Skocz do zawartości
_KaszpiR_

Replicant

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekając na części trochę w układzie pogrzebałem.

 

Zmiany i spostrzeżenia:

 

 

Obrót rezerwuaru

 

Dołączona grafika

 

Obróciłem rezerwuar do góry nogami, czyli splitter z dużą ilością otworów jest na górze.

Niestety jest to zły pomysł - jak płyn wpada do zbiornika to leci napierw przez splitter a potem przez rurkę do środka. Problem w tym, że splitter nie jest uszczelniany więc do rurki zasysane jest powietrze, więc ciągle się ono kotłuje. O ile fajnie to wygląda jak się ma podświetlenie (bąbelki itd) o tyle jest to koszmar z odpowietrzeniem, bo ciągle malutkie bąbelki są zasysane przez pompkę do układu. Tak więc od czasu do czasu słuchać chlup jak bąbel w rurce przekroczy krytyczną objętość. Chlupot jednak mnie już irytuje - za chwilę obrócenie rezerwuaru tak jak był.

Oczywiście można to odpowietrzyć ale tylko jak są niskie przepływy, ale to juz wtedy jest na krawędzi zatrzymania się pompki - wolę nie ryzykować.

 

Klatka na dyski

Sprawdziłem jak by wyglądało obrócenie klatki z dyskami tak, aby zlącza były z tyłu. Niestety bieda, tak czy siak jakieś dyski musiałyby być do góry nogami z powodu poziomej szyny usztywniającej między płytą główna a frontem. Do tego montaż dysków robi sie niewygodny (tak wiem, robi się to od święta albo rzadziej).

W planie i tak chcę zrobić maskownicę z akrusza blachy, więc i tak ich nie będzie widać, więc nie ma co za bardzo kombinować.

 

Splitter za pompką

 

Dołączona grafika

 

Zmieniłem ułożenie za pompką - niestety nie mam złączek obrotowych, więc tymczasowo zrobilem na krótkich wężach.

Dzięki temu kranik jest tuzprzy splitterze, znika problem, że woda gdzieś stoi w nie używanej części układu. Do tego zawsze można dokręcic wąż spustowy, a kranik nie używany zatkać stop plugiem. tymczasem dałem złączkę aby opierało się o obudowę.

 

Katody UV

Katody wylatują z budy, dobrze świecą, ale mają za krótkie kable, i to jeszcze białe. Musiałbym grzebać sie ze zmianą kabli oraz kombinowac z inwerterem w przypadku wydłużania drutów.

Zamierzam zastosować LEDy na elastycznych taśmach - ławiej ułożyć, mogą byc dłuższe i kombinowanie z kablami nie sprawia problemu.

 

Tymczasowa chlodnica na górze.

Zastosowałem shroudy do chłodnicy, dzięki czemu między Swiftechem 3x120 slim a wentylami jest dodatkowe 20cm przestrzeni. Powinno to podnieść wydajność chłodzenia o kilka procent.

 

Blok na CPU

Martwi mnie jednak temperatura na CPU, wyczyściłem i wymieniłem pastę, jednak są one trochę wyższe niz w porównaniu do EK WaterBlocks Supreme LT.

Może powinenem obrócić blok aby był poziomo, a nie tak jak teraz pionowo?

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrót reserwuaru splitterem do góry to największy błąd poprzedniej konfiguracji testowej.

Teraz układ odpowietrzyłem jeszcze w czasie nalewania płynu, teraz juz tylko pojedyncze bąbelki przepędzić.

 

A w konfiguracji z obróconym splitterem to jednak robiło się mleko od zapowietrzenia, i nawet po nocy się nie odpowietrzył.

 

Zarzuciłem test Linpak'a i juz wiem, ze bede jednak musial wyciąc dziure w dachu, myślałem, że otwór z tyłu wystarczy do wentylacji, ale niestety powietrze nie ma jak uciekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziew.

 

Taka ciekawostka, teraz działam na chłodnicy Swiftech 3x120 slim + 3x Noctua NF-12 na 100% obrotach.

Nic w zegarach nie zmieniałem, chodzi na 4.2 GHz max 24/7 od nie pamiętam kiedy.

 

OCCT PSU test (taki superPi/Linx + Furmark w tym samym czasie) po 15 min juz przegrzewa procesor bo woda sie zaczyna za bardzo grzac i cpu dobija do 89C na rdzeniach.

 

Ale granie w gry nie jest az tak obiazajace i daje rade z chlodzeniem. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się, że da sie to na 3x120 pociągnąć.A myslalem ze bedzie za malo, oczywiscie ciagle mam oko na temperatury, niemniej jestem milo zaskoczony wydajnoscia zestawu.

