Skocz do zawartości
chipsyszly

MSI Z77A-GD65 - wszystko o płycie

Rekomendowane odpowiedzi

ryba oczywiście dużo mówi, <span style='color: red;'>[ciach!]</span>o robi

 

chyba za krotko na tym forum przebywasz, ze tak piszesz...

 

Dołączona grafika

 

post-11486-0-40105000-1338826738_thumb.png

 

A cep ma jeszcze kilkaset MHz zapasu, ramki lajtowo bez ln2 puszczone.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pany, czy da sie ustawić i5 2400 tak by tykał 4.0 dla 1 i 2 rdzeni czy nie da się? chodzi o msi z77a gd65

 

takiego 3450/3470 da się więc dziwne że SB nie da się

 

"Na jednym lub dwóch rdzeniach mnożnik podskakiwał do 40 dając nam około 4315 MHz (zrzut poniżej). Dla trzech rdzeni mnożnik wynosi 39, tak więc CPU pracuje wtedy z taktowaniem lekko ponad 4200 MHz. By procesor pracował stabilnie podbiliśmy napięcie do 1.2V. ... - z recki i5 3470.

 

teraz mam tak

Dołączona grafika

 

a w biosie ustawione tak

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

co zrobic by zmusić go do 4.0 skoro teoretycznie na mnozniku 38 tyle by dawało BCLK 105.6

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z płytą. Mianowicie po podłączeniu słuchawek (tylne wyjścia na płycie) słyszę "bzyczenie" i różne świsty (szczególnie przy uruchamianiu programów i ruszaniu myszką). Dźwięki te nie są głośne ale przy wyłączonej muzyce słychać je wyraźnie.

Czy jest to jakiś problem sprzętowy / programowy czy może te płyty tak mają? Dodam jeszcze, że dźwięk wychodzący przez SPDIF jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś chyba mi płyta wariuje (GD65) albo i nie.

Sami zdiagnozujcie.

 

Próbuje jakiś czas powalczyć o jak najwyższe OC mojego cepa - i5 2400.

 

Jakoś nigdy szyna BCLK na poziomie ponad 105, 105,5 nie była problemem dla płyty po OC.

Ale nie oto chodzi.

 

Próbuje ustawić na stałe procesorowi AKTYWNE mnożniki powyżej 36 czyli (zgodnie z zasadą o 4 wyżej w trybie turbo + BCLK niz standard) x37 i x38 + BCLK.

 

Jako że i5 2400 ma w standardzie ustawienia:

 

Dołączona grafika

 

Względem Core i5 2500K zmiana taka, że przy obciążeniu trzech rdzeni taktowanie jest takie samo, jak w przypadku pracy dwóch rdzeni, czyli zasięg trybu Turbo sięga do 300MHz, a nie do 400MHz, jak w wyższym modelu czyli nie 3.1 GHz a 3.4 GHz więc x34.

 

 

 

Jakiś czas temu ustawione było tak że zegar i5 2400 podbijał się do tych x37 (na 1 rdzeniu) bez problemu.

Nawiasem mówiąc - do x38 juz nie chce podbić (lecz mniejsza oto akurat, ważne jest x37).

 

Po podniesieniu szyny BCLK mozliwe było nawet ustawienie zegara 3900 MHz (choc według bit-tech idzie zrobić 4.00), lecz coś ostatnio na płycie tej coś to nie wychodzi.

Kiedyś mogłem luzniej sie nia bawić a a od jakiegoś juz czasu nie moge wymusić na niej mnoznika x37 i niewiem dlaczego.

 

Dołączona grafika

 

płyta po wprowadzeniu innego BCLK niż 104+ mw kilka razy odpala sobie w kólko i w najgorszym (teraz właśnie częstym) przypadku uaktywnia po takim manewrze opcję "update multibios" tylko dlaczego?

Ładuje sobie od tak bios, i dopiero następnie odpala system z wartościami domyślnymi dla CPU.

 

Co jest spowodowanie tą sytuacją ?

 

Bios mam najnowszy jaki jest.

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, rozwiązałem (częściowo) problem z przekorczeniem mnożnika x36. Teraz cep wskakuje na x37 ale x38 nadal niemozliwe do współpracy.

 

Wystarczy w Biosie GD65 opcję "zabezpieczenie przed przekroczeniem prędkości" ustawić na wyłączoną.

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...