Skocz do zawartości
Czlowiek Twarog

Karta Dźwiękowa, słuchawki i zasilacz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Zawsze uzywalem kart zintegrowanych i najtańszych sluchawek, od roku interesuje się poprawą dźwięku w swoim komputerze. Więcej czasu gram, ale także słucham muzyki i oglądam filmy, czyli oczekuje uniwersalności, chodź pozycjonowanie w grach by się przydało. Nie chce wskakiwac w hi-end, gdyż chce się powoli rozwijać. Mam teraz głośniki Microlab Solo6c i słuchawki Koss UR 20 (wcześniej miałem AKg k512, ale bolały mnie uszy). JEżeli chodzi o słuchawki to wybrałem już Sennheiser hd 438, pytanie czy to dobre słuchawki, a co ważniejsze czy wygodne ( wybrałem je takze bo mają te gąbeczki zamiast skóropodobnego materialu). Mam duże odstajace uszy, także wygoda jest dla mnie b. ważna. Natomiast z karta dz. już nie jest tak łatwo, chciałbym na nią przeznaczyć ok 200 zł. Wolałbym wewnętrzna gdyż mam obciążone usb, jednakże mam pytanie czy np Audiotrak Maya (allegro widziałem za 240 zł, nie wiem czy jeszcze clo nie dojdzie) jest lepsza niż Xonar Ds (185 zł), D1 (255 zł) albo Dx (270 zł) ? Czy Xonar Dx różni się od D1 tylko złączem ? Chciałbym poprawić dźwięk z Microlabów i przyszłych sluchawek. I czy nie ma problemów ze sterownikami do Win 7 64 pod karty USB, PCI ? Macie jakieś sugestie, rady, jaką kartę dźwiękowa wybrać ?

 

A druga sprawa to zasilacz (nie mam o nich zielonego pojęcia). Niedługo chcę unowocześnić swój komputer, mianowicie : procesor I5 2400, płyta gł. Asrock P67 Pro 3 (B3), ram 8 giga 1600, karta graficzna chyba Radeon 6950 1 albo 2 gb.

Ze starego komputera zostanie obudowa, dysk i DVD ( są jakieś przejsciowki, bo mam DVD na ATA ?). I teraz pytanie jaki zasilacz do tego zestawu ? W starym kompie miałem Modecom Feel III i boje sie ze coś sie może przy nim zepsuc. Chciałbym na zasilacz wydac do 150 zl (mam nadzieje, ze starczy).

Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie rady. Przepraszam za długiego posta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to najlepszy dział na wybór słuchawek - ogólnie poleciłbym raczej fora o tematyce audio.

 

Co do karty dzwiękowej - nie musisz aż tyle inwestować - na allegro jest masa używanych Creativów itp. na PCI.

I tak nie poczujesz różnicy jeżeli nie miałeś okazji używać czegoś znacznie wyższej klasy - nie polecam popadania w Audiofilstwo bo za rok będziesz kupował pozłacane kable do słuchawek za 1k pln ;p

 

Zasilacz - zależy który FELL III - jak ten starszy z PPFC i 18A/18A (16/18 jak 350W) na 12V to dałby rade, mimo marnej sprawności i starej konstrukcji - to właściwie Modecom MC350/400 na troche innych elementach.

Jak inwestować to przynajmniej 200pln na http://www.morele.net/zasilacz-ocz-zs-550w-135-80-plus-bronze-ocz-zs550w-eu-413359/

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik

Aj tam fora audio :P

" nie polecam popadania w Audiofilstwo bo za rok będziesz kupował pozłacane kable do słuchawek za 1k pln ;p" - to tym bardziej, nie polecałbym popadania w LC itp ;)[bo za rok będziesz kupować bloki na cepa z srebra]

A poza tym, w takiej kwocie, to raczej kabel z oplotem i zrobiony z próby .975 :P

@autor

Co do przejściówek - są, ale nie zawsze działają.

Co do dźwiękówki - zapewne, przy Maya'i jest przesyłka ~60zł.

Albo, Xonar DG (od DS, różni się brakiem możliwości wymiany OPAMP'ów), albo dopłata do FiiO E10 - jeśli chcesz się rozwijać, to będzie bardzo dobry wybór, ponieważ takie słuchawki jak Sennheiser HD380 Pro, to ten DAC zjada na śniadanie.

Poprawisz dźwięk z Microlab'ów, z Ur20 raczej dużo nie wyciśniesz.

Jeśli chcesz coś sensownego i nowego (zasilacz), to wydatek co najmniej 250zł.

EDIT:

Ale co do karty dźwiękowej i słuchawek, napisz w odpowiednim dziale.

Edytowane przez t0msto100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiofilstwo jest groźniejsze - efektów wymiany "nie da się zmierzyć" - są to czysto subiektywne i często urojone odczucia :)

 

jak se kupie blok ze srebra to przynajmniej temperatura spadnie o 1-2*C :>

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie widzialem bardziej pasujcego dzialu. A gdzie powinienem napisac moj post ? Co do zasilacza to chyba mam Modecom Feel III 500 W, nie mam mozliwosci sprawdzenia teraz. A co do karty dz to po prostu chce odczuc roznice, w dzwieku, sluchawki i tak zmieniam. A ten Fiio jest duzo lepszy od Xonara DG ? Bo ja jeszcze uzywam micro i tam nie mam jak podlaczyc. Ale dzieki za odpowiedzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak fell3 500W to na pewno do wymiany - on miał 15A/17A i nie był zbyt udany, stare modele 350 i 400W były lepsze - te nowsze są niestety o wiele słabsze.

te 2 co podałem wyżej dadzą rade. Ten tańszy ma słabsze okablowanie, Brak wtyczki PEG etc.

 

Co do kart - IMO na początek używany Creative z EAX z allegro ci wystarczy - różnice odczujesz na pewno. Dużo kasy w wewnętrzną karte nie ma co pakować - i tak sporo zakłóceń leci z zasilacza.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wystarczyło zajrzeć do MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ ! - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne i wiedziałbyś gdzie założyć temat.

Gdy będziesz na etapie zakupu wnętrzności komputera zapraszam do lektury regulaminu i założenia tematu w dziale Co kupić? - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...