Skocz do zawartości
adtg

Co sądzicie o tym zestawie AMD X4 965

Rekomendowane odpowiedzi

Obudowa COLLERMASTER HAF 932 Advance

Płyta główna ASUS SABERTOOTH 990 FX

Procesor AMD PHANOM II X4 965 BLACK EDITION

Grafika RADEON GIGABYTE 6850 1 GB

Pamięć DDR3 GEIL EVO CORSA 16 GB

Dysk twardy: WD CAVIAR BLACK WD1002FAEX 1000GB

Nie wiem jaki zasilacz wybrać.Chodzi mi konkretnie o moc.

Czy podana konfiguracja jest ok.

Co można by zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa COLLERMASTER HAF 932 Advance

Płyta główna ASUS SABERTOOTH 990 FX

Procesor AMD PHANOM II X4 965 BLACK EDITION

Grafika RADEON GIGABYTE 6850 1 GB

Pamięć DDR3 GEIL EVO CORSA 16 GB

Dysk twardy: WD CAVIAR BLACK WD1002FAEX 1000GB

Nie wiem jaki zasilacz wybrać.Chodzi mi konkretnie o moc.

Czy podana konfiguracja jest ok.

Co można by zmienić?

 

Moje zdanie :)

Płyta to nawet za dobra :D przystosowana do podkręcania procesora, ma w sobie wszystko najnowsze.

Procesor OK, ale jeśli myślisz o podkręcaniu to już lepiej wymień chłodzenie bo będzie bardzo głośno, na boxowym i tak będzie, ale po OC się zwiększy.

Karta graficzna - w porządku uciągnie najnowsze gry pójdą na maxa na może prócz Metro :D

Pamięci dobre, ale bardzo dużo.

Dysk 7200 obrotów i innego nie bierz .

 

A teraz co ja bym zmienił, oczywiście nie znam twoich potrzeb ale zakładam, że będziesz grał.

Płytę woziłbym troszkę tańszą a ze wszystkimi technologiami, też pod podkręcanie: Asus M5A99X Evo

Procesor może zostać

Karta graficzna: Radeon 6870 lub jeśli starczy kasy GeForce 560TI

Pamięci: Ja bym zredukował do 2x4GB i zaoszczędził pieniążków, ale to zależy do czego komu.

Dysk zostaje, lub Samsung F3 1000GB, chyba tańszy a tak samo wydajny i mało awaryjny.

Zasilacz: Coś z 80+ Gold 600 W, FSP Forton Aurun, zreszta był na purepc niedawno test zasilaczy :D, ale 600 W wystarczy nawet na OC.

 

Napisz jeszcze do czego ma służyć wybrany przez Ciebie zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i5 2400 sobie nie podkęci.

Gdyby chciał się decydować na intela to już i5 2500k ... ale wtedy cena wzrasta.

 

Co do CPU: Sam posiadam Phenoma II x4 965 ( 3.4Ghz @ 3.9Ghz - 1.425v ) - i więcej nie chce iść ^^.

Ja bym wolał kupić Phenoma II x4 955 BE (3.2 Ghz ) róznica tylko w mnożniku, a o 100 zł taniej ... podkręcisz go tak samo do 3.9 i na to samo wyjdzie. A jak nie będziesz chciał aż tyle kręcić go to na box'owym do 3.4 spokojnie, bez znacznej zmiany temp. a taniej.

 

EDIT: Obudowa tez fajna, ale czy nie lepiej poszukać czegoś za ok. 200-300 zł ? i znowu zostaje 200 zł ~ ?

Chyba że masz $ to bym pomyślał nad i5 2500k :-) i ładne oc, i lepsza jak phenom II.

Edytowane przez piotto0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że go nie podkręci skoro na default jest szybszy od pII 4GHz?

A jak nie będziesz chciał aż tyle kręcić go to na box'owym do 3.4 spokojnie, bez znacznej zmiany temp. a taniej.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd! na 3.6GHz temperatura w stresie wynosi blisko 80oC i 3-5k rpm wentyla. Do krecenia phenoma potrzebna jest dobra plyta glowna z chlodna sekcja i cooler za minimum 120zl. Do i5 wystarczy plyta za 150-200zl i boxowe chlodzenie a i tak taki i5 bedzie szybszy, chlodniejszy, nie bedzie wymagal mocniejszej zasilki.

