Skocz do zawartości
andrew777

Crysis 3

Rekomendowane odpowiedzi

na GT540m wyskakuje komunikat o braku wsparcia dla dx11 mimo, że karta obsługuje Dołączona grafika. Próbuje uruchomić grę "z procesorem nvidia o wysokiej wydajności" czyli na w/w karcie i guzik. Stery 306.97

 

Edit1. Stworzyłem ręcznie profil w panelu nvidia, przypisałem kartę i gra się odpaliła. Po filmiku i wpisaniu maila oraz hasła gra się zawiesza -> brak odpowiedzi. Any ideas ?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zajrzenie do tego tematu:

http://secure.mycrysis.com/forums/viewtopic.php?f=64&t=56955

 

Jeden z pracowników crytek udostępnił bardzo fajne narzędzie dla osób które lubią pogrzebać więcej w opcjach. Coś podobnego jak Crysis 2 advanced graphics tool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak byś miał slideshow na tej grafie. Odpuść sobie.

 

na YT ludzie graja na 630m/640m (czyli to samo) i fps jest na przyzwoitym poziomie. BF mi chodzi z avg 40-50fps więc sądze ze C3 powinien trzymac te 30fps. Chciałem sprawdzić jak to wygląda bo w ciemno nie mam zamiaru kupować niczego od EA, a tu lipa ;p

 

Edit1. Udało się odpalić. Musiałem wyłączyć frapsa podczas uruchamiania i wszystko poszlo ok, później bez problemu mogłem go włączyć w grze. Rozdziałka 1280x720 Prawie wszystko na low, oprócz tekstur i czegoś tam jeszcze (średnie) avg. fps na crash site museum: 30-40 więc nie jest źle. Tak jak ktoś wspomniał strzelanie szybkimi seriami = no recoil ;D

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wczesniej pytal o wydajnosc 7950

 

Wszystko na High SMAA x1 90-100fps czyli miod malina

Very High z SMAA x1 45-55 fps ( textury na High )

 

Zdecydowanie ten MP nie dla mnie , zbyt chaotyczne toto jest takie cuda i kolorki niewiludki

pewnie przypadna do gustu mlodzierzy 15/16 lat

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie trafia w mój gust. Dołączona grafika Spodobało mi się nawet ubijanie "predatorów" Dołączona grafika Co im daje ten nanokostium ? W sensie tej pseudo niewidzialności, i tak i tak widać (w dodatku na czerwono!) nanobojowników i fajnie się ich ubija, gdy myślą, że ich nie widzisz. Może trafiłem na serwer ze słabszymi graczami - nie wiem. Prędkość przeładowania strzały też jest tragiczna, w bliskim starciu metoda "na Janka" (skaczesz w kółko przeciwnika jak idiota) daje zaskakująco świetne rezultaty.

 

Czas w trybie Hunter zdecydowanie za mały, zbyt łatwo "przeżyć", zwłaszcza, że mapa Airplane (?) nie jest taka mała jak na te 2 minuty.

 

Zdecydowanie na wielki plus klimatyczne odgłosy, kroków zbliżającego się nanostwora. Dołączona grafika

 

Fajnie poskakać w becie, myślę, że jeszcze kilka rund i starczy mi C3 do końca życia. Dołączona grafika Jednak jestem zagorzałym zwolennikiem "normalności" i wojny w stylu BF3, gdzie czuć ciężar ludzkiego ciała, amunicji i żaden psychopata nie gania Cię z łukiem zamiast M4 Dołączona grafika

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak TXAA się sprawdzi w porównaniu do innych trybów. Po tych testach widzę, że jak pogonię 660 @660Ti to w FHD VHigh + 2TXAA powinno być OK tym bardziej, że w singlu finalnym będzie pewnie jeszcze lepiej, a zieloni jeszcze jakieś stery wydadzą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakich ustawieniach grafiki grasz, ale na SMAA 2x naprawde czasem ich trudno zauważyć, sczegolnie na mapie z samolotem podczas biegania, bo tam bardzo kolorowo.

 

Najwieksze wrazenie robi jak siedzisz przy wodzie, niewidzialny koles spada do wody i widzisz tylko kregi i po chwili lekka posiwate niewidzialnego typa.

 

A teraz pytanie - gdzie jest niewidzialny preciwnik?

 

http://kaszpir.hlds....0_20.27.24].png

tego stosunkowo latwo zauwazyc.

 

http://kaszpir.hlds....0_20.32.52].png

z tym bedzie gorzej Dołączona grafika

 

Co do jakosci i wydajnosci, moim zdaniem nic sie nie zmieni juz do wersji finalnej, jedyna opcja to jescze update sterownikow nvidii.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie tylko widzę w tym temacie. Crysis był i będzie zawsze głównie robiony pod kątem grafiki.

