Skocz do zawartości
zbigu23

Nietypowy komputer do biura

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam zestawu komputerowego wraz z systemem operacyjnym w budżecie do 3000zł. Komputer będzie mi potrzebny do codziennej pracy. Natomiast sytuacja wygląda tak, że w miejscu pracy będę miał możliwość by komputer pracował całą dobę. Dlatego właśnie napisałem o tym że szukam nietypowego komputera. Coś ala serwer ale tak naprawdę tylko ja będę z niego korzystał kontynuując pracę w domu przez zdalny pulpit. Z tego względu proszę Was o rady co wybrać. Moje wstępne założenia:

 

- procesor 4 rdzenie

- ram 4-8gb goodram

- płyta?

- grafika, audio zintegrowane

- zasilacz musi być dobry ze względu na to, że będzie pracował non stop, ale jako, że nie będzie katowany grafiką myślę o czymś półpasywnym

- dysk ssd - 64gb powinny wystarczyć.

- system w7 - jaka wersja? - tak przeglądałem i widzę że dopiero od professional jest zdalny pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim musisz zainstalować SSD , bo inaczej logowanie może trwac zbyt długo

2. musisz pokonac problemy techniczne nawiazania takiego połaczenia , czyli zacznik od stworzenia wirtualnej sieci(VLAN)

3. nie wiem do jakiego to zastosowania ale generalnie 2GB ramu powinno wystarczyć do 90% zadań

4. jeśłi połączenie będzie realizowane przez mocno zabepzieczoną sieć wirtualną(VLAN) to procesor w przypadku pulpitu zdalnego nie musi być mocny tylko normalny - o ile nie będziesz wymagał specjalnego szyfrowania.

5. system może byc winprofessional ale to nie zwalnia Cie z potrzeby zmodyfikowania i pogrzebania trochę w prawach lokalnych itd aby ten pulpit zdalny działał tak jak potrzebujesz

6. koniecznie musisz kupić płytę głowną taką któa obsługuje WoL ( Wake on Lan ) , jakby się serwer wyłaczył, albo aby biosie dało się ustawić komputer - always on. imo lepiej też sprawdzić czy to nie jest byle jaka karta, musi mieć np. jakieś wspracie dla obsługi sieci, czyli nie najtańsza zintegrowana sieciówka nieznanej marki (ale nie znaczy że masz kupic dedyka bo taki z WOL kosztuje 130zł, czyli nie warto)

7. zasilacz albo porządny, albo połpasywny. i tak chcesz sobie wcisnąć core i5 więc cicho nie będzie

8. uzywaj generalnie puplpitu zdalnego. team viewer zostaw jakby ci coś nie chciało działać. po prostu pulpit zdalny jest szybszy i mniej obciażający.

 

tak więc najpierw sprawdź czy będzie VLAN, czy uda ci sie połaczyc z którymkolwiek komputerem. Bo zazwycza problemy pojawiają ise na samym początku, np. zmienne IP u ciebi w mieszkaniu. Jak nie będzie VLAN to trzeba będzie ten uplpit zdalny zaszyfrować jak fortecę, przydałaby się jakaś konsultacja z informatykiem żeby ci to zahasłował i zabepzieczył ( router, hasła, zabezpieczenia w rejestrach windowsa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja loguje się z domu przez TeamVievera na mój komputer roboczy ze zwykłym HDD i logowanie trwa góra 2sekundy.

 

Ad3) 4GB ramu dzis jest tanie jak barszcz, więc 8GB RAMU do pracy jest jak najbardziej uzasadnione. Mozna zrobic ramdisk w celu przyspieszenia pracy.

 

Ad6) 99% kart zintegrowanych posiada funkcję wake on lan. Ew. mozna kupic UPS'a w przypadku braku prądu jesli firma nie posiada wlasnego obwodu.

