Skocz do zawartości
XvX

Wymiana RAM DDR2 4x1GB na 4x2GB.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Aktualnie używam 4x1GB PC6400 800MHz Corsair

XMS2 DHX CL4 TWIN2X2048-6400C4DHX.

Chciałbym wymienić na coś o niegorszonych parametrach i 2 razy większej pojemności (4x2GB).

Czy na przykład taki Goodram (D2048801808D2400) z dożywotnią gwarancją ( :D ) pomimo braku bajeranckich radiatorów "da radę"?

 

Ewentualnie druga opcja (tańsza) 4GB -> 6GB:

wymiana 2 kości na dwie XMS2 DHX CM2X2048-6400C4DHX CL4

 

Płyta: ABIT IP35-pro

System: Win7 x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego używasz kompa, ale jak do gier to więcej niż 4GB na teraz praktycznie nic ci nie da, a jak już kombinować to na twoim miejscu szukałbym czegoś używanego np takie coś, bo ceny nowych DDR2 w porównaniu do trójek są po prostu chore....

Ogólnie to szkoda kasy, a w szczególności na jakieś egzotyki z super timingami/zegarami które do wydajności i tak wiele nie wnoszą.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomińmy pytania w stylu "na co ci 6-8GB?" ;).

Najlepsze rozwiązanie proponuje w moim odczuciu DJH83, staraj się jak najtaniej dostać komplet 2x2GB, bądź ze dwa takie (tj. ile chcesz mieć tego ramu). Średnio opłacalna inwestycja, niemniej jeżeli uda ci się znaleźć korzystną cenowo ofertę...

 

pytanie czy to w ogóle będzie działać to że 4x1 działało to i tak niezły wyczyn ;)

Że jak? Nie przesadzajmy. Sam na P5K (też Intel P35) miałem zarówno 4x1GB, jak i 4x2GB, działało wyśmienicie :). Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż komputer już ma swoje latka. Intel core 2 duo 1,86 mhz (dwa rdzenie), a plyta to gigabyte GA-945P-S3. Nie chcę kupować póki co nowego komputera. Ta konfiguracja w pełni odpowiada moim zapotrzebowaniom - komputer domowy z linuxem, na którym siedzę + win7 64bit do sporadycznego grania i innych potrzeb. win7 chyba lepiej czuje się na większej ilości ramu, a linuxowi też nie zaszkodzi, bo czasem dostaje zadyszki. Do grania mam konsolę, a do pc może dorzucę jakąś kartę bo mam tu sporo zaległosci. Z góry dzięki!

 

edzia:

Zastanawiałem się nad opcją 4x1giga albo 2x2giga by mieć dual chanel, no i w razie jakiejś awarii kości zostaje druga.

Edytowane przez asinus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj niczego. Patrząc na model płyty i datując jej wiek w każdej chwili możesz zostać z nowszym, niekompatybilnym ramem i martwą resztą podzespołów. Nawet nie masz z czym podchodzić aby dyskutować nad sensem wymiany bo za 500pln masz G540 na B75 + pamięci które ze starego C2D E6300 robią wafle ryżowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj niczego. Patrząc na model płyty i datując jej wiek w każdej chwili możesz zostać z nowszym, niekompatybilnym ramem i martwą resztą podzespołów. Nawet nie masz z czym podchodzić aby dyskutować nad sensem wymiany bo za 500pln masz G540 na B75 + pamięci które ze starego C2D E6300 robią wafle ryżowe.

 

Kompletnie nie rozumiem dlaczego ;p możesz mi to wytłumaczyć albo podać chociaż jakiś link? To już tak się w tym wszystkim porobiło, że nie kupię pamięci ram ddr2 do swojej płyty, dlaczego? Spali mi się coś? Dodam, że ze 2-3 lata temu wymieniałem ram na kingstona i działa. Moje kości to takie jak te http://allegro.pl/nowa-kingston-ddr2-1gb-6400-kurier-i2637540818.html z tym, że różnią się tym numerkiem KVR8000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem dlaczego ;p (...)

