Skocz do zawartości
wyga

Mysz pod Fingertip Grip 170zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że zepsuła mi się stara mysz RX300 zakupiłem A4Tech X-748K (sensor avago). Myszka świetna, ale kształt mi nie pasuje. Bo przyzwyczajony jestem na chwyt Fingertip Grip. Z początku chciałem wymienić, wydać na nową 70zł, ale jako, że ciężko coś dobrego znaleźć pokuszę się o max 170zł.

 

W tej cenie znalazłem Roccat Kova Plus.

Jak myślicie, warto? Macie inne propozycje?

 

Moje ustawienia:

DPI: 800

m_yaw: 0.022

m_pitch: 0.022

mouseaccel: 0

w systemie 6/11

sensitivity: (wcześniej na RX300 125MHz Report Rate) 2.0, teraz na X-748K (Report Rate 1000MHz) 1.2

głównie gry fpp, typu cod4, quake

 

Preferuje raczej low sensitivity.

 

Moje wymagania odnośnie myszki:

kształt pod: Fingertip Grip - priorytetowo

Report Rate: 1000MHz

Przyciski 4 wzwyż (dobrze mieć coś pod kciukiem)

 

Dobrze by było mieć możliwość wgrania macro, i jakieś ciężarki, bądź w miarę ciężka mysz.

 

Do tego jaką podkładkę mi polecicie za małe pieniądze? Zastanawiam się nad A4Tech X7-500MP. Wymiary minimum 400x400.

Edytowane przez wyga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razer abyssus?

mała, gra na tym połowa pro z ql

poza tym że to razer i nie da się wyłączyć świecącego logo w sterach to niezła mysz

 

edit:

doczytałem że szukasz wielu przycisków i ciężarków..

wtedy może polować na g9x z allegro

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego G9x polecał mi właśnie kolega. Ale kurde 230 najtaniej, nie wiadomo czy nie podróbka. Poza tym szkoda mi wydać aż tyle kasy. Jak dla mnie nie ma sensu.

 

Co do Razor Abyssus no powiem całkiem, całkiem, podoba mi się. Parametry dla mnie najważniejsze są więc nie jest tak źle nie wiem czy jego nie wybrać. Nie ma niestety tych przycisków bocznych i odważników, ale już trudno jak nie znajdę nic lepszego to przeboleje. W sumie praktycznie w fps'ach mi się to nie przydaje ale w RPG'ach miło mieć coś pod kciukiem, zawsze to wygodniej.

 

Co do Roccat Kova Plus. Tam jest bodajże sensor Pixart PAW3305DK-H. I z tego co słyszałem podobno słabo się prezentuje. Jest też wersja bez plusa z sensorem Avago ADNS-3080, ale ciężko znaleźć. Może ktoś się wypowiedzieć na temat tych sensorów?

 

Odnośnie poszukiwań, to bardzo podobają mi się symetryczne myszki właśnie typu Roccat Kova czy Razer Abyssus. Przyzwyczajony do takiej jestem poprostu i pod Fingertip Gripa jak dla mnie miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno o mysz do fingertipa jednocześnie ciężką/z ciężarkami, bo taka mysz musi być mała, a te które mają ciężarki są zazwyczaj dość duże.

Abyssus jest myszą bardzo lekką, dla wielu to właśnie zaleta. G9/G9x jest jednym z nielicznych przykładów właśnie małej myszy ale zarazem stosunkowo ciężkiej (załadowanej ciężarkami bardzo ciężkiej). Chociaż zdecydowana większość użytkowników preferuje myszy jak najlżejsze. Cena jest zaporowa, też się tutaj zgadzam, można polować na allegro, te myszy potrafią być do kupienia czasem nawet po 150-170zł, praktycznie nowe, jakiś nietrafiony prezent albo coś w stylu. Tylko czekanie na taką okazję może zająć bardzo dużo czasu.

 

Co do roccata nie miałem z nimi większych doświadczeń, raczej są mało popularne. Od czasu kiedy widziałem reklamę tej myszki, która ma funkcję głosowego informowania jakie mamy dpi, trochę się zraziłem :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko właśnie G9X dorwać, a nie chce mi się trochę polować na tą mychę. Więc chyba wezmę abyssusa.

 

Jeszcze zauważyłem mysz Razer Lachesis. Czy to nie będzie może lepszy wybór? Jak myślicie? I jak już czy inwestować w starą czy nową wersję? I w ogóle czy nada się pod Fingertip Gripa?

Edytowane przez wyga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem też trochę w necie i z tego co piszą podobno sensor w Abyssusie nie wyrabia na większości powierzchni nawet na podkładkach. Piszą, że lepiej wziąć Razer Salmosa. Orientuje się ktoś w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie propozycje. Powiem tak. G400 i G500 odpada bo boje się, że mi nie spasuje. Co do G9X świetna mysz wziąłbym, ale już ostro naciągnąłem budżet więc odpada. Zostaje mi Razer Abyssus i Roccat Kova.

 

Co do abyssusa właśnie problem polega na tym, że gubi się i ciężko jakąś konkretną tanią, zarazem dobrą i dużą podkładkę dobrać pod niego.

