Skocz do zawartości
_KaszpiR_

Replicant

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie urok, to sraczka

Ta pompka poszla z dymem, i to teraz tak realnie sie zajarała.

 

Cholera nie wiem na czym polegałproblem, ale zdaje się, że znowu ją zalało - ki czort?

Coś się luzuje czy coś?

Może ten model nie lubił być w poziomie.

 

Back to EK DCP-4,0, tylko za cholerę nie mogę znaleźć do niej oryginalnego topu i muszę wisieć na małym rezerwuarku :/

 

PS:

Smierdzi spalonym plastikiem jak cholera, na szczęście ofiarą padła tylko pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia spalonej pompki

 

Dołączona grafika click

 

a to będzie w sobotę

 

Dołączona grafika

 

Nowa pompka robi w tkaim małym układzie od razu mleko.

Co ciekawe, ten płyn bardzo szybko traci bąbelki.

 

 

 

 

 

Z innych szybkich zmian - poprawiłem trochę kable, bo już miałem dość odstającej blachy z boku.

Najlepiej sprawdza się klej termiczny - wychodzę z założenia, że raczej dużo się z tyłu nie zmieni więc przykleiłem je na wtyczkach klejem termicznym do aluminium - udało się też je sensownie ułożyć.

Z minusów - niestety Lian-Li poskąpiło kabli sygnałowych do front panelu - do szczęścia brakuje dosłownie 10cm aby sięgnęły i były schowane gdzie chcę.

 

Próba montowania ich na zipy przyczepiane do białego kwadracika spełzły na irytacji.

Dołączona grafika

 

Wiadomo, customowe układadamy jak chcemy, ale jakoś nie teraz.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fota z zielonym płynem - to jest laing + top od EK.

Na dolnym zdjęciu z kablami jak sie przyjrzysz na gąbce na dole jest DCP z kranikiem.

 

Dziś wieczorem albo jutro z rana zrobię podmianę.

Do tego zrobię podmianę wentyli Noctua P12 na Enermax Magma - zobaczymy jak będzie z mocą chłodzenia - pewnie będzie bardziej szumieć, ale za to może uda się puścić full load ;)

 

Wczoraj widziałem rezy Phobya, te niklowane, hmmmmmmmm ;)

 

PS muszę posprzątać, mam od kilku dni taki meksyk, że raz stanąłem na jakiejś śrubce gołą stopą to przypomniało mi się LEGO.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe o to chodzi - przyjrzyj się DOKŁADNIE pleksie na gwincie nad zlączką po prawej stronie - jest tam pionowe pęknięcie, przez ktore przecieka płyn.

Nowy rezerwuar juz zamowiony - Phobya Balancer 250 black nickel.

 

A angela po 2 mailach wczoraj i dzisiaj raczy sprawdzić jak wyglada status RMa mojego Aquaero i chlodnicy.

Jak powiedzą, że nie maja poproszę o zwrot kasy, bo to juz robi się żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas calej szopki z pompka itd okazalo się, że mi kable od zasilania sie poluzowaly, już naprawilem klejem termicznym i pozacisakalem wtyczczki lepiej.

Przy okazji kupilem dwa dyski Western Digital RE4 500GB aby wymienic 2x400GB Seagate.

Te Westerny są szybsze ale też nadzwyczaj ciche w pracy. A te Seagate to mozna było uzlyszeć ktory zakres talerza czytają, tak glośne glowice.

 

Mialem wreszcie czas ogarnąć meksyk jaki mi sie w domu zrobil, może wieczorem zamontuje rezerwuar i pompkę i zaleje wszystko nowym płynem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa paczka. W sumie na to czekałem od końca sierpnia, bo się zrobił problem z chłodnica od Alphacool aż do takiego stanu, że w innym sklepie zrezygnowałem z chłodnicy.

 

Dopiero Cooling.pl mnie wybawił, ale doradzili mi inny produkt.

 

Dołączona grafika

Widac, że w sklepie po przerwie mają energię nie tylko na pakowanie paczek to i jeszcze naklejki ;)

 

W środku nie wiem co jest, ale pewnie diabeł, albo różowy miś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phobya 420 = 3x140 + grubość = to mi zapcha cały sufit.

Na to NoiseBlockery BlackSilent Pro PK2 140mm - jestem bardzo miło zaskoczony dodatkami, naprawdę warto

 

Gumowe dystane pod i nad wentylem + śruby dorzucane fabrycznie do chłodnicy - nie dochodzi się do finów, chyba, ze ktoś zmasakruje to wkręcając. A nawet jeśli ktoś maniak to chlodnicę chroni kawałek blachy tuż nad finami.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Coś czuję, że będę musiał ciąć ten występ. Na pewno muszę poczarować z kablami.

 

Dołączona grafika

 

Myślałem nad daniem otworów z tyłu, ale robi sie jeszcze gorzej - bo trzeba mieć miejsce na złączki, a wtedy trzeba jeszcze koszyk nad cpu kroić.

 

Wlew chyba jednak będzie musiał być po drugiej stronie niż na obrazku, czyli tam gdzie jest teraz górna zaślepka.

