Skocz do zawartości
izded

Prośba o identyfikację pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

QUIMONDA 070CA

HYB18H512321AF-14

WVV17215

 

Czy 14 tutaj oznacza 1,4ns? Jaka jest częstotliwość pracy tych kości? Karta to chyba 9600GT.

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani nie szczeka. Tyle to sam znalazłem.

Pytam o odczyt czasu znumeru seryjnego czy to 1,4ns? Bardzo dziwne kości jak na 9600GT, powyżej 1500 sypią artefaktami. I nie wiem czy to uszkodzenie czy są za wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izded: mogą się kończyć, ewentualnie masz za ciasne timingi/niski voltaż- 800 to granica ich pracy i nie zagłębiałem się w szczegóły techniczne.

A ile mają na karcie standardowo?

"CHYBA 9600GT"? hmm to jakiś niezły kastrat by musiał być - na 9600GT montowali zazwyczaj 1.1 ns.

EEE nie jest czasem firmy Colorful? Bo oni popełnili takie coś o taktach 600/1400 pamięci 1.4ns właśnie...

Choć jak Quimonda i europa to raczej Palit, non sonic version- pamięci na nich zazwyczaj robiły okolice 2000.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezły szrot, na techpowerup jest info że te pamięci wsadzali do x1650Pro/xt i 7600GT. Sprzedawca sprzedał go jako normalny 9600Gt i umywa ręce. Dzieki za precyzyjne odpowiedzi, tutaj tkwi przewaga tego forum nad konkurencyjnym tym najpopularniejszym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się uczy całe życie .. jedyne czym mogę Cię pocieszyć to to iż na tej karcie takty pamięci nie mają aż takiego znaczenia( a nawet nie mają prawie żadnego)- dość słaby rdzień nie ma aż takiego zapotrzebowania na przepustowość , a magistrala jest przecież 256bit. Dużo więcej daje kręcenie rdzenia- i tego bym się trzymał, pamieci zostaw trochę poniżej maksa który robią i ciągnij rdzeń w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się uczy całe życie .. jedyne czym mogę Cię pocieszyć to to iż na tej karcie takty pamięci nie mają aż takiego znaczenia( a nawet nie mają prawie żadnego)- dość słaby rdzień nie ma aż takiego zapotrzebowania na przepustowość , a magistrala jest przecież 256bit. Dużo więcej daje kręcenie rdzenia- i tego bym się trzymał, pamieci zostaw trochę poniżej maksa który robią i ciągnij rdzeń w górę

 

Gdzie indziej czytałem że w 9600GT to jednak shader i ramy warto kręcic, więc jak to w końcu jest?

Wentylator jest na kablu 4 żyłowym, po stracie wieje na 100% dopiero po załadowaniu windows zwalnia.

Czy da się ustawić w biosie karty żeby po starcie wentylator pracował na 40%? Później w windows oczywiśćie automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gdzie indziej"? Ja na swojej 9600gt nie zauważyłem przyrostów kręcąc pamięć. Zauważ że 9800gt ma rdzeń mocniejszy od 9600gt, ok 1,5 raza (poza wydajnością wypełniania pikseli), a ma taką samą przepustowość co typowy 9600gt. Co więcej, rdzeń 9800GTX jest szybszy od 9600gt ok 2x(poza wypełnianiem pikseli) a przepustowość pamięci ma od niego większą o... 20%.

Z czego wniosek że nawet Twoje 1200MHz daje podobny stosunek mocy rdzenia do przepustowości jaki ma 9800gt/gtx.

Z tego co mówiłeś te 1400 robią spoko- więc zostaw je tak i rdzeń wkręcaj ile można.

 

Co do wiatraczka- jeżeli sterowane programowo przez sterownik to tylko edycja bios- ale tu będzie problem bo to dość egzotyczna karta u nas więc ew jakieś zagraniczne fora.

A i tam nie masz gwarancji czy da się to zrobić.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...