Skocz do zawartości
MantisGhost

Jakie chłodzenie na i7 2600k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od razu zaznacze, że szukałem - wiem jest podobny post, ale on mi nie pomógł. Nie mam zamiaru wydawać niebotycznych sum na chłodzenie procesora mam limit 100-150 zł.

Nie zamierzam go kręcić no chyba, że przestanie wyrabiać w co wątpie. Nie wiem czy musi być aktywne chłodzenie czy wystarczy samo pasywne. W sumie to względnie nowe procki więc się tak nie grzeją. Zależy mi na maksymalnej ciszy, ale nie chce żeby proc się nadmiernie nagrzewał.

 

 

i7 2600k na socket 1555.

 

P.S. Prosił bym o przeniesienie do odpowiedniego działu bo mi się pomyliło i nie widzę guziczka usuń :)

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enermax lub Macho. Widząc Performe i Fortisa za 150 zł włos się na głowie jeży, bo jeszcze rok temu wrzucałem te ustrojstwa po 110-120 zł. W każdym razie podkręcać warto w zależności od tego do czego służy skrzynka (np. w grach kilkaset dodatkowych MHz usunie problem niskiego minimalnego FPS choćby to był jak u Ciebie i7) i pewnie z czasem to zrobisz, a jak pakować 100 w byle co to już lepiej dołożyć do produktu lepszego pod każdym względem. Przy Macho warto sprawdzić wymiary pod kątem obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Bardziej skłaniam się w stronę Enermax'a bo Macho gotów jeszcze mi wyrwać kawał płyty głównej takie to wielkie bydle.

 

Płyta to z68xp-ud4 gigabyte'a tak więc problemu raczej nie będzie teraz tylko mieć nadzieje, że nie uszkodzi mobo w pozycji pionowej :)

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie uszkodzi, a przynajmniej nie powinno ;) System montażu jest tak pomyślany by równomiernie rozkładać ciężar, ai Macho nie jest gigantem - są więksi. Także możesz zakładać bez obaw. Sam poluje na HR-02 by go pasywnie potrzymać, bo Macho nie odpowiada mi kolorystycznie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo panikujesz to możesz wykombinować coś na wzór Ninja Wire z kawałka drucika wartości <10groszy.

Jeśli Macho jest kompatybilne z płytą, to właśnie jego bym brał. Enermax wygląda jak namiastka chłodzenia przy tym Macho a różnica w cenie jest niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...