Skocz do zawartości
Kaeres

Laptop dla dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega mnie poprosił abym z nim poszedł do sklepu i wybrał z nim laptop do 2000zł.

Będzie to sieć sklepów Media Expert lub pobliski sklepik komputerowy.

Co tam mają ?

 

1. ACER AS5749Z -1699zł

2. ASUS X53BR- 1799zł

3. HP Pawilon G6-1230SW - 1949zł

4. TOSHIBA L7501EB - 2299zł

 

Wiadomo, że Toshiba posiada najlepsze parametry ale czy warto wydawać 600 zł więcej (w skrajnym przypadku) jak to lapek dla dziecka ?

Nie będzie żadnych gier zaawansowanych.

Internet, filmy (tutaj wyjście HDMI wskazane), muzyka, nauka obsługi kompa (pierwsza styczność z kompem), rzadko gry.

 

Proszę o pomoc czy iść w taniość czy dokładać kasę ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego laptopa na i3 sandy bridge + 4GB ramu, windows 7 w cenie: http://www.x-kom.pl/p/77336-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-b570-i3-2330m-4gb-500-dvd-rw-7hp64x.html

 

 

Jak dzieciak go nie zaleje to posłuży długi czas. Do kupienia bez systemu za 1700.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że Toshiba posiada najlepsze parametry ale czy warto wydawać 600 zł więcej (w skrajnym przypadku) jak to lapek dla dziecka ?

Taka kwote przeznaczyłbym na ubezpieczenie.... własnie dostałem do naprawy Acera gdzie dzieciak wylał sok..... moze będzie zyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego wybraliśmy.

Rezygnacja z i3 na poczet lepszej grafy, większego dysku i klawiatury numerycznej (porównując do 3. HP Pawilon G6-1230SW - 1949zł )

 

Dzięki za porady.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że tam taka jest. W opisach jest Intel HD.

Zielonym w temacie grafik lapkowych, a znafca w sklepie skwitował, że do gier będzie lepszy ten Samsung ze względu na grafę bo ta druga to gorzej niż integra bo zespolona z prockiem - cokolwiek miał na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły debil ten sprzedawca :) Na tym przecież właśnie polega przewaga "nowych" graf zintegrowanych, że są "zespolone" z prockiem. Układy APU to świetna sprawa.

 

I dlatego nie warto kupować sprzętu w podrzędnych sklepach, jeśli nie do końca orientujemy się temacie... Czasem nawet warto zrezygnować z super lokalizacji, mega promocji i podjechać te parę kilometrów do konkretnego sklepu laptopowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki na oko wynik będzie miał ten Pavilon w 3dm06 ?

Sorry, że o tak banalną rzecz pytam ale z braku czasu tylko tym programem udało mi się przetestować samsunga i chcę mieć jakieś porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie HD3000 do wtóru z i3 osiąga między 3000-4000pkt, średnio najczęściej ok 3600 3dmarków'06.

 

Przewagą 315M jest własna pamięć, co w niektórych grach może mieć znaczenie.

 

Nie mówię, że wybraliście źle, bo z tylko boli mnie, że mieliście do czynienia z takim patałachem sprzedawcą - a kupowaliście w X-KOMie (jeśli tak to w którym oddziale?) czy w Media Expercie?

 

Akurat w wypadku porównania tego HP Pawulona G6 kontra Samsung którego kupiliście, sam wybrałbym Samsunga, bo jest lepiej wykonany, ma lepszą kulturę pracy i jako marka, samsungi są relatywnie mało awaryjne.

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że nie do najnowszych produkcji. Ale w chciałbym coś w miare możliwości najlepszego w tej cenie.

Przejrzałem sieć i często przewija się ten Lenovo z HD Graphics 3000 w podobnych tematach. Czyli nic lepszego nie znajdę?

A ten - http://www.x-kom.pl/p/76901-notebook-laptop-15,6-asus-x53tk-sx039-a4-3305m-3gb-320-dvd-rw.html ? Ma dobry układ graficzny, ale nie orientuje się odnośnie reszty. Mógłby ktoś mi o nim coś napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w zasadzie tego Asusa zostaje polecić.

Procesor w ogólnym rozrachunku trzyma poziom Celerona B815, taki 1 stopień wyżej od procesorów netbook'owych typu E-450; z drugiej strony w niektórych przypadkach (aplikacje które pracują na jednym rdzeniu) tryb turbo może conieco pomóc.

Ale za to mamy odświeżonego Radeona HD6650, czyli poziom +/- GT525-GT540 - a to już pozwoli większość gier uruchomić;

 

Z innych propozycji to przewinie się Acer na Celeronie B815 i GeForc'ie GT520, czyli słabiej;

Albo modele z Intel HD3000, która nie jest taka zła, ale nie wiem jak każda gra zareaguje na układ Intela (sterowniki/oprogramowanie/współpraca z układem Intela);

 

W skrócie - na Asusie wybitnie nie będzie, ale trzymając się nowego produktu, mniej lub bardziej sprawdzonego producenta o przyzwoitej jakości wykonania - nic lepszego (chyba) nie znajdzie się;

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nic wydajniejszego w grach od tego Asusa się nie znajdzie - grafika jest w nowszych 3Dmarkach nawet kapkę wydajniejsza od GT540. Niestety procek nie powala, więc w grach gdzie grafika ma drugorzędne znaczenie będzie kiepskawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...