Skocz do zawartości
Młodzian

CPU hamuje GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie dawno zaczelem intersowac sie komputerami, i chcialbym wiedziec podstawowa rzecz jaka karte zakupic by procek jej nie ograniczal, chodzi tutaj o rdzenie czy o taktowanie procka lub cos innego. Mam tu takie cos:

Każdy CPU 4 rdzeniowy da sobie radę z kartami do HD6850/GTX460 włącznie. Każdy 2 rdzeniowy z kartami pokroju GTS450/HD6750, Taki core i5 czy i7 pociągnie już każdą kartę na max'a. Co do buldożerów AMD to nie ochodzi mnie to bo dla mnie to ... nie procki do grania. Myle sie? Powiedzcie mi jak wy to dostrzegacie zeby cpu i gpu zgralo sie 100%.Dajcie rady laikowi :wink:

Pozdrawiam

Edytowane przez Młodzian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeanalizować tabelki/wykresy/testy kart graficznych gdzie często są testowane na różnych CPU.

 

np z tego wykresu wynika, że AII hamuje gtx'a a Intele i PII dają sobie radę

 

http://static.techsp.../bench/CPU2.png

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to taki bajer wielkie dzieki za przyklad, a znasz moze dobra stronke co testuja gpu na prockach, i wyniki oczywiscie. Zamierzam zakupic sobie nowa gpu i dlatgo pytam, ale na przyszlosc tez sie przyda.

Jest duzo testow ale np testuja na dobrych cpu i przewaznie na dwoch lub trzech a chcialbym znalezc taka co testuja na roznych prockach.

Edytowane przez Młodzian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak wy to dostrzegacie zeby cpu i gpu zgralo sie 100%

 

Jak dla mnie i3 pociągnie każdą kartę, i tak gry są pisane na starszy, dwurdzeniowy sprzęt, dzięki temu kupują je nie tylko posiadacze najnowszych komputerów.

 

 

Oczywiście GTX680 i HD7970 to już przesada :P

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, lub nie wszystkie. Nie wyobrażam sobie gry w BF3 na multiku na dwurdzeniowcu. Aczkolwiek nie przeczę, że na i3 z HT może to chodzić dość zadowalająco, jednak różnica między dwoma a czterema rdzeniami w tym tytule jest porażająca...

 

Btw, na teksty typu "AMD procki nie do grania" patrzę z politowaniem dla ich autorów...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zaznaczyłem, że w multiku. Single i multi to zupełnie inna para kaloszy jeśli chodzi o użycie procesora ;) A jeśli chodzi o niskie detale to BF3 nie ma dużych wymagań.

 

Generalnie jeśli się ma sporo funduszy to 2500k będzie genialnym wyborem do gier, a jak się chce oszczędnie polecieć, to i z Ph II X4 będzie sie zadowolonym w stosunku do wydanej kasy, aczkolwiek karty z wysokiej półki nie rozwiną na nim skrzydeł. Myślę, że tyle w paru słowach. Po szczegóły należy się udać na: Wielki Test Procesorów 2012 - 46 układów CPU od AMD i Intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...