 

Wiecej dopiero w weekend.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x120 byloby bardzo dlugie - musialbym wyciac aktualne przyciski, porty na suficie oraz wywalic front panel.

Poza tym 120 to troche waskie jest.

 

3x140 pasuje na szerokosc idealnie - miedzy tymi dwiema szynami.

Za to jest dostatecznie krotkie aby nie trzeba bylo usuwac front panelu.

 

Ale podsunales mi pomysl - tak sie zastanawialem, czy nie zrezgynowac kompletnie z klawiszy a suficie, zostawic tam tylko wlew.

A reszte zlaczy i klawiszy dac na pierwsza zatoke od gory. Realnie bylby tam tylko klawisz power, porty USB, ESATA i moze czytnik kart - audio na froncie nie uzywam.

 

Bo chyba i tak czeka mnie rzezba z drutami, juz teraz sa troszke za krotkie - niestety Lian-Li naprawde mogloby dac 10cm ekstra i byloby spoko, a tak jak jest teraz, to troche lipa.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pod opuszczaną klapką wszystko by było schowane tak by front clear zostawic to owszem (jak w Obsidian 800D)

ale takich modów nie widziałem z klapką w LL.

Porty usb/esata tak jak teraz są pod klapką na topie budy schowane nie szpecą bo ich nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z klapkami jest taki, że 90% czasu są otwarte oraz potrafią się urywać.

Ja bym tych portów cały czas używał.

 

Myślę nad czymś takim:

https://www.cooling.pl/akasa-interconnect-pro-akhc05bk,produkt,553915.html?from_category=31_33

 

albo zrobić takie coś:

https://www.cooling.pl/akasa-akicr17-uniwersalny-czytnik-kart-port-2-x-usb30-20-pin-i-typ-a-3-x-usb20-1-x-esata,produkt,554062.html?from_category=31_33

wstawić to w zaślepkę/przejściówkę 5,25->3,5 i z boku zaślepki będzie akurat miejsce na klawisz power.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...trzeba by do tej z pierwszego linku Akasy zajrzeć do wewnątrz

czy na wysokości napisu Akasa jest miejsce na wpakowanie przycisków power/reset.

Napis można zmyc acetonem,front panelu to szczotkowane czarne alu ale nieco inne szczotkowanie jak w LL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Hm... jakiś taki wąski? W chacie się przyjrze czy rzeczywiscie wersja 5,25 będzie dobrą opcją - wiele zależy od samej obudowy.

 

Ale z drugiej strony jak pogrzebalem w itnernecie to takie cos daje duże szanse, ze tam nic nie ma. Coincidence? Teoretycznie to inne panele, ale...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stage 6.

 

W sobote pogrzebalem w ukladzie.

Wymienilem chlodnice z Switech 360 + 3xNoctua na dystansach. Wstawilem Phobya 420 + 3x NoiseBlocker BlackSilent Pro PK2.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Z początku było trudno wsadzic chłodnice, ni cholery nie chciala wejsc. Od tylu - 2mm występu i nie wejdzie - gdyby nie gumowe podkładki między wentylatorami a radiatorem, śrubami oraz same śruby, to weszło by idealnie.

Z boku nie da sie obrócić z powodu przekątnej. Z góry ni cholery. Z przodu występy do utrzymania napędów - tzeba by ciąć.

Zdjąłem wentyle, wsadziłem od tyłu, przymierzyłem na 2 wentylatorach - na długość all ok, a nawet jest zapas.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pociągnałem ją do góry.... jak się popieści to się zmieści Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Trochę się z nią pogimnastykowałem i całośc się mieści miodzio - nic nie trzeba ciąć!

Ale korek za nisko....

Dołączona grafika

 

Potem patrzę, w sumie dałoby się zrobić tak aby była wyżej, to i korek będzie od razu na górze... Wyciałem z pianki dystanse...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Fixed Dołączona grafika

 

No dobra, potem zalewamy płynem - niestety phobya jest taki pijakiem, że jedna butelka to za mało.

 

Dołączona grafika

 

Jak testowałem płyn, to wcześniej w układnie testowym wyglądał bidnie, jak siki. Ale dopiero jak się to zajele to to wygląda....

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Więcej fotek na http://kaszpir.hlds....ooling/stage.6/

 

Pełna lista zmian:

1. wymiana chlodnicy, w tym płukanie (az sie zdziwilem co z niej wyplynelo!),

2. wymiana wentylatorow z powodu nowej chlodnicy,

3. przedluzenie kabelkow (w sumie kabelki od noiseblockerow idealnie sie nadaly),

4. wyczyszczenie ukladu z syfu - wszystkich bloków,

5. obrócenie bloku na procku o 90 stopni, wymiana pasty, zmiana docisku,

6. wymiana pamieci,

7. wymiana rezerwuaru tymczasowego, teraz jest Phobya balancer, imo jest to swietne bo nie zajmuje tyle miejsca co EK Res,

8. wymiana pompki tymczasowej,

9. wstawienie przeplywomierza,

10. zmiana kilku zlaczek, np dorzucenie 45st od mosfetow

11. zmiana polaczenia miedzy mosfetami

12. zmiana plynu z ThermoChil na EK-Ekoolant UV Blue, niestety jest go za malo z powodu wielkiej chlodnicy.

