Skocz do zawartości
Hopes

Jaki porządny telewizor led 40 cali? cena okolice 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Priorytet to: 40 cali, usb movie, najlepszy obraz 2d (gdyby było 3d to też fajnie), internet (najlepiej wi fi ale jakby co przeżyje LAN), dobrze działający dekoder wbudowany, wymiary maksymalne i cena. Dodatkowo jako bajer chciałbym mieć możliwość nagrywania przez usb na nośniku typu pentdrive i dysk twardy.

 

Osobiście znalazłem 3 ciekawe modele SAMSUNG, ale dopuszczam LG, SHARP i jeśli będzie tańsza od wcześniej wymienionych to toshibe.

Samsung UE40D5000

Samsung UE40D5500

Samsung UE40D6100

Co o tym sądzicie? Jeśli macie lepsze propozycje to proszę o podanie. Cena nie może przekroczyć 3 tyśiecy zł.

 

Porządny piszemy przez 'rz'.

Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to dobry obraz oferuje plazma, chwalone panasy s30 albo g30.

Osobiście mam samsunga le40 c650 (sygnał z upc) ale jak zobaczyłem obraz na plaźmie (naziemna cyfra - nie dema technologiczne) to różnica jest zauważalna od razu na korzyść plazmy.

 

Jeśli koniecznie led to zobacz to Toshiba

Edytowane przez Ademu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóżmy że ma być plazma to w ogóle istnieją dobre modele 40 cali z wymiarami maksymalnymi? bo z tego co widze minimum jest 42 cali a moja wnęka w szafie nie ma więcej miejsca, a jest to najlepsze miejsce dla tv... więc samo z siebie chyba plazma odpada

 

czym się różnia te dwa modele, mając pod uwagę moje priorytety?

Toshiba 40TL838

Samsung UE40D6100

edit: znalazlem trzeci model do porównania z 2 powyższymi Sony KDL-40EX720

po looknieciu na google to te dwa modele są konkurencyjne

 

samsunga le40c650 juz chyba nie ma w sprzedaży

Edytowane przez Hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna znac te wymiary? Bo kolega ma racja co do plazmy Panasonicow z ostatniego roku. Wystarczy poczytac troche recenzji. Zdobyly one naprewde wiele nagrod i byly wybierane wsrod najlepszych tv w 2011.

Btw. szkoda ze dostepnosc SamsungaUE40D5520 jest praktycznie zerowa w Polsce

Edytowane przez hoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna znac te wymiary? Bo kolega ma racja co do plazmy Panasonicow z ostatniego roku. Wystarczy poczytac troche recenzji. Zdobyly one naprewde wiele nagrod i byly wybierane wsrod najlepszych tv w 2011.

Btw. szkoda ze dostepnosc SamsungaUE40D5520 jest praktycznie zerowa w Polsce

 

looknij na opis tematu tam masz podane wymiary

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sm to był przebój przełomu 2010/2011 :) (szczęśliwie z matrycą samsunga a nie poddostawców).

 

Z tego co mi wiadomo, to tośka jest po prostu lepszej jakości, samsung, sony i lg to obecnie jedna półka.

 

Summa sumarum to weź ten, który Ci się bardziej podoba bo wielkich różnic prawdopodobnie nie zauważysz, przy czym zalecana odległość przy tej wielkości to ok. 2,5 m.

Najlepiej to zgraj sobie na pena jakiś materiał hd i porównaj.

 

Plazmy to 42 cale, nie ma 40-tek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego plazmy odpadają, bo max to 40 cali mi chyba wejdzie...

Co do toshiby to sie przeraziłem czytając na ich temat. Nie dość, że uboższy internetowe funkcje to jeszcze problem z kolorami i ustawieniem obrazu (toska ma dobre chyba tylko skalowanie i cene)

 

Krótka piłka ktory model lepiej kupić

Samsung UE40D6100 40'' Samsung UE40D6100 - Komputronik RTV AGD Notebooki, komputery i elektronika (wymiary podawne są błędne sprawdzałem na stronie producenta i jest oki UE40D6100 - SPECYFIKACJE | SAMSUNG )

czy

Sony KDL-40EX720 http://www.alsen.pl/rtv,k24/telewizory-led,l269/akcesoria-do-sony-40-lcdtv-led-full-hd-3d-kdl-40ex720,p35805.html (wymiary oki http://www.sony.pl/product/tv-102-40-lcd/kdl-40ex720?source=rss#/TechnicalSpecs )

 

W tych sklepach będę właśnie kupował telewizor cena praktycznie nie różni się.

Edytowane przez Hopes
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung-glebsza czern dla przykladu.

