Skocz do zawartości
Narril

Dylemat zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zacznijmy od tego, że komputer traktuję głównie rozrywkowo i nie służy mi on do pracy. Jestem graczem i gram głównie w gry po sieci.

 

Mój dylemat jest następujący. Posiadam 4? letniego pc (e6600@3,2ghz, abit quad gt, 2gb ramu i z nowa karta msi 460gtx hawk (poprzednia dokonała żywotu).

 

Potrzebuję zakupić:

1. procesor

2. mobo

3. ram

4. dysk

 

Dysk będzie najprostszym wyborem, potrzebuję dysku pod sam system i wezmę Cruciala 64gb. Dysk - magazyn mam.

 

Co do reszty komponentów mam dwa wybory:

 

1) opcja droższa, która zagości u mnie na dłużej

 

i5 2500k - 819

ASRock P67 PRO3 B3 - 335

Kingston HyperX 2x4GB - 179

lub

Corsair 4GB - 84

 

1333 (1238) zł

 

2) opcja tańsza, którą będę musiał wymienić za ok. 2 lata

 

i3 2120 - 453

Asus p8h61-m - 244

Corsair 4gb - 84

 

781 zł

 

(ceny wzięte z morele.net)

 

Czy moja grafa, wraz z drugim zestawem, pozwoli mi się cieszyć bezproblemową grą na monitorze 24" przez rok-dwa? Wychodzę z założenia, że lepiej wybrać drugą opcję i wymienić ją za jakiś czas, niż kupić droższy sprzęt na dłużej (nie dysponuję budżetem, który by mi na to pozwalał albo inaczej: wolę te pieniądze przeznaczyć na inne uciechy życiowe ;) )

 

Gram głównie w Starcrafta 2 i Wowa (którego wymienię na Guild Wars 2 i Diablo 3, kiedy tylko wyjdą), ale też gry na singlu, np: Wiedźmin 2.

 

(prawie sam sobie odpowiedziałem, ale chętnie usłyszę kilka opinii :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, i3 w zupełności ci wystarczy do gier na najbliższe 2 lata. Mało jest gier, przy których fpsy spadają poniżej 50 na tym procesorze.

 

Ta płyta główna, którą wybrałeś nie ma SATA3 i będzie ograniczała potencjał dysku. Weź coś na chipsecie B75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, i3 w zupełności ci wystarczy do gier na najbliższe 2 lata. Mało jest gier, przy których fpsy spadają poniżej 50 na tym procesorze.

 

Ta płyta główna, którą wybrałeś nie ma SATA3 i będzie ograniczała potencjał dysku. Weź coś na chipsecie B75

 

Coś takiego: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b75-d3v-458746/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier blizza wystarcza dual core, chyba że chcesz streamować albo nagrywać video.

Z taniej opcji ja bym wolał i5 750/760 używany w zestawie z płytą, chodzą bardzo tanio jak na możliwości. Lepsze i tańsze niż nowe i3. Fakt że nie jest to przyszłościowe nie ma większego znaczenia bo jest tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier blizza wystarcza dual core, chyba że chcesz streamować albo nagrywać video.

Z taniej opcji ja bym wolał i5 750/760 używany w zestawie z płytą, chodzą bardzo tanio jak na możliwości. Lepsze i tańsze niż nowe i3. Fakt że nie jest to przyszłościowe nie ma większego znaczenia bo jest tanie.

 

Sprawdziłem allegro,

 

GIGABYTE GA-P55A-UD4 SATA3 USB3 P55 DDR3 1PLN BCM (2266077310) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Intel Core i5-750 LGA1156 od 1PLN BCM!!! (2266077824) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Do ilu powinienem licytować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie w archium po ile chodzą (szukaj/zkończone aukcje), to archiwum bodaj do 3 miesięcy wstecz, albo stronka Publiczne Archiwum Allegro tutaj masz całe archiwum, pozwala wyrobić sobie opinie ile to okazja za dany przedmiot.

Zainteresuj się też działem "płyty z procesorem" zazwyczaj zestaw kupisz sporo taniej, niż procesor oddzielnie, tylko wybrać taki z jakąś sensowną płytą, która umożliwi oc i ma dobrą sekcję zasilania. Procesor wykręcić na ~4Ghz i masz lepszą wydajność niż nie kręcone i5 sb. Wg testów zegar w zegar 2500k jest od tego lepsze o 15-20%.

Dział forum sprzedam (na różnych forach nie tylko ppc) też czasem prezentuje dobre oferty, tylko szansa na trafienie czegoś tam jest mniejsza niż na allegro.

Taki zestaw i5 750/760 z jakąś średnią płytą za 500-600zł jest spokojnie do wyrwania.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...