Skocz do zawartości
joszek

Uszkodzony zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka miesięcy temu zaczęły mi się cyrki z PC, zawiechy w losowych momentach, najczęściej po prostu frezy(jeśli grała muzyka lub leciał film to z głośników wydobywał sie odgłos "kosiarki", zacinało się na ostatnim dźwięku), ale rzadziej zdarzał się też bluescreen. Jeśli wyłączył się kilka razy po kolei to później zawieszał się już od razu na starcie windowsa, musiałem dać mu ostygnąć, żeby mieć chociaż te pół godziny pracy na nim. Komputer trafił niedawno do serwisu, diagnoza: uskodzona była płyta główna i 2 sektory na dysku. Płyta została wymieniona od razu, komputer już nie świruje ale zawiesił się w taki sposób już na drugi dzień więc wykosztowałem się i kupiłem dysk, dla spokojnego sumienia. Ale to nie rozwiązało problemu. Przy założeniu, że nie kupiłem uszkodzonych podzespołów, możliwa jest już chyba tylko wina zasilacza, grafika i procek wg nich są OK(chociaż wiem, że procek grzeje się mocniej niż kiedyś, ale jeśli go nie przemęczam to powiedzmy że temp. jest w miarę zwyczajna. Przy wysiłku grzeje się nawet pod 70 st., kiedyś takiej temperatury sie sięgał). Problemy z napięciem/prądem wykluczam, gdyż mam UPS. Nie są to zawiechy przy jakimś większym obciążeniu, raz zdarzyło mi się gdy kliknąłem "odśwież", raz przy kliknięciu czegoś w przeglądarce, a dzisiaj zostawiłem na noc muzykę i obudziła mnie właśnie ta "kosiarka". Czy to raczej na pewno wina zasilacza? I te zmiany w temperaturze procesowa mogą być spowodowane po prostu wysłużeniem, a nie większym uszkodzeniem?

Intel Q8300 2,5GHz

Asus P5N-D

4x Patriot 2GB

Chieftec 550W

Gainward Geforce 9800 GT

Edytowane przez joszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napewno nie jest wina zasilacza gdyby tak bylo komp poprostu by ci padal w pol sekundy, bsody i zwiechy moga byc przyczyna wielu rzeczy, kiedy ostatnio reinstalowales system?Kiedy zmieniales paste na procku, bo mogla stracic swoje wlasciwosci przez co masz wysokie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj instalowałem system na świeżo, na nowym dysku, ale w nocy zwiesiło i tak. Pastę zmieniałem niedługo po tym jak zaczęły się problemy, myślałem że to rozwiąże problem ale tak też nie było. A skoro komputer był w serwisie i wymienili mi płytę główną to raczej dobrze posmarowali. Ale komputer wcale nie zawiesza się tylko kiedy ma jakieś wysokie temperatury, wydaje mi się że to nie jest od siebie zależne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna miałem 2x2GB Patriota z jednej partii i 2x2GB goodramu, w tym tygodniu zamiast tych goodramu wsadziłem 2 kolejne kości patriota, z innej partii. Zanim jeszcze oddałem pc do serwisu sprawdzałem też jak chodzi na jednej kości, różnicy nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bluescreenów, po prostu zawias i na ekranie zostaje to co było. Były wcześniej, ale bardzo rzadko, po serwisie już wiesza sie tylko w ten sposób. Ale na noc wyjąłem te dwie nowe kości i do tej pory jeszcze śmiga, więc jeśli to ich wina to już całkiem nic nie rozumiem, bo wcześniej dużo czasu chodził na tych tylko dwóch i nic to nie pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...