Skocz do zawartości
topek@GC.pl

Epox 9npaj SLI - padl pcie 16x?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie zaznaczę ze jestem laikiem, rozumiem, ze slot pcie 1x to ten krotki, a te od SLI to 16x i mogą pracować z rożną prędkością? (np w SLI tylko 2 razy po 8?).

 

Moja wysłużona płyta główna epox 9npaj sli wraz z grafa HiS X1800GTO w końcu dały się we znaki, oto co się stało:

 

Po zwieszeniu się kompa przy odpalonej jakiejś grze uruchomiłem go ponownie i ponownie miałem freez'a. Zacząłem wiec dumać, co się mogło stać, być może skoro go dawno nie czyściłem to po prostu grafa się zgrzała. Wiec wyłączyłem kompa, odkurzyłem (no i kurzu nie było wiele) i po ponownym włączeniu wyskoczył błąd: brak sygnału z karty (tzn czarny monitor ale bez komunikatu, że brak sygnału), sygnał dźwiękowy ok 2s. i błędy z płyty głównej 77 i E7 (bodajże, instrukcje zapodziałem ofc).

 

Lekko skonsternowany przerzuciłem grafę do drugiego pcie i zadziałało. Tylko tyle, ze mimo tego ten slot działa z obniżoną prędkością na pewno nie 16 jak jest w specyfikacji tej płyty), które znalazłem na necie. Próbowałem przerzucić kontroler odpowiedzialny za SLI tak, żeby choć było 8x (tak działają wtedy te sloty 2x po 8.) ale wtedy sygnału z karty nie mam (czarny monitor).

 

Próbowałem też flashowania bios'a w nadziei, że to cos pomoze, nie pomogło.

 

Płyta, o której mowa to: http://img.izhnet.org/picture/1481652731/111218184055Adidy.jpg - nie moje zdj.

Pomarańczowy slot to ten na którym do tej pory była grafa - i działał 16x, żółty slot działa z prędkością 1x(?), pomiędzy nimi jest kontroler którego położenie decyduje czy działa w SLI czy 16x+1x - jak wynika z napisu.

 

Moje pytanie: co mogę zrobić? Czy jakoś da się naprawić slot 16x? Czy da się uruchomić ten żółty slot by działał tez jako 16x? A może to zupełnie co innego?

 

dzięki z góry za odpowiedzi!

 

P.S. Pisze ze drugi slot działa inaczej, ponieważ FPSy w tej grze po przeinstalowaniu tez driver'ow spadły z ok 80 do 30 i w dodatku są przestoje - wrażenie "płynięcia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucajac do drugiego slotu mialem wlasnie na mysli ten niby 16x zolty. Dziala duzo wolniej, tak jak opisalem wrazenie "plyniecia" grafiki.

Tylko dlaczego na tym kontrolerze jest SLI / 16+1? Ja rozumiem to tak, ze on nie jest w pelnej predkosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...