Tutaj masz 200zl taniej niz w komputroniku

 

To że taniej mnie nie obchodzi, ponieważ chce kupić TV na miejscu, a w razie czego przez 2 lata ide do sklepu i muszą mi uwzględnić gware z tytułu niezgodności z towarem.

W gre wchodzą tylko te dwa sklepy ewentualnie mediamarkt awans mediaexpert neonet

 

Ciekawe za co ten -1 do reputacji to jest moje zdanie gdzie chce kupywać!

hoko nie wiem za co mi to wplepiłeś, ale to że mam odmienne zdanie niż ty to nie przestępstwo

Edytowane przez Hopes
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mając wybór między sm a soniakiem wziąłbym samsunga - głównie ze względu na jego multimedialność, patrząc przez pryzmat posiadania starszego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro podaje Ci opcje ze mozna kupic taniej to wypada troche kulturalniej odpisac ze sorry ale mam inny sklep a nie ze Cie to nie obchodzi. Pytasz sie o opinie, szukam na necie, sprawdzam poszczegolne strony, czytam recenzje a tu zadnego poszanowania czy nawet odrobiny wdziecznosci.

Udanych zakupow zycze

PS. Btw autor szuka chyba "porzadnego" monitora, a nie "pozadnego"

Edytowane przez hoko
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skrytykowałem twojej opini, tylko napisałem że inne sklepy mnie nie obchodzą i gdzie tutaj obraza to raz. Dwa napisałem wcześniej jasno że tylko te dwa sklepy wchodzą w gre więc nikt nie kazał Ci szukać sklepu (w ceneo znajdzie się taniej w pare sekund - dużo czasu). I trzy może dwa wcześniejsze posty też Ci ubniżyłem, bo dostałem od Ciebie -3...

I ciekawe gdzie zasługuje na -1 w tym moim krótkim poście "looknij na opis tematu tam masz podane wymiary" to ja powinienem dać Ci minus za spam w temacie

Za ostatnią wypowiedź już powinienem Ci dać -1 za dyskryminację ludzi z dyslekcją, ale ja jestem człowiekiem i nie szukam igły w stogu siana...

JEŚLI MASZ TAK INNYM LUDZIOM POMAGAĆ to najlepiej nie pomagaj albo zrelaksuj się zanim coś zrobisz...

Edytowane przez Hopes
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w neonecie w promocji na 3 stronie taki model 40"ES6100 za 3200 czyli do D6100 dopłacam 350 zł i mam 2 pary okularów gratis i pytanie czy cos sie różnią te modele np wbudowany adapter wifi? albo lepszy dekoder czy cos w tym stylu?

Gazetka promocyjna Neonet od 20-04-2012 do 27-04-2012 • Okazjum.pl

jak myślicie opłaca się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D6500 ma ruchomą podstawę, co bywa przydatne w zależności od miejsca oglądania, tylko, czy to się zmieści jak podepniesz pena albo dysk?

Jak wspomniałem - modele porównywalne, większej różnicy nie zauważysz, a o większości funkcji się zapomina po pierwszym uruchomieniu :) bo i tak patrzysz jaki jest obraz, weź ten, który Ci bardziej pasuje (do wnęki, wystroju, etc).

 

PS. Wielka szkoda, że blokuje Cię wnęka, następnym razem kup TV a potem meble :)

Edytowane przez Ademu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meble kupione są przed moim urodzeniem ;p

looknij na ten link w nim są ładnie opisane różnice Samsung seria ES - HDforum

+dodatkowa różnica D6500 ma tuner satelitarny

Oba modele mają obrotową podstawkę, a różnica w cenie 50 zł czyli tyle co nic.

Tak więc drodzy forumowicze, który model lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane różnice dotyczą oglądania w 3D, które to dla mnie jest nieprzydatnym bajerem i nie wiadomo do końca jak to się przyjmie na rynku, a póki co jest wciskane do chyba każdego modelu. Ten dodatkowy tuner też nie wydaje się czymś wielce przydatnym skoro są dekodery do odbioru cyfrówki a i wszystkie obecne tv mają potrzebne kodeki.

 

Chyba najlepszym wyjściem będzie rzut monetą :D To w końcu Twój wybór, jeśli mam wskazać model to D6500 wydaje się kapkę lepszy, przynajmniej na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z mężem chcieliśmy kupić telewizor 3D dla syna. Niedługo kupuje mieszkanie, więc chcieliśmy mu zrobić taki prezent i kupić telewizor. Nie jestem najlepiej zorientowana w bieżących trendach, ale z tego co widzieliśmy w sklepach są jeszcze modele z internetem np. Sony BRAVIA. Zastanawiam się jak to działa? Czy telewizor musi być podłączony do modemu czy coś w tym stylu? Jeżeli tak to czy musi być modem wi-fi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...