Skocz do zawartości
Oski1919

HD4890 Współpraca z procesorem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Specyfikacja:

AMD Phenom 955+Arctic Cooling Freezer 13

Gigabyte MA770T-UD3P v2.0

GoodRam 2x2GB 1333Mhz

PowerColor HD4890 1GB 850/975Mhz.

Sveex 650wat(Może nazwa za wiele nie mówi, lecz ma moją rekomendację, miałem towar ich firmy kilka lat temu i od teraz kupuję tylko u nich)

Wszystko zaktualizowane.

 

 

Nie jestem pewien czy jest to brak współpracy między podzespołami, ale to przypuszczam, podam co się dzieje i kilka prób:

 

Tak, więc sprawa wygląda tak. Procesor chodzi 50-60% podczas gry Wiedźmin 2, jednak karta graficzna 100%. Nie mam wtedy żadnych spadków FPS, ładnie ciągle 60 klateczek bez przeszkód; Można by rzecz, że nic tylko grać i się jarać. Właśnie w tym problem, że nie. Gra chodzi w tylu klatach na sekundę, jednak co chwila mam takie "Skoki postaci", to znaczy, postać "Teleportuje" mi się, a nie idzie grzecznie animacją. Takowej sytuacji nie ma gdy gra jest uruchomiona w "Okienku", gra ma spadki FPS, a nie takie skoczki. Można by zauważyć, że Procesor współpracuje tylko z kartą, gdy ta uruchamia coś w "okienku".

 

Próbowałem wszystkiego. Grać można bez tych skoków, gdy zmniejszę taktowanie procesora do 800Mhz, lecz wtedy mam 23-25FPS, co jest okropieństwem. Nie wiem, na razie gram w okienku, jednak nie wiem czy moje nerwy długo potrzymają.

 

P.S. Gdy nagrywam owy filmik załóżmy Fraps'em to nawet gdy w grze mam okropne "skoki" to na filmiku ich nie ma.

 

Pozdrawiam i proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Jako, że wolałem później sprawdzić jak to się dzieje w innych grach na Power Full detalach, więc tak:

GTA San Andreas Multiplayer-Serwer Net4game, centrum, ciężko tam na najwyższych na brak "skoków", z wyłączonym Vsync, jest idealnie, brak tego Shitu.

GTA IV-Na Power Full w najbardziej zatłoczonym mieście były takie "skoki"-Teraz Ani mrugnięcia.

Skyrim-Podobnie jak wyżej.

BugField 3-Tak samo.

 

Werdykt jest jeden, skopana optymalizacja gry. Dziękuję za uwagę i bardzo serdeczne pozdrowienia do humanoidal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej...

 

 

Mam nowe doniesienia z frontu i kolejną prośbę/zadanie.

 

Jak wczoraj się okazało, gra wymusza Vsync i nawet jak wyłączę go w opcjach karty, on nadal jest włączony. Gra wyłącza Vsync tylko i wyłącznie podczas gry w okienku.

Zastanawiam się aby pobawić się w pliku konfiguracyjnym, ale może ktoś z was miał już podobny problem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...