Skocz do zawartości
DEXTER2403

Synchronizacja na 16mb a prędkość na 8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mój komputer to:

i5 760

Gigabyte H55M-s2

GTX275

8GB ramu 1333

ocz stealthxstream 2 500W

System Windows 7 32bity SP1 i wszystkie aktualizacje

 

Na początek może powiem iż jestem osobą która lubi dochodzić do rozwiązań problemów sama i zazwyczaj mi się to udaje. Niestety od jakiegoś czasu mam problem z którym nie mogę się uporać. Mam internet Netii na łączach TP (prędkość 20mb). Mieszkam kawałek od centrali więc od początku nie miałem prędkości maksymalnej, ale zawsze było to 15-17mb pobierania, wysyłanie cały czas jest na przyzwoitym poziomie 1mb/s. Synchronizacja na ruterze pokazuje 16mb:

 

SYNCHRONIZACJA

 

Korzystam z routera TP-LINK WD8901G, komputer podłączony jest za pomocą kabla. Problem polega na tym że prędkość internetu w tej chwili jest na poziomie ~8mb. Ciekawym zjawiskiem jest to iż po podłączeniu laptopa kablem do routera prędkość na laptopie jest normalna tzn ~16mb. Tak więc problem nie leży w konfiguracji routera, ani dostawcy sieci. Ważną informacją jest jeszcze to że wcześniej internet działał bez zarzutów.

 

-przeinstalowałem sterowniki od karty sieciowej na najnowsze ze strony gigabyte NIE POMOGŁO

-konfiguracja karty ustawiona jest na automatyczne pobieranie DNS

-w routerze włączony jest dmz, ale tak jak pisałem laptop przy tych ustawieniach ma normalną prędkość

-logi z hijackthis: LOGI

-komputer w TRYBIE AWARYJNYM również ma prędkość 8mb

 

Tylko proszę, jeśli ktoś ma napisać radę, FORMAT to niech lepiej tego nie piszę bo to słowo nie wchodzi w grę. Jeszcze nie spotkałem się z problemem do którego byłem zmuszony robić format. Sam nadal będę szukał rozwiązania, ale tutaj ktoś może spotkał się już z takim problem bądź ma jakieś cenne porady. Jeśli tylko potrzebujecie screenów z konfiguracji karty, routera etc to piszcie będę wrzucał co się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...