 

Za to znalazłem w zagraniczym sklepie Roccat Kova w wersji bez plusa (sensor Avago ADNS-3080) za około 160zł (100 mysz, 60 wysyłka). Więc pewnie skuszę się na tą wersję. Roccat Kova[+] ma sensor Pixart'a i z tego co się doczytałem przeskakuje czasami, a dalszych opinii nie mogę się doszukać nigdzie.

 

Ptys dzięki za propozycje, ale 200zł to max ile jestem w stanie wydać wraz z przesyłką.

 

Więc tak jak napisałem. Pewnie zamówię Roccat Kova i zdam wam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razery są awaryjne (szczególnie mikrostyki - dwuklik), więc dokupienie gwarancji wydaje się obowiązkowe... Np w morele można to zrobić. Inna sprawa, że kiedy dodasz do ceny dodatkowy roczek, to wychodzi bardzo podobnie co g9x z 36 miesiącami.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszka "przewiduje" kiedy chcesz pociągnąc idealnie w poziomie albo pionie. Np w paincie myszką bez predykcji nie da się namalować prostej linii. Myszki bez predykcji są po prostu dokładniejsze i kursor jedzie tak jak go przesuwasz po podkładce.

 

SteelSeries Sensei - test myszki - Testy :: PCFoster.pl - obrazki w teście na predykcję lepiej pozwolą to zrozumieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie predykcja jest postrzegana jako wada, szczególnie taka której nie da się wyłączyć w ustawieniach myszy, bo podczas celowania, chcesz żeby mysz oddawała dokładnie ruch. To "pomaganie" w rysowaniu prostych linii, równie dobrze może przeszkadzać, uniemożliwiając odstępstwa od ruchu według idealnej linii.

 

Chociaż w sumie jest to dość przereklamowana rzecz, od lat wielu profesjonalnych graczy grało na myszach z predykcją i jakoś im to nie przeszkadzało, za to w momencie jak ludzie na forach "odkryli" że w ogóle jest coś takiego jak predykcja, stał się to poważny argument przy wyborze myszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W części gier typu CS'a, gdzie duża część mapy jest płaska predykcja nawet pomaga :) ustawiamy celownik na wysokości głowy i gonimy za celem w poziomie, bo myszka za nas pilnuje, żeby nam nie uciekł do góry czy w dół =] Aczkolwiek fakt - największą różnicę względem myszek bez predykcji czuć podczas rysowania kółek w paincie :D 

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial no widzisz może i dlatego również myszka mi nie spasowała, bo długi czas jej wyczuć nie mogłem. Mówię tu o X-748K ma sensor Avago ADNS-3080 jak Roccat Kova i obie mają predykcje. Generalnie kształt ma bardzo duże znaczenie jak dla mnie, ale to pewnie też.

 

Wiecie co zastanawiam się co tu zrobić. Znalazłem za 170 gryzonia Steelseries Xai, i byłby genialny, ale trochę za duża mysz. Po tym jak przeczytałem wasze posty odnośnie predykcji zrezygnuje z Kovy...

 

Więc finalnie albo Razer Abyssus + adekwatna podkładka, albo Steelseries Xai.

 

Razer Abyssus z tego co mi wiadomo nie posiada predykcji, a w Xai można wyłączyć. Poza tym parametry odpowiadają. Ale możecie jeszcze jakieś zdanie wrzucić na temat Xai

Edytowane przez wyga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś uważnie czytał nasze posty, to byś się dowiedział, że właśnie predykcja ma małe znaczenie w praktyce, jarają się tym tylko ludzie na forach którzy mają po 15 myszek. W realnym świecie, "pro" graczom to nie przeszkadza, to jakim cudem predykcja ma decydować o przydatności sprzętu dla amatora.

 

XAI to duża mysz, kompletnie nie pasuje do opisu, nie nadaje się do fingertipa, jest za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki. Dobre porównanie graficzne. Na początku bardzo mi się spodobała w pudełku, ale dopiero na filmikach zobaczyłem jakich jest rozmiarów. Stąd też dylemat. Ale faktycznie za duża więc nie ma co się zastanawiać.

Nie ma niestety dla mnie w tej cenie myszki idealnej, ale chyba wezmę tego Abyssusa. Tyle, ze z zakupem narazie muszę się wstrzymać, bo w tym samym momencie rozpatrywałem za kartą graficzną i powiedzmy mysz to był awaryjny budżet. Miałem brać HD6950, ale udało mi się wylicytować GTX 570 DirectCU II za 910zł, gdzie budżet na grafikę wynosił 800zł. Więc póki co się wstrzymam z zakupem. Ale wiem co i jak, więc dzięki wszystkim. Raczej napewno wezmę tego Abyssusa i adekwatną podkładkę pod niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abyssus warto rozejrzeć się na allegro, potrafią się pojawić praktycznie nowe np. za 60zł. Kupowanie tego za ~160 to przegięcie, prosta mała mysz, zdecydowanie nie warta takiej ceny.

Jest jeszcze kwestia wyboru, normalna czy mirror. Mirror jest cała z błyszczącego plastiku, zaletą jest to że nigdy nie będzie na niej śladów, ani otarć, tak jak na normalnej wersji, która ma klasyczną gumo-podobną powłokę co wszystkie razery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...