Moim zdaniem 2ka i 3ka są w mieście dlatego że łatwiej im to ogarnąć ma konsoli. Mniejsze tereny mniej drzew itp.

Jednak zarówno 1 jak i Farcry 1 były robione z myślą głównie o Pc więc mogli sobie poszaleć.

Konsole ledwo dają radę pociągnąć Crysisa 2 a pierwsza część wręcz ledwo chodzi w momentach szybkiej akcji.

Jednak na konsolach mogą więcej zarobić więc jak każda firma idą w te stronę która daje więcej kasy.

Proste.

 

Sent using Tapatalk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co widzisz coś anormalnego? Nie testowane na 13.2b4 i dlatego takie wyniki z msaa na radkach. Ale test cpu to im nie wyszedł , właściwie to zrobili test gpu ponownie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, czytałem. Tylko trzeba pamiętać, że masa ludzi będzie grała też na innych trybach AA - czy np SMAA też tak słabo chodziło?

Bo rozumiem, że można się skupiac na optymalizacji najlepszych graficznie ustawień, najbardziej obciążających kartę, ale jeśli ktoś nie będzie miał sprzętu to nawet nie będzie próbował na tym grać. A wtedy może się okazać, że np SMAA 2x mimo, że obliczeniowo mniej obciążające, to jednak chodzi słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest miec w rozgrywce multi AAx4 w rozdzialce FHD ale jeszcze fajniej jest miec stabilne 100klatek na sekunde

przy czym w Crysisie3 wszystko powyzej 60klatek/s jest juz wystarczajace ( dla przykladu w BF3 musze miec powyzej 100 )

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpectatorX, to zależy od gry i sposobu realizacji AA, ale w full HD wyłączenie AA nie jest faktycznie bolesne a daje czasem sporego kopa - wczoraj właśnie w Hitmanie Absolution wyłączyłem 2xMSAA (natomiast FXAA pozostał włączony) i średni FPS w załączonym do gry benchmarku wystrzelił z 44 na 55 (natomiast minimalny z 35 na 44).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się , że wyłączenie msaa dało ci kopa? Po pierwsze ta gra siedzi na podsystemie pamięci , po drugie msaa też mocno siedzi na podsystemie pamięci , po trzecie 192bit i niesymetryczny kontroler w 660 Dołączona grafika . Do 660 to możesz pakować fxaa , smaa , txaa techniki , które siedzą na sp nie na ropach i podsystemie pamięci.

 

A msaa to przestarzała technika mocny spadek wydajności , problemy z implementacją i w zasadzie samodzielnie daje kiepskie wygładzenie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Hitman się na podsystemie pamięci mocno osadza bo w testach między 660 a 660Ti jest 3-4FPS, ponadto z prockiem też się średnio skaluje, ale nie spodziewałem się jednak takiego spadku wydajności już po 2xMSAA. Przy 4xMSAA leci o olejne 10FPS i 8xMSAA o następne 11,5FPS.

 

Wracając do Crysisa to sugerując się poprzednimi częściami każdy element - CPU, VGA i memki będą miały znaczenie. Z pewnością też równo obciąży compa i zużycie energii nie będzie na poziomie Batmana AC gdzie mój zestaw mieści się w zakresie 180-200W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ''nasi'' moga wybecelowac kase na Crytek Engine to dlaczego reszta dusi grosza ???

Takim Skyrim moglby wygladac bajecznie na tym silniku , ponoc wykozystanie Crytek Engine to koszt okolo 100tys euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dzisiaj zamówiłem Crysis 3 w przedsprzedaży nokautowskiej (adres dla zainteresowanych zostawię: http://crysis3.nokaut.pl/ ), wersja ta tańsza na PC (126 zł), bo dwóch stówek na xboxa nie wymędziłem niestety.

 

No i liczę, że będzie lepsza niż dwójka Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy taka drobna i czy w ogóle to nazwać ewolucją. Po prostu zrobili to co powinni zrobić w Crysis 2. Napisać grę pod DX11. Efektem są całkiem przyzwoite tekstury, ale to sugeruję się tylko betą. Mam nadzieję że popracowali nieco nad optymalizacją. Fabułą w Crysis nigdy niczym nie zachwycała. To po prost shooter do wyżycia się z niezłym gameplay'em i ładną grafika. Osobiście jestem pod dość dużym wrażeniem grajac w Betę. jeśli chodzi o grafikę. Ale z tym to bym poczekał do wersji finalnej. Chociaż niektórzy na konsolach już sobie grają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...