Skocz do zawartości
labo

Czy jest sens kupować powyżej 4 gb ramu używając windowsa 32 bitowego?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Z mojej wiedzy wynika ze wszystkie windowsy 32 bitowe uzywaja tylko 3gb ramu. Jeśli jest inaczej to wyprowadzcie mnie z błedu.

Więc czy jest sens kupować wiecej niz 4 gb ram?? Nie piszczcie tylko ze tak bo jest tani i można kupić na zapas. Bo to nieprawda, ram bedzie tanieć, dodatkowo ja żałuje ze kiedys kupiłem ddr3 1333, a teraz wolałbym 1600.

A moze jednak windows 32bit, bedzie troche lepiej chodził z 8 gb ram niz 4 gb ramu? Może ja nie znam jakis niuansow.

dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32bit system jest wstanie zaadresować ok 3.5GB. Do tego pojedynczy proces może wykorzystać maksymalnie 2GB. Możesz sobie zamontować 128GB ramu i tak to nie ma żadnego znaczenia. Wszystko powyżej ograniczenia nie będzie widoczne.

Żeby system dobrze chodził to postaw go na dysku SSD zamiast zwiększania pamięci ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie poniżej prowadziliśmy dywagacje w sprawie Win7 32bit vs 4GB RAM lub więcej: Dowcip miesiąca! Windows zarezerwował sobie po upgradzie... - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

W trzydziestodwubitowym systemie można użyć nawet do 64GB pamięci RAM po pewnych modyfikacjach, z tym, że pozostaje ograniczenie w postaci 2GB/proces.

SSD zawsze warto zakupić, to zupełnie nowy wymiar użytkowania komputera.

BTW rafa, mentorze, dzięki za polecenie Intela 320, spisuje się wyśmienicie :D.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze pamiec wirtualna tez na tym nie skorzysta?

 

Ja mam w tej chwili 2x2 gb 1333 + 2x2gb1600 , wiec chyba sprzedam 2 x2 gb.

 

W takim wypadku posiadanie wiekszej ilosci ram, moze nawet byc na minus, bo w koncu komp zre wiecej pradu :) chyba.....

Edytowane przez labo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze pamiec wirtualna tez na tym nie skorzysta?

 

Ja mam w tej chwili 2x2 gb 1333 + 2x2gb1600 , wiec chyba sprzedam 2 x2 gb.

 

W takim wypadku posiadanie wiekszej ilosci ram, moze nawet byc na minus, bo w koncu komp zre wiecej pradu :) chyba.....

 

A nie lepiej Windowsa zmienić? 8GB się powoli zaczyna przydawać...

A prąd pobierany przez ram to tak śmieszne ilości, że możesz pominąć ten aspekt.

 

Możesz też użyć przestrzeń powyżej wykrywanej jako... RamDisk. Wiem, że płatne programy to potrafią, ale pewnie coś darmowego też się znajdzie.

 

AragornPL Intel 320 wymiata ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi na obecnym 32 to i na 64 będzie.. Wprawdzie nie wiem jakiego softu używasz, ale mamy 2012 rok i jeśli coś nie radzi sobie z systemem 64bit to wypadałoby to zmienić, bo zapewne jest już starociem.

Z niemal wszystkich kości 1333 można zrobić 1600, ale sam nie wiem czemu żałujesz, bo różnice są marginalne i to na AMD. W obecnych CPU Intela to bez znaczenia, a do APU czerwonych wiadomo, że poleca się jak najlepsze pamiątki.

Wątpię, że będą tanieć, bo już były tańsze. Aktualnie dalsze obniżki będą już godzić w producentów jeśli mowa oczywiście o kostkach bez radiatorów ala power rangers.

RAMu nigdy za wiele, ale znowu bez przesady. Jeśli nie masz softu zdolnego wykorzystać kolejne GB pamięci to odpuść sobie ich dokładanie i masz rację, że zużywają energię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze beda tanieć w perspektywnie lat a nie miesiecy. Ja do tej pory pamietam jak kupowalem pamiec ddr2 667 do laptopa, 512 MB, kiedys kosztowala kolo 200zł, pozniej kolo 100zł , wtedy kupilem bo wszyscy na forach pisali kupuj bo tanio, a teraz te pamieci warte sa 15zł na allegro i leza u mnie w szafie. To samo dotyczy sie ddr3, kiedys kosztowaly 2x2gb grubo ponad 200zł, ja kupilem za 150zl, bo podobno tez byly tanie -na forach pisali, a teraz warte sa 70zł.

 

Czy wszystkie gry, powiedzmy od teraz do 5 lat wstecz beda chodzić na win 64 bit?

Edytowane przez labo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie gry, powiedzmy od teraz do 5 lat wstecz beda chodzić na win 64 bit?

 

Tak. Producenci z własnej woli nie strzelają sobie w stopy :)

Mam 64 bitowego Windowsa od końca 2007 i w zasadzie nie pamiętam, żebym z czymkolwiek miał problemy.

Na Linuksie zresztą to samo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dobrze, skoro jest taki full wypas z tymi 64 bitowymi windowsami, to po co jeszcze sprzedają win32 bit? skoro wszystko chodzi na 64 bit.

 

2. Czy win 64 bit ogolnie szybciej chodzi ? start systemu itd, nawet z aplikacjami 32 bitowymi?

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem, ale bardziej mnie ciekawi po co ktoś je kupuje o.0

2. Nie zauważyłem i nie widzę powodów by działał szybciej. Zwyczajnie ma większe możliwości również w tym zakresie o który pytasz tj adresowanie pamięci + szerszy wachlarz aplikacji, bo dochodzą te 64bit. Nie wypowiadam się w kwestiach profesjonalistów i ich softu, ale do gier nie widzę sensu kiszenia się na 32bit i dodam, że mój Minefield działa szybciej niż standardowy Firefox 32 :P

3. Jeśli chcesz szybszego startu i działania Windowsa to SSD jak już wspominano..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...