Skocz do zawartości
Augustus

Częsciowa modernizacja [karta graf, obudowa, zasilacz]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Napisałem, ponieważ mam zapytanie odnośnie modernizacji wyżej wymienionych komponentów. Wertując coraz to kolejne strony, recenzje, testy, opinie oraz sugerując się własnym rozumem doszedłem do takiego wyniku końcowego, otóż on:

 

Obudowa: Zalman Z9 Plus

Zasilacz:Zasilacz OCZ Fatal1ty 550W Modular SLI PSU LED 80Plus

Karta graficzna: Karta graficzna Asus Radeon HD6850 1024MB (wentylator DirectCU wer.2).

 

 

Oczywiście powstało wiele pytań. Czy to, aby na pewno ta karta, czy może Radeon HD 7770? Czy nie bedzie problemu z zamontowaniem karty graf w tej obudowie tego typu (gdzies czytalem, ze z jakimś radkiem może być problem). Mój budżet właśnie wynos około 950-60 zł.

Pozdrawiam i z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.; ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz konfigurację Twojego obecnego komputera, w szczególności chodzi tutaj o procesor. Trudno dobierać zasilacz nie mając wiedzy na temat podzespołów, które będzie on w najbliższej przyszłości zasilał (nie liczę tutaj karty, reszta pozostaje jednak nieznana). OCZ Fatal1ty 550W jest tak czy inaczej nieopłacalny, karta może być, aczkolwiek w podobnej cenie powinien być np. model MSI Cyclone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz konfigurację Twojego obecnego komputera, w szczególności chodzi tutaj o procesor. Trudno dobierać zasilacz nie mając wiedzy na temat podzespołów, które będzie on w najbliższej przyszłości zasilał (nie liczę tutaj karty, reszta pozostaje jednak nieznana). OCZ Fatal1ty 550W jest tak czy inaczej nieopłacalny, karta może być, aczkolwiek w podobnej cenie powinien być np. model MSI Cyclone.

 

Ano, przepraszam, faktycznie na szybkiego pisałem pominąłem reszte swoich komponentów.

Pc:AMD Athlon II X3 440

Płyta główna:ASRock M3A770DE

Ram: DDR III 2x2gb Samsung 1333 mhz

Twardziel: Samsung 5oo gb

A, prosze mi wyjaśnić tą 'nieopłacalność' OCZ, że w tej samej/niższej cenie będą wydajniejsze zasilacze?

Pozdrowienia.

Edytowane przez Augustus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym OCZ Fatal1ty to z tego co pamiętam lekko podrasowany ModXStream, czyli nic ciekawego. Zaletą są jedynie odpinane kable. Lepszy będzie wspomniany wyżej OCZ ZS 550W / XFX Core 550W.

Próbowałeś odblokować czwarty rdzeń w procesorze? Nie zaszkodziłoby go też trochę podkręcić do karty pokroju HD6850.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 w OCZ placisz za znaczek fatality. lepszy jesz OCZ ZS 550 lub XFX Core 550. W zupełności wystarczą do tego zestawu. 

 

OCZ Fatal1ty miałbym za 227 zł, czy przypadkiem OCZ 55o nie ma takich samych parametrów? Co do XFX Core 550, jest droższa od fatala, kosztuje 250 zl. Ach. Zerkając teraz do peceta.. Dodam jeszcze, że mój obecny zasilacz to Corsair CX 500, czy zmiana zasilacza będzie więc konieczna? Wtedy mogłym dołożyc zamiast zasilacza na kartę, jednak pewnie idąc po wyższą grafikę, zmiana zaislacza wtedy byłaby nieunikniona.

Co do poprzedniej porady, o karcie graficznej. Tak zdecyduję się zatem na MSi 685o.

Pytanie jeszcze do obudowy. Czy ten Zalman może być, czy poszukiwać czegoś innego. Jeszcze tutaj pojawia się ciekawa alternatywa - SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD.

Pozdrawiam.

Edit:

Ok, widzę kolejną odpowiedź. Tak, planuję odblokować własnie przy zmianie karty tego to rdzenia.: ). Co do zasilacza, to może wtedy Zasilacz OCZ ZS Series 650W albo Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+. Są w bardzo podobnej cenie do XFX Cora 55o.

Edytowane przez Augustus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale np. ten zasilacz OCZ ZS Series 650W wymieniając, mogłbym już być gotowy na poźniejsze upgrejdy sprzętu, a mianowicie nowy proc etc. Co do obudowy, zalman był polecany, jednak doczytałem, że nie ma wszędzie filtrów kurzowych przez co kurz się dostaje, więc szukałem dalej. Dużo osób też proponowało tańsze rozwiązanie jeszcze SilentiumPC Brutus 410 Pure Black. SilentiumPC Gladius 800 Pure Black miało pochlebne opinie i stąd moje wachania. Ten fractal design core 3ooo byłby dużo lepszy od tych w/w, jeśli chodzi o temperatury?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Podsumowując: biorę tego hd6850 od MSI. Obudowa Zalman. Rozumiem, że rezerwa będzie i nie będe musiał 'siedzieć na butelce' obawiając się ,ze po jakimś OC coś pójdzie. Dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrowienia.:)

EDIT:

Tak, tak 'missclick', poprawione: D!

Edytowane przez Augustus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie już 'poszło'. Jeszcze mam pewne pytanie techniczne. Mianowicie: czy jak jest zasilacz ten CX 5oo korsarza, będą potrzebne mi jakieś dodatkowe kabelki, przejsciówki do tego wjścia 6 pin? [pytam, bo wtedy wiedząc wezmę sobie od razu i nie będę miał nieprzyjemnych niespodzianek przy montażu].: D. Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...