 

podkręcisz go tak samo do 3.9 i na to samo wyjdzie

 

Nie obiecuj gruszek na wierzbie bo nie każda sztuka kręci się tak samo. Niektóre maja problemy z 3.7 i kończa sie przy 3.6GHz

 

Podaj budżet a złoży sie cos lepszego. nikt tutaj nie jest wrozka i nie wie jaki masz budzet

Wstępnie założyłem 3tysiace wzorujac sie 1 zestawem

 

http://www.morele.ne...ry/info/SdBnlS/

 

na hd6850 nie pograsz we wszystko na max (fullhd). 7850 ma wydajnosc gtx570, po OC gtx580 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolisz gorszą platforme (nie rozwojowa? mniej wydajna) :blink: przeciez i3 ma wydajnosc porownywalna do tego phenoma, ktory z cala platforma kosztuje 2x tyle :mur:

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że go nie podkręci skoro na default jest szybszy od pII 4GHz?Nie wprowadzaj ludzi w błąd! na 3.6GHz temperatura w stresie wynosi blisko 80oC i 3-5k rpm wentyla. Do krecenia phenoma potrzebna jest dobra plyta glowna z chlodna sekcja i cooler za minimum 120zl. Do i5 wystarczy plyta za 150-200zl i boxowe chlodzenie a i tak taki i5 bedzie szybszy, chlodniejszy, nie bedzie wymagal mocniejszej zasilki.Podaj budżet a złoży sie cos lepszego. nikt tutaj nie jest wrozka i nie wie jaki masz budzet

 

 

Ja wprowadzam ludzi w błąd ?? Skąd wziąłeś to 80C ?? Chyba że CPU w włączonym piekarniku ktoś trzyma to się zgodzę. Gdybym nie miał styczności z tymi CPU to bym nie mówił. Phenom II 955 BE przy 3.6 Ghz przy BOX'owym chłodzeniu miał 59C w prime95, owszem wentyl miał 3-5k.

 

A w chłodzeniu za 130zł przy 3.8 Ghz ma 49C w prime95. ( ZALMAN CNPS10X PERFORMA ).

 

Co do płyty, to faktycznie trzeba mieć płytę z dobrą sekcją zasilania CPU, ale popatrz jaką on wybrał płytę.

 

A teraz ciekawostka, przy moim CPU ( Phenom II x4 965, i napięciu 1.425 , oraz boxowym chłodzeniu temp doszła do 69C. więc 80C jest naprawdę prawdopodobne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem boxowe chłodzenie przez 5 min. przy 3000rpm temperatura byla ~80oC w wentylowanej budzie. przy 5000rpm temp byla nizsza tylko komputer w stresie wył jak odrzutowiec. Widzę Fanboystwo dalej w modzie.

 

http://www.morele.ne...ry/info/TOsH3R/

 

+OC bez problemu na 4.5GHz.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem boxowe chłodzenie przez 5 min. przy 3000rpm temperatura byla ~80oC w wentylowanej budzie. przy 5000rpm temp byla nizsza tylko komputer w stresie wył jak odrzutowiec. Widzę Fanboystwo dalej w modzie.

 

Fanboystwo odnosi się do ...? Bo nie jestem po niczyjej stronie :).

 

Ciężko mi powiedzieć jak chodził wentyl bo miał płynną regulację, wyć owszem wył ale taka temp ... heh).

To tak jak mówie ja 3 dni temu ( pomiędzy zmianą mojego chłodzenia V6GT na Silver Arrow ) miałem boxowe chłodzenie i testy robiłem to przy 1.425v (3.9Ghz) miałem 69-72C ~.Więc o czym my mówimy (3.6 - 80C !!).

Tak czy siak, autor tematu chce dowiedzieć się co wybrać, więc nie będę tego kontynuował, mam nadzieje że wcześniejszym postem coś podpowiedziałem autorowi.

Edytowane przez piotto0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adtg bierz zestaw intela który zaproponował Kaijitsu.Co do temperatur pII to mój tylko taki cudny.Na boxowym chłodzeniu 3,8ghz 1,375v i max temp to 60*C, a katowałem we wszystkim tego proca.No ale chłodzenie trochę wyje bo skacze z 3,2k do 3,8k rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za zestawem kaijitsu z postu #12, warto jeszcze zastanowić się nad dopłatą do obudowy Zalman Z9 Plus, jest nieco lepiej wyposażona od zwykłej Z9. Nad Phenomem II X4 965 w połączeniu z HD6850 i resztą ultra drogich podzespołów nie ma co się zastanawiać, więc nie wiem, jaki sens ma dyskusja w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym AMD a nie intela i nie chodzi o kasę

A jeżeli chciałbym zestaw na procesorze AMD to jaki wybrać?