 

 

W stosunku do poprzedniego starego zestawy to zmiana z gtx 580 na 680 - tutaj wyraźnie nowa karta żre mniej prądu i mniej się grzeje -zyskuje na tym mój zasilacz a przede wszytkim UPS co potrafił zapłakac na Crysisie czy Metro.

 

Więc do codziennego użytku 3x120 starcza, ale jakbym chciał pocisnąć testy to wiem, że by spłonął Dołączona grafika

 

Tymczasem macham nóżką w oczekiwaniu na zamówione części - niestety chłodnica i panel z aquaero przyjechały uszkodzone Dołączona grafika

 

PS: za tydzien kolejny update, i pewnie zmodyfikuje pierwszy post.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chłodnicę zamówiłem jakos 17 Sierpnia, w pazdzierniku przyjechala z innymi czesciami i okazalo sie ze uszkodzona. W poniedzialek przed Listopadem zostało to odesłane do serwisu i nie miałem czasu się zająć sprawą. W poniedziałek zobaczymy co Angela powie, bo już na panel i chlodnice to w sumie niedługo będzie 3 miechy - troche lipa, ze sie to tak rypnelo ale chce aby byly czesci dobre, a nie jakies uszkodzone ale tansze. Moze i ciach!ła, że się jeden piksel przez cały ekran nie pali, ale jak się otwiera pudełko to człowiek się spodziewa, że coś będzie działać, szczególnie zważywszy ile to kosztuje.

 

Cooling ma mi wysłać też inna paczkę, bo akruat u nich tez miałem kilka zabawek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh w Angeli czekałem na zaślepki prawie 30dni myślę starczy zamawiam następną paczkę w Cooling ... I po 3 tygodniach musiałem zrezygnować z węży bo już też się zapowiadało 30 dni - ale akurat węże mi na dobre wyszły ;) Polskie sklepy są za wolne następne zakupy (jak w PL nie będzie na stanie) zamawiam z aquatuning.pl podobno od nich (sklep z DE) idzie 3-4 dni robocze a na stanie mają zdecydowanie więcej towaru i większy wybór.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Angela dalej tak będzie pogrywać to pójdzie z torbami.

Po miesiącu zwodzenia mnie dałem sobie spokój i anulowałem zamówienie...sklep który niczego nie ma na stanie.

Przez pierwsze dwa tygodnie po złozeniu zamówienia nawet nie raczyli odpowiedzieć,musialem zadzwonić...żenada.

Masa ludzi ma takie same jazdy z tym sklepem.

 

Co do rozbudowy układu to odpada kolejna wewnętrzna chłodnica bo masz na front stado dysków wpakowane.

Chyba że HDD wylecą do zewnętrznej skrzynki tzn NAS wtedy na front chłodnica wejdzie.

 

Do Twoich zastosowań SS Temjin TJ07 byłby idealny.

Dyski pomieściły by się w zatokach a w piwnicy wchodzi 4x120mm plus 2x120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Angeli, zdaje sie ze to jest problem od strony AquaComputer. Nie wiedzialem, ze ten sklep ma az takie problemy - wiadmo, czasem ludzie praujacy niekorzystnie plywaja na firme, u mnie kontakt jest w sumie ok,no moze oprocz jednego przypadku jak nie zauwazyli maila ;)

 

Z Coolingiem nigdy nie mialem problemow, ale oni tam tez duzej ilosci zabawek nie maja, ale przynajmniej jak napisalem maila to mowia ze sprowadza - i sie tego trzymaja. Nie wiem ile sobie za to policza :)

 

Ostatnio myslalem o poszukaniu jeszcze jakiegos zrodla, ale cos czuje ze skonczy sie za granica. Aczkolwiek przy wiekszych partiach lepiej napisac bezposrednio do producenta - tak zrbilem z czesciami z EK WaterBlocks - zamiast szukac po sklepach po europie napsalem do nich, ze maja to w sprzedazy to czy moge kupic. Okazalo sie ze tak, ale bede musial poczekac, bo..... nie nadazaja z produkcja ;) Troche teraz zaluje ze nie kupilem u nich od razu chlodnicy.

 

Co do rozbudowy, Swiftech 3x120 Slim wylatuje, na jego miejsce bedzie Airplex, wydaje mi sie, ze nie bede potrzebowal do tego dodatkowej chlodnicy.

Z dyskami myslalem czy nie wyjechac do innego kompa, powoli sie do tego czaje, ale to raczej na gwiazdke moze cos zrobie.

