Skocz do zawartości
chipsyszly

MSI Z77A-GD65 - wszystko o płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta główna: MSI Z77A-GD65

 

 

Socket: LGA1155

Chipset: Z77

3 sloty PCIe x16 Gen 3.0 i 4 sloty PCIe x1

Kodek Realtek ALC898

Karta sieciowa Intel 82579V 10/100/1000

Przyciski: OC Genie II i Clear CMOS

Wsparcie dla SATA III 6Gbps bazujące na chipie ASMedia ASM1061

Chłodzona radiatorami sekcja zasilania

 

co o niej sądzicie?

post-191821-0-31500900-1331728091_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty chłopie chyba jesteś jakimś pracownikiem msi, który nawiedził to forum i chce nam wciskać swoje produkty, co mamy sadzić o tej płycie jak jeszcze nie było porządnych testów płyt na z77, i pewnie jak tym razem msi nie udostępni w biosie offsetu (podobnie jak w p67 i z68) to ich produkty przejdą bez echa co najwyżej będzie je można kupić w kompie z market, teraz się powtórze i powiem jeszcze raz NIE KUPUJCIE TEGO CHŁAMU

Edytowane przez ptys
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pewnie jak tym razem msi nie udostępni w biosie offsetu (podobnie jak w p67 i z68) to ich produkty przejdą bez echa co najwyżej będzie je można kupić w kompie z market, teraz się powtórze i powiem jeszcze raz NIE KUPUJCIE TEGO CHŁAMU

To dalej nie ma na MSI offsetu?

Ponoc w nowszych biosach wprowadzono, jestem tym zywo zainteresowany bo zastanawiam sie nad wyborem ASRock vs MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dalej nie ma na MSI offsetu?

Ponoc w nowszych biosach wprowadzono, jestem tym zywo zainteresowany bo zastanawiam sie nad wyborem ASRock vs MSI

 

 

@ptyś wymyśla ;) Zobacz jak świetnie wypadły płyty MSI pod lga2011

 

Test płyt głównych LGA 2011 z Intel X79 pod Sandy Bridge-E | PurePC.pl

 

Sam zastanawiam się nad kupnem z77 od MSI. Pytani jak jest z tym offsetem ;) Poczekam pewnie na testy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i co z tym offsetem jest na tej płycie czy nie ? Bo chce ją kupić i nie wiem czy warto.

 

Nie ma. Ale w chwili obecnej BIOS jest w fazie beta. Posiadam tą płytę i muszę powiedzieć, ze jestem pod wrażeniem jej możliwości. Tylko ten BIOS muszą dopracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Ale w chwili obecnej BIOS jest w fazie beta. Posiadam tą płytę i muszę powiedzieć, ze jestem pod wrażeniem jej możliwości. Tylko ten BIOS muszą dopracować.

 

czyli krótko mówiąc ciach!o nie było offsetu w p67 czy z68 nie ma i w z77, dno kibel i metr mułu

 

chreasy , płyty msi fajnie wypadają w testach (tak jak moja pamiętna neo2fir) ale w codziennym uzytkowaniu kapa problemy z biosem i padaniem z niczego a w iec jeszcze raz nie kupujcie tego ciach!a

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę sie czepiać ale wyglad to nie wszystko, posiadam Asusa Z77 i płyta działa aż miło na pierwszym biosie. Bardziej do określenia "kastrat" pasują płyty P67, Z68 i Z77 MSI za brak offsetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ty masz płytę z serii SABERTOOTH a ja nie mam tyle kasy żeby dać za płytę ponad 800 zł a za msi dam 679 zł i jest (prawie) gitara tylko ten offset. A takie pytanko bo się nie znam ten offset jak go nie ma to już nie będzie czy to tylko wina biosu, że go nie ma ale może być z lepszą wersją biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, "co kraj to obyczaj" Przeszedłem z Asusa bo już nie mogłem wyrobić z BIOS i wiecznymi problemami. Zobaczymy jak tym razem z MSI będzie. W chwili obecnej sobię chwalę.

Wiadomo każdy kupuje pod siebie. Też wiele siedziałem, analizowałem, już wszystkie płyty Z77 na pamięć znam i wybór padł właśnie na Z77A-GD65 -możliwości, wyposażenie, cena (no dobra i wygląd :D)

Edytowane przez johnny tango

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę sie czepiać ale wyglad to nie wszystko, posiadam Asusa Z77 i płyta działa aż miło na pierwszym biosie. Bardziej do określenia "kastrat" pasują płyty P67, Z68 i Z77 MSI za brak offsetu...