 

Wytłumaczę najprościej jak się da. Psie lata liczy się x 7 dla wieku pupila. Lata kompa na ChW jakim zasilaczu liczy się jako dekady najmniej.

Twoja płyta miała debiut prawie 7 lat temu. Nie wiadomo czy wstaną po wsadzeniu następnych pamięci. Kości DDR2 są za drogie w ogólnym rozrachunku przy wartości obecnego zestawu. Jakakolwiek kasa wsadzona w obecnego strupka spełnia taką samą funkcję jak zużyty papier toaletowy - ląduje w ściekach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o zasilaczu. Jest to jakiś ATX 350W. Mam jeszcze 2x512 ram ale ze słabszym taktowaniem. Wiem, że nie warto modernizować starego pc ale myślałem, że chociaż ramu warto dokupić. Jednak mimo wszystko gdybym ryzykował to brać jakikolwiek ram kingstone czy celować w używany z tym samym oznaczeniem? Czy odczułbym jakąś znaczną poprawę po takiej modernizacji, o ile by się udało, czy nie? Jak nie to chyba odpusczę.

 

Sprawdziłem tą płytę, którą proponowałeś. Faktycznie chyba nie warto czegokolwiek tutaj ruszać, a kupić coś lepszego za parę zł więcej. Dzięki za podpowiedzi. Gdyby ktoś jednak odpowiedział czy byłoby czuć poprawę na mojej obecnej konfiguracji to bym się nie pogniewał.

Edytowane przez asinus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie warto modernizować starego pc ale myślałem, że chociaż ramu warto dokupić

 

Szczególnie ramu nie warto ... przykład: 1 GB Kingston DDR2 kosztuje 55 zł. 4 GB Kingston DDR3 kosztuje 65 zł (czyli za porównywalne pieniądze masz 4x tyle nowoczesnej pamięci, której oczywiście nie włożysz w starą płytę na DDR2). Po prostu RAM starszej generacji, jest drogi. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale dlaczego tak jest? Przestano go po prostu produkować? A jak z usprawnieniem pracy? Ogólnie ten komputer zostałby przeznaczony tylko do zastosowań domowych więc jestem skory przepłacić za ten ram jeżeli to coś jemu pomoże. Od grania mam konsolę, a nowego kompa kupię pewnie dopiero jak wyjdzie nowy total war :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci więcej ramu, skoro to tylko "zastosowania domowe" i nie grasz? Odłóż lepiej tę kasę, ponieważ pakowanie się teraz w DDR2 to kompletny idiotyzm, zważywszy na cenę. A odpowiadając na Twoje pytanie (choć sam się powinieneś tego był domyślić): Tak, dwójek już od dawna nie produkują, skoro od dawna na rynku są platformy pod DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do zastosowań domowych :P Czasami jak robię kilka rzeczy to komputer potrafi dostać zadyszki czego nie lubię. Choć w sumie nie wiem czy to nei wina procesora (podany wyżej). Z reguły nie gram, bo mam od grania konsolę, ale lubię sobie pyknąć czasem w strategię z serii total war czy zagrać w coś czego nie ma na konsolach. Pewnie, że pakowanie w starego kompa to idiotyzm, ale w swoim życiu już nie jeden raz zrobiłem coś głupoiegop i pewnie jeszcze zrobię ;) chodzi tylko czy o to czy warto zrobić ten idiotyzm aby to się przełożyło na komfort korzystania z komputera. Mimo wszystko jest to tańsza opcja niż kupno nowego. Poza tym myślałem też o zmianie grafiki w przyszłości ale to inny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ja czytam co poniektórych to aż mi się włosy jeżą...

Fakt jest taki, że pchanie 4x2GB DDR2 na tę płytę i generalnie platformę mija się z sensem jakimkolwiek...

Odpuść i zbieraj hajs na coś nowszego...

Inwestycja w taki ram jest średnio opłacalna... źle w ogóle się nie opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...