 

SilverStone Temjin mi sie nie podoba, ogolnie takie zatoczki są fuj ;) I sprzodu mi sie nie podoba klawisz zasilania i ogolnie jakies takie nie wiem ;D

Szczerze pwiedziawszy nastepna buda raczej bedzie pokroju MountainMods lub LD Cooling, albo wlasna konstrukcja z alu - wyjdzie taniej, ale wiecej dziergania, za to pelna swoboda konstrukcji, a taki LD Cooling to troche przegina z cenami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak się wrące w twoim temacie, le chciałbym znać jakieś info gdzie prócz angela.pl i cooling.pl robicie zakupy swoich elementów do LC ?? Ja powiem szczerze że tylko angela.pl a raczej wynika to z racji iż mieszkam we Wrocławiu i zawsze mogę do nich podjechać.

 

Fakt, faktem iż ostatnio wszystko mają na zamówienie i to bardzo denerwuje, no ale tłumaczą się tym iż za dużo tego jest na rynku aby trzymać wszystko dla NAS.

Z drugiej strony jeżeli interes LC jest tak dobrze rozwinięty że i tak wszyscy kupują w angela.pl to dla czego nie mieć większości na stanie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował w bolku u samej góry zamienić węże miejscami aby się nie krzyżowały, poza tym fajne łuki :)

 

@camaro17:w zasadzie wszystko masz wymienione w moim poście wyżej, z polskich możesz jeszcze próbować darmacz.pl oraz sleeveking.pl ale tylko i wyłącznie jak mają sprzęt na stanie. LC w naszym kraju wcale nie jest popularne, masz kilka forum o tej tematyce i zazwyczaj piszą tam te same osoby co oznacza że jest nas stosunkowo niewielu jak na tak duży kraj :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mardok - tam jest naprawde ciasno, wolalbym az takich wygibasow nie robic, wiekszosc ludzi tak robi.

Myslalem czy nie zrobic tam linka na 2x90 ale jest za ciasno na zlaczki i wygladaloby z czapy.

 

Ludzi z LC jest malo bo jednak to drogie - spokojnie mozna kupic drugiego kompa za to. A ludzi co kreca kompy z azotem pewnie mozna policzyc na palcach dwóch rąk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że będzie łatwo ale da się to drobić, jak nie łukiem to 2x 45st - tak czy inaczej to tylko moja propozycja i wcale nie musisz się do niej stosować :P

 

Azot to jest czysta zabawa natomiast LC to można przynajmniej na co dzień używać :) Ale fakt LC do tanich nie należy ... a jak się człowiek już w to wkręci to przestać ciężko, sam już kombinuję co by tu u siebie zmienić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała paczka z cooling.pl.

Ciekawostka: zamówiłem wąż 2m, na dole napisane:

Przepraszamy, za wąż w dwóch kawałkach, 0,5m gratis Dołączona grafika

W sumie to nie sprecyzowałem, ze chcę wąż w jednym kawałku. Nic się nie stało,

 

Dodatkowo w paczce:

1x Aqua Computer aquaero power connect - 24 pin ATX - szału nie ma, ale i tak wygląda lepiej niż na zdjęciach ;D

Nie wiem tylko czemu zielony kabel jest w takiej pętli...

 

1x BitFenix przedłużacz ATX 24pin 30cm Srebrny/Czarny

 

2x BitFenix rozgałęziacz 3 pin na 3x 3 pin 60cm Czarny/Czarny - ciekawostka, że to jest szeregowo - spodziewałem się raczej czegoś na kształt jeden-do-trzech oddzielnie, a nie szeregowo. W sumie to nawet lepiej,mniej drutów.

 

2x BitFenix adapter Molex na 4x SATA 20 cm Srebrny/Czarny - bardziej elastyczny niz się spodziewałem, podobnie długość kabli jest ok. Do tego jest najbardziej błyszcząco srebrny ze wszystkich.

 

2x BitFenix przedłużacz PCI-E 6pin 45cm Srebrny/Czarny - te chyba zostały wykonane z oplotu troszkę gorzej jakości - nie błyszczą się jak oploty kabli SATA. Ale to nie problem.

 

2x Alphacool adapter 2x G1/4 obrotowy SL - nie jest taki pakowny jak Bitspower, ale przynajmniej da się go obracać w palcach - więc nie trzeba będzie kombinerek Dołączona grafika

 

1x XSPC Fillport M20 G1/4 - Czarny - grafitowo czarny z połyskiem, wykonany bardzo dobrze, wygląda rewelacyjnie.

 

1x Phobya LED-Flexlight HighDensity 120cm UV 144 LED SMD - disco Dołączona grafika , śmierdzi silikonem jak cholera. Okazuje się, że cały jest zatopiony w żelu, na to jest założona silikonowa osłona. Wali po gałach po konkrecie.

