Skocz do zawartości
alco81

Sterowniki graficzne do HP Pavilion dv9890ew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dostałem do przeinstalowania komputer Pavilion dv9890ew - użytkownik sam próbował zainstalować system, jednak nie udało mu się to! dlatego nie mam dostępu do "poprzedniej" wersji sterowników (nie pomogło nawet "unformat" czy "undelete") do komputera brak również wszelkich płyt!

 

co prawda jest partycja RECOVERY ale nie mam pojęcia jak się do niej dostać! jest na niej sporo małych plików, ale próba wejścia w "recovery" poprzez klawisz F11 kończy się czarnym ekranem (czekałem około 20 minut), a ponadto "chce system operacyjny" na tej partycji jest też plik z rozszerzeniem WIM (ważący ponad 6 giga), przypuszczam, że to jest obraz tegoż systemu ale nie mam pojęcia jak się do niego dobrać

 

a co do samej karty... na laptopie udało mi się zainstalować "niebrandowaną" Vistę 32 HP (taka jaka jest przypisana do komputera) - numer seryjny został pięknie przyjęty, ale.............. jest ogromny problem ze sterownikami do grafiki... próbowałem obie wersje dostępne na stronie produktu HP, próbowałem najnowsze z nVidii, próbowałem też "uaktualniać" przez Windows Update i tysiąc innych kombinacji...

 

efekt zawsze jest ten sam... po pierwszym "zamknij komputer" system już nie wstaje... za to można wejść do trybu awaryjnego i odinstalować sterowniki... po odinstalowaniu działanie systemu wraca do normy...

 

prosiłbym zatem o wskazanie właściwych sterowników (ewentualnie ich przesłanie) albo dokładne wskazówki jak przywrócić system z tego pliku WIM (przypominam, ze nie mam ŻADNYCH płyt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej usterka grafiki/mostka. To nie wina softwarowa, nic na to nie poradzisz. Znajdź blisko siebie serwis który chociażby podgrzeje ci most za parę zł., będziesz wiedział co jest. Ew. od razu reballing/wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej usterka grafiki/mostka. To nie wina softwarowa, nic na to nie poradzisz. Znajdź blisko siebie serwis który chociażby podgrzeje ci most za parę zł., będziesz wiedział co jest. Ew. od razu reballing/wymiana.

 

 

Tylko że jak odda komuś kto opalarką podgrzeje to więcej zepsuje niż naprawi. Jak chcesz naprawić porządnie to pw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, inna sprawa że laptop ma dość mocn bebechy (T9300) i warto byłoby go zrobić. Ceny nowego chipu (G86-770-A2/G86-771-A2) są między 250-300zł. Do tego koszt lutowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...