 

yhy...;]

 

co do P67, z68,że brak offsetu to jasne ale, że z77 nie ma, to na razie nie wiadomo a z góry wydajesz swoją "opinie". A co do asusów. Rozmawiałem ostatnio z fanem marki Asusa, to moge Ci tylko z bolem serca powiedziec, ze Z77 Asusa sa wycenione zbyt wysoko. Trzeba rowniez zwrocic uwage, za P8Z77-V Pro w stosunku do P8Z68-V Pro to krok wstecz w sensie wyposazenia/konstrukcji. P8Z68-V Pro zmierzala raczej w kierunku EVO w zakresie konstrukcyjnym. P8Z77-V Pro to raczej powrot w okolice P8P67-V Pro. Jedyne Asusy Z77 wycenione rozsadnie to "kastraty" LE, LX. MSI Z77A-GD65 wyglada interesujaco, moglby jednak byc w zakresie cenowym blizszym 600. ASRock Z77 Extreme6 w zaleznosci od ceny moze stac sie ciekawym wyborem. Sam jestem ciekaw jak będzie z MSI z77z tym offsetem. Płyty dla lga2011 firmy MSI świetnie wypadły w testach. Z premierą IVy wyjdą testy z77 to się pewnie przekonamy.

 

 

No właśnie, "co kraj to obyczaj" Przeszedłem z Asusa bo już nie mogłem wyrobić z BIOS i wiecznymi problemami. Zobaczymy jak tym razem z MSI będzie. W chwili obecnej sobię chwalę.

Wiadomo każdy kupuje pod siebie. Też wiele siedziałem, analizowałem, już wszystkie płyty Z77 na pamięć znam i wybór padł właśnie na Z77A-GD65 -możliwości, wyposażenie, cena (no dobra i wygląd :D)

 

Nie tylko ty miałeś problemy z tymi biosami asusowymi ;) Kumpel ostatnio psioczył na Maximus IV, wydał 1450 zł i mu się sypie cos z tymi biosami.Ma problem z portami usb. Mianowicie czasami po włączeniu komputera cztery górne porty z tyłu płyty nie działają. Żeby zadziałały ponownie pomaga tylko twardy reset biosu jednak po kilku restartach komputera problem powraca. Bios ma oczywiście najnowszy, sterowniki najnowsze, wszystko poprawnie podłączone z jego strony. Co najciekawsze to druga płyta firmy Asus, którą posiada, na której występuje identyczny problem. Szału nie ma. Co do MSI z77 świetny wybór, naprawdę.

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z asusami tez wcale nie jest różowo, wiem to jako posiadacz kilku ich płyt na różnych platformach, owszem stabilne i trwałe ale z aktualizacją orom dla poszczególnych urządzeń jjest tragedia i ludzie sami kombinują z edycją biosów aby wszystko było w miarę aktualne, w tej chwili asrock (tani) i gigabyte (drogi) to chyba najlepszy wybór, choć żeby nie psioczyć na msi to powiem że płyta z tematu wygląda bardzo solidnie jeśli chodzi o budowę, ale jeśli nie opanują biosów to kiszka

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego co kto potrzebuje i do czego używa kompa dlatego z braku offsetu nie może dyskwalifikować płyty.

nie każdemu przecież zależy na działaniu funkcji oszczędzania energii. łatwiej pójść na skróty wyśrubować procka i olać opcje oszczędzania energii :) no chyba że ktoś używa kompa do torrentów albo ma go włączonego nonstop - taniej moim zdaniem wychodzi sobie kupić takiego synology ds110j osobiście takiego mam ciągnie to prądu tyle co nic a można odpalić i zapomnieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanem ASUSA nie jestem, Gigabyte też nie, z Z77 czekam na Asrocka, najlepszy stosunek wydajność/cena.

Brak offsetu oczywiście nie dyskwalifikuje płyty, jednak ma wpływ przy wyborze.

