Skocz do zawartości
yodacki

GTS250 i dźwięk przez HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jest karta Asus GTS250 1G. Podłączyłem ją dziś do TV LCD przez kabel HDMI. Karta ma osobne wyjście HDMI, więc TV podłączony jest wprost do karty, nie przez
przelotke DVI-HDMI.
Obraz jest, natomiast dźwięku ni hu hu.
Karta jest połączona cienkim kabelkiem dwużyłowym z płytą główną (gniazdo SPDIF). Mama nadzieje, że dobrze podłączyłem, mimo to robiłem rózne kombinacje.
Płyta główna to BIOSTAR TA870U3+. Gniazdo SPDIF na płycie głównej ma 3 piny: 1-5V+, 2-SPDIF-OUT, 3-Ground.
Kabelek ma dwie żyły więc wpiąłem go na dwa ostatnie piny (2 i 3).
Karta graficzna ma dwa piny, niestety nie są opisane. Wpinałem w dwóch pozycjach i za każdym razem brak dźwięku.

W panelu sterowania NVidii, w pozycji "skonfiguruj cyfowe audio", w pozycji HDMI jest rozpoznany mój TV. Pozycja DVI zawiera wyszarzony tekst "No audio capable display available". Wydaje mi się że jest ok, bo nie ma żadnego monitora/TV podłączonego pod DVI (główny monitor jest podłączony pod D-Sub).

Teraz pytanie do Was. Czy wiecie co może być nie tak, że nie ma dźwięku ? Jeśli tak, to prpszę o rady.

Pozdrawiam

Edytowane przez yodacki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w 100% pewny, bo w z audio po HDMI na starszych geforcach się nie bawiłem, ale jeśli bierzesz audio do karty graficznej ze SPDIF płyty głównej, czyli cyfrowego wyjścia, to próbowałbym użyć tego Realtek Digital Output, bo jak dźwięk na cyfrowe wyjście nie idzie, to grafa nie ma skąd brać audio by pchać je HDMI dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wcześniej testy. Ustawiałem Realtek Digital Output jako urządzenie domyślne.

Niestety bez powodzenia.

 

Tak mnie teraz naszło. Mam przelotkę DVI-HDMI. Czy port DVI przypadkiem nie przepuszcza też dźwięku ?

 

Dźwięk działa.

Przyjżałem się dokładnie kablowi, który łączył SPDIF grafiki z płytą.

W kilku miejscach wyglądał jakby był lekko nacięty.

Wziąłem inny kabelek i dźwięk działa.

Mimo to serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...