 

ad7)

zasilacz albo porządny, albo połpasywny. i tak chcesz sobie wcisnąć core i5 więc cicho nie będzie

Dlaczego cicho nie bedzie? Zasilacz 400W nawet sie nie przemeczy, taki zestaw z i5 w stresie nie wezmie nawet 200W

 

pkt 2, 4, 5, 8 odpada w przypadku użycia TeamViewer'a. Nie trzeba robić żadnych VLAN'ów i konfiguracji sieci (jedynie odblokować porty jesli sa poblokowane). TV ma prosty interfejs, uwierzytelnianie (lista kontaktow - komputerów). RemoteDesktop jest dobry w pracy jedynie po LAN'ie, i lubi się slimaczyc w przypadku wolniejszych lacz. W przypadku Team Viewera nie ma znaczenia zmienne IP bo kazdy komputer ma swoj wlasny identyfikator po ktorym sie laczy (+haslo)

 

btw:

zabezpieczenia w rejestrach windowsa

WTF? :blink:

 

Napisz jakie konkretnie ma byc zastosowanie tego komputera. Do czego bedzie wykorzystywany

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim musisz zainstalować SSD , bo inaczej logowanie może trwac zbyt długo

2. musisz pokonac problemy techniczne nawiazania takiego połaczenia , czyli zacznik od stworzenia wirtualnej sieci(VLAN)

3. nie wiem do jakiego to zastosowania ale generalnie 2GB ramu powinno wystarczyć do 90% zadań

4. jeśłi połączenie będzie realizowane przez mocno zabepzieczoną sieć wirtualną(VLAN) to procesor w przypadku pulpitu zdalnego nie musi być mocny tylko normalny - o ile nie będziesz wymagał specjalnego szyfrowania.

5. system może byc winprofessional ale to nie zwalnia Cie z potrzeby zmodyfikowania i pogrzebania trochę w prawach lokalnych itd aby ten pulpit zdalny działał tak jak potrzebujesz

6. koniecznie musisz kupić płytę głowną taką któa obsługuje WoL ( Wake on Lan ) , jakby się serwer wyłaczył, albo aby biosie dało się ustawić komputer - always on. imo lepiej też sprawdzić czy to nie jest byle jaka karta, musi mieć np. jakieś wspracie dla obsługi sieci, czyli nie najtańsza zintegrowana sieciówka nieznanej marki (ale nie znaczy że masz kupic dedyka bo taki z WOL kosztuje 130zł, czyli nie warto)

7. zasilacz albo porządny, albo połpasywny. i tak chcesz sobie wcisnąć core i5 więc cicho nie będzie

8. uzywaj generalnie puplpitu zdalnego. team viewer zostaw jakby ci coś nie chciało działać. po prostu pulpit zdalny jest szybszy i mniej obciażający.

 

tak więc najpierw sprawdź czy będzie VLAN, czy uda ci sie połaczyc z którymkolwiek komputerem. Bo zazwycza problemy pojawiają ise na samym początku, np. zmienne IP u ciebi w mieszkaniu. Jak nie będzie VLAN to trzeba będzie ten uplpit zdalny zaszyfrować jak fortecę, przydałaby się jakaś konsultacja z informatykiem żeby ci to zahasłował i zabepzieczył ( router, hasła, zabezpieczenia w rejestrach windowsa)

 

o bardzo cenne porady. mógłbyś polecić płytę jaką wybrać w tej sytuacji? W domu mam stałe zewnętrzne ip. W pracy będzie do 10mb od netii.

 

Nie lepiej kupić lapka i zabierać go do domu?

 

tu chodzi o energię i nie obciążanie łącza domowego.

Edytowane przez zbigu23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biurze wszystko leci w koszty, vat się odlicza itd. Dodatkowo gdy laptop będzie w "drodze", nie będzie świadczyć usług dla innych użytkowników. Tak naprawdę, tylko autor wie co ma zamiar tam postawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odliczanie VATu swoją drogą ale póki nie jest to jednostka na kilku zdalnych użytkowników o poborze ~250W w obciążeniu samym cepem nie widzę przyszłości w bawienie się zdalnym pulpitem siedząc w domowym zaciszu na słabszym piecyku + monitor + oświetlenie [[;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego będziesz używać bo różnica w poborze domowej jednostki vs stacji w biurze wg. mnie jest na takim samym poziomie - nieodczuwalna.

 

zgadza się, tylko że tam będą sobie mielić pewne automaty które zabijają łącze - a ja w tym czasie komputer domowy moge normalnie uzytkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...