MSI robi dobre karty graficzne(wg. mnie), o płytach AMD też złego słowa nie powiem, laptopy z serii Gamming(poza baterią) rewelacja,

producent ma jeszcze trochę czasu na poprawę biosu, tym bardziej iż nie ma jeszcze "właściwego" CPU, ale miło by było gdyby po dwóch latach dodał opcję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ptys ale MSI poprawił się. Znajomy ma jakś płytke z68 G55 naprawde zero problemów. Pewnie kiedyś były probemy z nimi, niezaprzeczam to samo jeśli ktoś pamięta wstecz jak to było z ASrockami. Jestem bardzo ciekaw jak wypadną płyty z77. No nic pozostaje cierpliwie czekać. Ale musicie przyznać, że mobasy pod lga2011 od MSI wypadły naprawdę świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info z MSI, że BIOS poprawiający błędy pojawi się w tym tygodniu. Muszę powiedzieć że szybko działają. Brawo.

 

jak masz msi to zarejestruj sie na niemieckim forum msi, Niemcy byli bardzo aktywni tam swego czasu, mozna byłoi zgłaszac problemy i było duzo beta biosów tam do ściagniecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info z MSI, że BIOS poprawiający błędy pojawi się w tym tygodniu. Muszę powiedzieć że szybko działają. Brawo.

 

@Johnny to na bieżaco udzielaj się w tym wątku i pisz sprawozdania co i jak :) Sam się nad ta plytą zastanawiam. 8-9 kwietnia powinien ukazać się tes płyt z77 na purepc. Jestem ciekaw jak wypadnie MSI z77 na tle innych popularnych (ASrock, Asus)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IceDrink

Jak tylko wyjdzie nowy BIOS to dam znać czy jest offset

 

@ptys

Dzięki za info. Na pl już jestem zarejestrowany (bieda straszna), na usa też. Tylko nie na niemieckim, a widzę, że tam lubują się w MSI

 

@zaodrze244

W wyposażeniu Z77A-GD65 też jest "SLI bridge"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupując płytę główną można śmiało olać dodatki typu mostki sli, firewire czy esata, najczęściej się tego w ogóle nie używa a w dobie usb 3.0 są po prostu zbędne (no chyba że ktoś ma jakąś starą kamerę), trzeba poczekać na jakieś oficjalne testy i opinie użytkowników, ja w zasadzie jestem poza tematem bo z obecnej płyty jestem zadowolony, ale ostatnie działania asusa (a właściwie niedziałania) skłaniają mnie do zmiany platformy na z77 (bo nie jest do konca pewne czy asus udostępni pełne wsparcie ivy birdge dla plyt na p67), nie dzień dzisiejszy moje typy to asrock extreme4, z77 sabertooth (xavier osiągnął niezłe oc na niej) ale nie chce się wyłamywać z obietnic porzucenia asusa, jak oni mają w [gluteus maximus] użytkowników to ja też mam ich tam, no i msi ale z msi się wstrzymam do oficjalnych testów i zobaczie jak tam te ich biosy, no pozostaje jeszcze foxcon i biostar, też czasem im się uda coś fajnego wysmyczyć (bloodrage od foxcona było najsolidniejsza pod względem użytych podzespołów z wszystkich płyt głownych jakie kiedykolwiek miałem), johny ja znasz niemiecki lub masz kogoś kto zna to atakuj niemieckie forum i na pewno coś ci helmuty wymyślą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na holenderskiej stronie znalazłem fajny teścik (SiSoft Sandra 2011,Cinebench 10, 3DMark Vantage) płyt Z77 Z68 P67. Tylko nie wiem czy mogę tu wkleić link.

Okazuje się, że Z77 nie tylko daję natywne wsparcie do USB 3 czy PCI-E 16 Gen 3, ale również lepszą przepustowość.

MSI Z77A-GD65 dobrze wypada w poborze prądu. W idle z kartą ATI 56.1 W (tylko z integrą 35,7 W), a podczas stres 3DMark Vantage 133 W (tylko z integrą 91.1 W).

 

 

EDIT:Coś podejrzany ten test. Zbyt duże różnice w wydajności pomiędzy Z77 a resztą.

Nie znam holenderskiego :D

 

EDIT 2 (08.04.2012)

 

http://nl.hardware.info/reviews/2652/18/20-intel-z77-moederborden-vergelijkingstest-benchmarks-zonder-losse-videokaart

 

Nie jest zle, ale liczyłem na więcej.

 

EDIT 3(09.04.2012)

 

http://hothardware.com/Reviews/Z77-Motherboard-RoundUp-MSI-ASUS-Gigabyte-Intel/?page=7

 

Tu bardzo ładnie wypadła podczas testów.

Edytowane przez johnny tango

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...