Skocz do zawartości
maras14

Problem z częstotliwością RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Mam problem otóż posiadam te RAMy i nie chcą pracować na 1333MHz 9-9-9-24 czyli standardowo. Bios wrzuca automatyczne ustawienia 1066MHz 7-7-7-20. Jak zmienie na standardowe timmingi jakie mają być to komp nie wstaje tzn. włącza się na sekunde, tak 3x i startuje wtedy ale z ustawieniami wcześniejszymi Auto czyli 1066 7-7-7-20. Bawiłem sie timmingami, podbijałem nieco napięcia lecz [gluteus maximus]..

 

Sprzęt :

 

i3 2100

Asrock H61 iCafe

Patriot 2x2GB

Thermaltake Smart 530W

 

Bios UEFI najnowszy P.1.70

Napięcie standardowo z Automatu wrzucone 1,65V ale jak podaje producent nominalne napięcie to 1,5V, także u mnie na 1,495V pracują dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy pamięci nie są czasami dwustronne(double sided). chipset H61 obsługuje maksymalnie 4 kości JEDNOSTRONNE i to zazwyczj ograniczone szybkościa- do 1066. Co mogłoby sugerować że dwie dwustronne pamięci dadzą ten sam efekt- choć chłopaki od Asrocka sie tym nie chwalą. Jezeli zaśpamięci są jednostronne to nie mam pomysłu.

Oprócz oczywistego doś uszkodzenia kości (co raczej wydaje sie dziwne- system powinien mimo to wstać na wyższym napięciu da ddr3, i sypać błędami, a nie stawać na Bios)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu tak sobie teoretyzuję z tego co przeczytałem w manualu od h61... choć sam w to nie wierzę.

Jak masz ustawiony parametr Command Rate? Jeżeli na 1 to ustaw na 2 i zobacz czy nie odpali...

Jak to nie działa to ew parametr VTT (VCCIO) czy jak to się teraz nazywa... podnoś do max 1.15V

Jezeli to nie działa to ew próbuj skombinować na chwile inne ramy , aby sprawdzić czy czasem to nie ramy/niekompatybilność ramów?

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lekkie jajka wyszły, sprawdziłem u siebie kumpla patriotki dokładny model PGV38G11600ELK 2x4GB i u mnie bezproblemowo hulają na CL9 1333mhz, co więcej sprawdziłem u kumpla swoje patriotki i? Działają bezproblemowo u niego ( na Gigabyte UD3 990 i Phenomie x4). I co teraz ? ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i teraz masz problem.

Jakiś parametr w ustawieniach zapewne nie bangla u Ciebie.

Spisz na jakich parametrach chodzą u kumpla i spróbuj ustawić ręcznie parametry jakie są u niego.

Sprawdzałeś Command Rate na 2?

Ew wymień się z kimś u kogo pamięci chodzą a ma podobne...

Aktualizowałeś Bios do najnowszego? Czasami to likwiduje jakieś swądy z podzespołami- nie zaszkodzi spróbować.

Edytowane przez Gerlath
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...