Jump to content
joszek

Uszkodzony zasilacz?

Recommended Posts

Witam, kilka miesięcy temu zaczęły mi się cyrki z PC, zawiechy w losowych momentach, najczęściej po prostu frezy(jeśli grała muzyka lub leciał film to z głośników wydobywał sie odgłos "kosiarki", zacinało się na ostatnim dźwięku), ale rzadziej zdarzał się też bluescreen. Jeśli wyłączył się kilka razy po kolei to później zawieszał się już od razu na starcie windowsa, musiałem dać mu ostygnąć, żeby mieć chociaż te pół godziny pracy na nim. Komputer trafił niedawno do serwisu, diagnoza: uskodzona była płyta główna i 2 sektory na dysku. Płyta została wymieniona od razu, komputer już nie świruje ale zawiesił się w taki sposób już na drugi dzień więc wykosztowałem się i kupiłem dysk, dla spokojnego sumienia. Ale to nie rozwiązało problemu. Przy założeniu, że nie kupiłem uszkodzonych podzespołów, możliwa jest już chyba tylko wina zasilacza, grafika i procek wg nich są OK(chociaż wiem, że procek grzeje się mocniej niż kiedyś, ale jeśli go nie przemęczam to powiedzmy że temp. jest w miarę zwyczajna. Przy wysiłku grzeje się nawet pod 70 st., kiedyś takiej temperatury sie sięgał). Problemy z napięciem/prądem wykluczam, gdyż mam UPS. Nie są to zawiechy przy jakimś większym obciążeniu, raz zdarzyło mi się gdy kliknąłem "odśwież", raz przy kliknięciu czegoś w przeglądarce, a dzisiaj zostawiłem na noc muzykę i obudziła mnie właśnie ta "kosiarka". Czy to raczej na pewno wina zasilacza? I te zmiany w temperaturze procesowa mogą być spowodowane po prostu wysłużeniem, a nie większym uszkodzeniem?

Intel Q8300 2,5GHz

Asus P5N-D

4x Patriot 2GB

Chieftec 550W

Gainward Geforce 9800 GT

Edited by joszek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj instalowałem system na świeżo, na nowym dysku, ale w nocy zwiesiło i tak. Pastę zmieniałem niedługo po tym jak zaczęły się problemy, myślałem że to rozwiąże problem ale tak też nie było. A skoro komputer był w serwisie i wymienili mi płytę główną to raczej dobrze posmarowali. Ale komputer wcale nie zawiesza się tylko kiedy ma jakieś wysokie temperatury, wydaje mi się że to nie jest od siebie zależne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do niedawna miałem 2x2GB Patriota z jednej partii i 2x2GB goodramu, w tym tygodniu zamiast tych goodramu wsadziłem 2 kolejne kości patriota, z innej partii. Zanim jeszcze oddałem pc do serwisu sprawdzałem też jak chodzi na jednej kości, różnicy nie było.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma bluescreenów, po prostu zawias i na ekranie zostaje to co było. Były wcześniej, ale bardzo rzadko, po serwisie już wiesza sie tylko w ten sposób. Ale na noc wyjąłem te dwie nowe kości i do tej pory jeszcze śmiga, więc jeśli to ich wina to już całkiem nic nie rozumiem, bo wcześniej dużo czasu chodził na tych tylko dwóch i nic to nie pomagało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły



×
×
  • Create New...