 

1x EK Water Blocks EK-FC GTX 680 Backplate Black - QClass2 - produkt drugiej kategorii który wygląda jak bez skazy. Po spotkaniu z papierem ściernym będzie srebrny, bo pod spodem jest aluminium.

 

1 x Aquacomputer flow rate sensor mps flow 200 - fajnie, ale czekam na reklamacje panelu Aquaero Dołączona grafika

 

Fotki potem, nie mam naładowanych baterii.

 

Ciekawe, że te oploty są takie miłe w dotyku i pachną jak ubrania niż jak elektronika.

 

Ostatecznie jestem zadowolony - szczególnie miło zaskoczyły mnie oploty - bałem się, że będą gorszej jakości.

Zobaczymy jakie będą problemy przy instalacji tego wszystkiego Dołączona grafika

 

 

PS: nie stawiajcie butelki z płynem do chłodzenia wodnego koło szklanki, mało brakowało Dołączona grafika

 

 

http://kaszpir.hlds.pl/index.php?path=hardware%2Fwater.cooling%2Fstage.5%2Falphacool/

http://kaszpir.hlds.pl/index.php?path=hardware%2Fwater.cooling%2Fstage.5%2FBitfenix/

http://kaszpir.hlds.pl/index.php?path=hardware%2Fwater.cooling%2Fstage.5%2FAquacomputer/

http://kaszpir.hlds.pl/index.php?path=hardware%2Fwater.cooling%2Fstage.5%2FPhobya.Flexilight/

http://kaszpir.hlds.pl/index.php?path=hardware%2Fwater.cooling%2Fstage.5%2FXSPC.fillport/

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj obyś się na zawiódł na przedłużkach BitFenix jak ja, szybkie zabrudzenia w twoim wariancie kolorystycznym raczej odpadają ale na "zaciąganie" oplotów musisz uważać, fakt że ten przedłużki są bardzo elastyczne (w porównaniu do oplotu nylonowego) i zdecydowanie łatwiej je się układa w ciasnych przestrzeniach. Tak czy inaczej walcz dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęcik bardzo ciekawy i nowe fanty również ale nie kusiło Cię o zamówienie oplotów na zamówienie i pod wymiar obudowy, jak dzisiaj takie dostałem, pewnie cenowa wychodzi bardzo podobnie :)

 

wykonanie i jakoś oplotu na pewnie lepsza niż od BitFenix

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable pod wymiar = musialbym 'chyba' zdefiniowac zasilacz jaki mam. A jakos nie czuje potrzeby do tego, jeszcze Dołączona grafika

Te BitFenixy sa ok, moze potem zmienie, tak czy siak sie przydadza. Ogolnie to, ze sa srebrne chyba wyszlo lepiej niz jakby byly czarne.

 

Tymaczasem lista zmian:

1. podmana kabli na srebrne

2. zlaczki obrotowe miedzy splitter a pompke i miedzy pompke a res

3. przymiarki do wlewu od gory

4. obrocilem top plexi aby wszystkie kable wychodzyly z jednj strony, latwiej tym zarzadzac

5. kompletnie przestawilem powrot plynu do rezerwuaru - szczerze powiedziawszy sposob na jaki mozna ulozyc ten przykrecany splitter w tym rezerwuarze to najwieszky wk... element calosci, bo sie pewnych ustawnien nie da zrobic, a bylyby znaczie bardziej przydatne. Co wiecej bede musial tam jakos wstawic chyba uszczelki. Aktualnie powrot do rezeruwaru jest na dole.

6. Skrocilem troszeczke waz do grafiki.

7. Obrocilem pompke aby sikala 'na twarz' jak sie otwiera bude

 

Zdjecie troche nieostre, boli mnie gardlo i juz mi sie nie chce przy tym kombinowac.

 

Dołączona grafika

 

Jutro wieczorem troche lepsze foty.

 

A i jeszcze jedno, czemu te wszystkie budy maja za plyta glowna tak malo miejsca, czy naprawde nie dalo by sie dac 3 cm zamiast 1.5 ?

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że zdjęcie strasznie ciemne ale mimo to nowe podłączenie GPU > Pompka wygada zdecydowanie lepiej Dołączona grafika I chyba widzę że pompka do rezerwuaru na sztywno podłączona to też fajne rozwiązanie :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecje aktualizacji pewnie nie bedzie az do konca miesiaca - zobaczymy jak szybko Angela.pl poradzi sobie z RMA... ktore juz leci ponad miesiac.

 

Tymczasem zapraszam do glosowania:

http://www.cooledpc.com/build/285

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...