 

Dlaczego tak bardzo chcesz platforme na AMD? Na dzień dzisiejszy nie oferują nic ciekawego w praktycznie każdym przedziale cenowym. Noo może jeszcze jako APU można brać jako alternatywe ale w sprzęcie do gier wybór jest jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma, większy pobór energii, więcej ciepła do opanowania coolerem, niższa wydajność. Trzeba było przyjść 2 lata temu, dobralibyśmy zestaw na cpu AMD. Chcesz, żeby ktoś wbrew swojemu przekonaniu polecał ci zestaw, co którego wie, że jest słaby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 AMD ma zalety. Jeśli trzymasz komputer pod biurkiem to w zime może przejąć rolę grzejnika. A tak na poważnie - tylu ludzi go używa bo albo mają klapki na oczach (fanboye), albo jakis "znajomy informatyk" im polecil albo wcisneli im gotowce w sklepie/allegro. Innego racjonalnego wytłumaczenia ciężko się doszukać. Skoro coś jest równie wydajne/wydajniejsze za mniejsze pieniądze to chyba wybór jest oczywisty? 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaijitsu, ty też masz zestaw na AMD :) nie każdy kupuje nowy PC co roku, kiedyś było warto iść w AMD stąd dużo ludzi ma je w sygnaturkach :)

IMO jedyny aktualnie wart uwagi procek od AMD to najtańszy model x4 pod FM1 :) w wielu zadaniach będzie wydajniejszy od konkurencyjnego G840, chociażby w BF3 na multiplayer :>

No ale to nie przy twoim budżecie ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam i wcale nie twierdze, że to jest zły procesor. Jest dobry, tylko że za ta sama kwote mozna miec coś mocniejszego, bardziej przyszłościowego i w ogólnym rozrachunku bardziej opłacalnego. Faktycznie, mój post mógł źle zabrzmieć - chodziło oczywiście o osoby, które aktualnie nabywają ową platformę za kosmiczne kwoty. Głównie pije do osob (z 2 konkurencyjnych portali, głównie do tego "żółtego" gdzie srednia wieku =~13lat :lol: ), które wciąz polecaja Phenomy czy buldozery do gier. Jeśli autor tak bardzo chce zestaw na AMD to mu go złożymy. Jedni lubią pomarańcze inni jak im nogi smierdza :lol2:

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że aktualnie Intel jest po prostu lepszym wyborem niż AMD praktycznie pod każdym względem (no może poza piecykiem na zimowe wieczory he he). Ja bym też na Twoim miejscu się zastanowił czy nie zainwestować w dysk SSD, bo to może dać też niezłego kopa. Jeżeli masz jakiś stary dysk albo zewnętrzny to tam byś trzymał wszystkie dane a na SSD tylko system i aktualnie użytkowane programy i gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie będzie doradzał Ci tego, czego nie ma sensu kupować. Chcesz, kup sobie Athlona / Phenoma / FX-a, tego Ci nikt nie broni. Wiedz jednak, że nie będzie to dobry zakup. Propozycje odnośnie pozostałych podzespołów dostałeś już wielokrotnie w tym temacie i nie ma sensu tego powielać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaijitsu, ty też masz zestaw na AMD :) nie każdy kupuje nowy PC co roku, kiedyś było warto iść w AMD stąd dużo ludzi ma je w sygnaturkach :)

IMO jedyny aktualnie wart uwagi procek od AMD to najtańszy model x4 pod FM1 :) w wielu zadaniach będzie wydajniejszy od konkurencyjnego G840, chociażby w BF3 na multiplayer :>

No ale to nie przy twoim budżecie ;)

 

Dokładnie X4 631/641..

 

Jednak jestem zdecydowany na AMD,jaki zestaw za 4 tys możecie mi zaproponować.Interesuje mnie porządna grafika do 1200zł i dysk ssd 120 gb

 

Człowieku jaki Ty jesteś dziwny, wszyscy dobrze CI radzą kup 2500K a Ty w kółko to samo.. chcesz wydać kasę tylko po to aby wyczyścić portfel czy kupić to co jest w tym momencie w najlepszym stosunku wydajność/cena przy kwocie 4k? Jeszcze żebyś chciał to do jakichś programów obsługujących więcej niż 4 wątki to ok, można by pomyśleć o jakimś FX 8.. ale do gier..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...