 

Do zrobienia:

1. przyciecie troche wezykow

2. sufit

3. dopieszczenie aquaero

4. druty

 

 

PS: czy ktoś na terenie Warszawy poratowałby mnie 100ml płynu EK-Ekooland UV blue? Bo w rezie jestem na styk aby nie łapał powietrza.

Mam EK-Ekoolant UV Green - moge sie zamienic na wariant niebieski.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o tym żeby trochę zmienić układ węży ?

 

Na foto poniżej zaznaczyłem jak mogłyby inaczej lecieć. Myślę, że uzyskałbyś zdecydowanie lepsze łuki niż obecnie i wyglądałby to jeszcze lepiej (sorry za moje wypociny w paincie Dołączona grafika)

zalewamy.ek-ekoolant.uv.blue.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że oprócz budy mamy taką samą mobo, prawie procki (930 vs 950) i jeszcze do niedawna grafy (niebieskie gigabyte fermi). ;) 6x2GB Ram, no kurcze... jak u siebie w domu. ;)

 

1. Czemu Ty nie wsadzisz dysków po prostu odwrotnie ? Tak, aby SATA były z tyłu ? Pisałeś coś o odwróceniu kosza, ja po prostu je zamontowałem frontem, z tyłu przecież jest wystarczająco miejsca na kable.

 

Dołączona grafika

 

2. Czy koszyk na HDD udało Ci się przesunąć ?

 

3. Nie pokazałeś topu. Mógłbyś ? Widziałem w katalogu dołączonym do LianLi, że można kupić top z potrójnymi otworami na chłodnicę, niestety nigdzie tego nie mogłem znaleźć.

 

4. Co do portów i włącznika/wyłącznika, to pewnie takie coś by się przydało ? ;)

 

Dołączona grafika LianLi BZ-U01-b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Montaz dyskow mozliwy, ale realnie wchodza mi dyski w tasme metalowa usztywniajaca, poza tym nie da sie w takiej pozycji zamknac tej szyny blokujacej wyjazd. Jeszcze pokombinuje, ale troche mi sie nie chce.

Aha, z jednym dyskiem to spoko, ale z 6 to juz zupelnie inna bajka.

 

2. Klatke mozna przesunac, trzeba tylko dziurki zrobic, ew wykorzystujac te co juz sa to chyba anwet i chlodnice slim mozna wpakowac.

 

3. Ssprawdz linka na dole postu, jest tam fota z topem, aktualnie go nie mam ;).

Ogolnie mam dwa topy - full oraz z jednym otworem na wentyl 140mm, ale zamierzam ten z otworem wykroic na prawie cala dlugosc i szerokosc 140mm i dac mesh.

 

4. Ciekawe, ale czy jest opcja z USB 3.0? I pewnie cene dali jak za 1/4 obudowy ;)

 

 

PS ja juz mam 3x4GB RAM.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, z jednym dyskiem to spoko, ale z 6 to juz zupelnie inna bajka.

 

No ja mam 4 i wciąż nie ma problemu, ale skoro mówisz, że jest jakiś problem, to musi być, chociaż ciągle nie wiem czemu. ;)

 

Dzięki za info z przesunięciem.

 

Mówisz o tym linku ? http://kaszpir.hlds.pl/index.php?path=hardwareFwater.coolingFstage.6/ Mi nie działa. :(

 

A w swojej budzie masz u góry USB 3.0 ? Kurcze, to masz nowszą wersję. :) Ceny niestety nie znam.

 

Ta Phobya to 3x140, tak ? Ciekawe jak to sobie radzi z samym procem i grafą. Swoją drogą, będę mocno zainteresowany wynikami temperatur, zwłaszcza na Twoim sprzęcie, bo będę miał identyczne porównanie do AC, więc jak już wszystko skończysz, proszę, nie zapomnij zrobić testów *C. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. No widzisz, 4 dyski to upchniesz, ale jak masz 6 to juz jeden wypada w takim miejscu, ze jest problem ze zlaczami SATA i zasilania ;)

2. http://kaszpir.hlds.pl/index.php?path=hardware%2Fwater.cooling%2Fstage.6/ u mnie dziala, najwzyzej wejdz w hardware > water cooling > stage.6

3. nie - na gorze tez mam zlacza usb 2.0, przy czym jedno mi sie cholera zlamalo, nie mam usb 3.0 ale z tylu mam i dlatego by sie przydalo z przodu ;)

4. mialem 3x120 slim i w grach bylo ok, na takim samym obciazeiu phobia jest zimna na 800 RPM (jesli nawet nie nizej) - nie mam plynu aby to przetestowac pod obciazeniem, a juz wiem ze bedzie swietnie - tak mysle ze wydajnosciowo wyjdzie conajmniej 2x 3x120 slim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...