Skocz do zawartości
pawlack

Płyta główna i procesor [550zł]

Rekomendowane odpowiedzi

No i git, B75MA-P45 + G840 sobie ładnie działa. Jeszcze pozostaje mi wybrać pamięci i kartę graficzną. Ale póki co same pamięci.

Brać najprostsze goodramy/kingstony czy ocz/a-data/patriot/corsair ?

Do LGA775 dobrze wiedziałem co brać, ale nie wiem jak wygląda sytuacja przy Sandy Bridge.

Edytowane przez pawlack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa bez pamięci? No to ewenement :D

 

Śmiało bierz Good Ram. Jedyne co jest ważne przy wyborze pamięci to napięcie 1,5V. Czy mają 1333Mhz czy 1866Mhz nie robi żadnej różnicy. Z resztą ten procesor obsługuje max 1333Mhz. Jak zależy ci na wyglądzie możesz dopłacić do Corsair XMS3, no ale raczej nie warto.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie założone są pożyczone OCZ 2x1GB 1333MHz.

Zakładając pamięci 1600MHz ( myślę o i5 na wakacjach ) będą one teraz pracowały na zaniżonej częstotliwości do 1333MHz, tak ?

Nie chciałbym już poźniej RAMu zmieniać dlatego teraz mógłbym kupić 2x4gb o wyższej częstotliwości od 1333, z myslą o lepszym procesorze w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - będą pracowały na 1333, przy czym i tak to nie ma znaczenia - na lepszym procesorze można ustawić niższy dzielnik i też będzie OK - różnicy w wydajności nie będzie na tej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Po procesorze i płycie głównej szukam grafiki do 350zł (400 max). Główne zastosowanie to photoshop. Co cichego polecicie ?

 

P.S. Mam kompa na sandy bridge ( g840 ) z 4Gb ramu i OCZ ModXStream 500W.

Edytowane przez pawlack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle jaką, która obsłuży tyle monitorów ile potrzebujesz? To wspomaganie sprzętowe CS5 podobno prawie nic w praktyce nie daje. Z takimi opiniami spotkałem się w sieci, bo sam PS5 używam do tak prostych rzeczy, że mi to w ogóle niepotrzebne. Ilość pamięci RAM sugeruje mi, że też jakichś cudów robił nie będziesz. Jakieś HD 6450 ewentualnie z wyjściem DP gdybyś potrzebował 3 lub więcej monitorów. Ewentualnie nawet HD 5450.

 

No chyba, że jesteś pewien, że ta akceleracja w Twoim przypadku będzie mieć znaczenie, to wtedy trzeba celować w HD 5770/6770.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5770 już miałem i nigdy mnie nie zawiódł. Celowałbym w coś podobnego, ew. 6770 ale pewny nie jestem, przez to pytam.

Jeśli chodzi o obróbkę grafiki, warto wyposażyć się w kolejną kostkę 4Gb ?

Monitor mam 1 i nie planuje kupna kolejnego.

Edytowane przez pawlack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że zdecydowanie warto. W skrajnym wypadku posunąłbym się nawet do tego, żeby całe te środki przeznaczyć na RAM i pozostać na integrze z Sandy (o ile chipset płyty to umożliwia), jeśli rzeczywiście komp całkowicie nie do grania będzie służył. Zaznaczam, że nigdy nie korzystałem z integry w Sandy, więc nie wiem z własnego doświadczenia, na ile jest to męką. Ale jeśli chodzi o suche parametry to coś pośredniego między HD5450 a HD6450.

 

Zależy też co rozumiesz przez "obróbkę" grafiki, bo ja czasami jakąś niby-pierdółkę robię, mam 16 GB RAM, a i tak Photoshop potrafi czasem przejechać po dysku. Tak że RAM-u nigdy za mało przy Photoshopowych filtrach i wysokich rozdzielczościach obrazków.

 

Edit: kuźwa, naturalnie "nigdy za dużo" ewentualnie "zawsze za mało".

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej czyli bede starał się w najbliższym czasie uzupełnić sloty do 2x4Gb.

Co do photoshopa i obróbka fotografii. Pracowałem ostatnio na 250GTS od MSI. Dawała rade, jednak daleko jej do 5770. Z powodu sprzedaży GTS250 od rana jestem na integrze SB i mogę śmiało powiedzieć, że nie daje ona rady ...

Myślę że może nawinąć się jakaś gierka na czasie. Mooże, bo przez ostatnie 2 lata nic się nie nawinęło.

Ale główne zastosowanie to wydajność w obróbce.

 

P.S.

Procesor będzie zmieniany ale dopiero w czasie lub po wakacjach.

P.S.2

Myślałem o 6850 ale nie stać mnie :/

 

Czekam na Wasze typy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym kursie USD, kupowanie nowego HD 6850 jest operacją bezsensowną, bo te karty na wtórnym rynku będą znacznie szybciej taniały niż seria 7000. Jeśli już to używane w cenie do max 400-450 zł. Ja tydzień temu Vertexa 6850 sprzedałem za 420,00.

 

Z kolei najtańsze nowe HD 7750 to cena około 400 zł. Tu z kolei nie ma sensu brać używek, chyba że naprawdę jakaś okazyjna cena.

 

No i jeśli możesz poczekać Bóg wie ile na obniżkę kursu USDPLN to czekać, a jak nie, no to chyba pozostaje w tym momencie brać albo używane HD 5770/6770/6850 albo nowe HD 7750 (względnie używane HD 7770 w cenie do 450,00 gdyby się trafiło, w co wątpię).

 

Producent obojętny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...