Skocz do zawartości
olo21

Intel g530 - zintegrowana grafika vs grafika na płycie gł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak wygląda sprawa wykorzystania zintegrowanej grafiki w procesorze intel g530 w Win XP?

Trzeba instalować sterowniki do tego? Nie pogryzie się to ze zintegrowaną grafiką na płycie głównej?

 

I którą grafikę używać: tą z cpu czy z płyty MSI Global – Mainboard - H77MA-G43 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pokażesz mi gdzie na tej płycie widzisz integrę? Albo jakąkolwiek płytę na s1156 z integrą?

 

Ta płyta jest na s.1155, podobnie jak procesor. I jak można doczytać w specyfikacji ma kartę graf. zintegrowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 1156, s1155, bez różnicy- gdzie doczytałeś że te płyty mają grafikę zintegrowaną? Mógłbyś przytoczyć fragment który to mówi- wybacz mnie, głupkowi i analfabecie, jakoś nie znalazłem, wiec może łaskawie szanowny pan zmniejszy nieco bezdenność mojej ignorancji i naprowadzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci / sklepy po prostu upraszczają sprawę podając że płyta ma wbudowane GPU, zaznaczając w ten sposób że ma wyprowadzone złącza monitora i można na niej skorzystać z GPU procesora. Proponuję ci więc olo21 poczytać trochę o architekturze najnowszych platform Intela, a potem opowiadać bzdury.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 1156, s1155, bez różnicy- gdzie doczytałeś że te płyty mają grafikę zintegrowaną? [...]

 

Na moreleach pisze, że ta płyta ma zintegrowaną grafikę, ale faktycznie po sprawdzeniu bardziej szczegółowym na innych stronach - macie rację. Edytowane przez olo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta ma grafe jeśli procek ma. Ogólnie wszystkie płyty(prawie no te co mają wyjścia HDMI czi tam inne) pod intela 1156/1155 mają, ale tylko wtedy gdy procesor taką posiada, albo inaczej, taka płyta pozwala obsługiwać to co ma procesor.

 

Np I7 jakiś pod Ivy ma HD 4000 a I3 pod Sandy ma HD 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...