Skocz do zawartości
arch

Dziwny obraz w grach po grzebaniu w PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problemy z hardwarem, więc pożyczyłem od kolegi komputer, żeby sprawdzić, jak się zachowuje na jego komponentach i wyeliminować potencjalne przyczyny. Niestety, po złożeniu jego kompa do kupy pojawił się problem, o którym za chwilę.

Wziąłem od niego zasilacz i RAM, ale żeby dobrać się do zasiłki, musiałem wyciągnąć z PCIE grafę i z PCI kontroler Ethernet i kartę dźwiękową. Poza tym nic nie ruszałem i generalnie starałem się "rozstatyczniać". Po 1 uruchomieniu komp (cały czas mówię o PC kolegi) w ogóle nie dochodził do POSTA, tylko cały czas się restartował. Po wyjęciu kart z PCI startuje, system działa normalnie, ale w grach pojawiły się dziwne efekty:

Crysis: ekran jest zabarwiony na niebiesko (cyan bardziej) i 'rozjechany' (jakby oglądać coś w 3D bez okularów), poza tym trzęsie się, z góry na dół. Poza tym jest chyba podobny efekt jak w Skyrimie.

Skyrim: tu jest prawie normalnie, ale pojawiają się poprzeczne ciemne pasy, coś jakby niedostrojony TV (interferencja się toto chyba zwie).

Co zabawne, to nie kwestia GPU. To wszystko na jego grafie, HD4870. Po wpięciu mojego HD5770 jest to samo, ale bez 'interferencji' - Skyrim wygląda zupełnie normalnie, ale w Crysisie są dalej pozostałe efekty. Z kolei sprawdziłem HD4870 u siebie na Mass Effect 2 - działa dobrze.

Kompa przedmuchałem (był bardzo zakurzony, więc myślałem, że może np. kurz wleciał do portu), posprawdzałem wtyczki i jest dalej to samo.

Konfig:

AMD Phenom II X2 555 Black EditionMSI 870-C45 /AMD870/GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3Asus Radeon HD4870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVIFortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus
Ktoś ma jakiś pomysł, co mogło paść? :unsure:

PS W BIOSie pokazuje, że na linii 5V jest ~5.20V, ale nie wiem jak było przed awarią, więc może to sensor.

PS2 Te pasy na HD4870 widać już w menu gier (w Windowsie nic).

Edytowane przez arch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...