Skocz do zawartości
Oski1919

HD4890 i zmniejszenie zużycia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziś grając oraz sprawdzając zużycie karty graficznej oraz jej temperaturę(polecam msi afterburner), zauważyłem, iż wszystko chodzi płynie w Wiedźminie 2 dopóki karta graficzna nie da z siebie 99%, po prostu, gdy to osiągnie zaczyna się rwanie obrazu, tak jakby procek zrobił tak, że jest dalej, a grafika w tyle i cały czas "dochodzi" do odległości procka.

 

Proszę o radę w jaki sposób mogę ograniczyć zużycie karty graficznej do 98$. Jeżeli ktoś rozwiąże mój problem, będę wielce wdzięczny.

 

Sprzęt:

AMD Phenom 955 BE+Arctic Cooling Freezer 13.

Gigabyte MA770T-UD3P rev.1.0

PowerColor HD4890 850Mhz/975Mhz Referent 1GB

Hitachi HDT721050SLA360

Sweex 650 watt (Nie ma się co do niego czepiać, bo kiedyś z kumpel podkręcaliśmy na nim mojego phenom'a do 3.8Ghz, na innym chłodzeniu i wszystko bez problemowo)

Edytowane przez Oski1919

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm..zmniejszając opcje graficzne?

 

Poza tym, sprawdź temperaturę grafiki, bo wygląda na to że nie o wykorzystanie chodzi a temperaturę jaką osiąga przy maks obrotach. Odpal Furmark i obserwuj wskazania. Miło by było też gdybyś się zastosował do regulaminu forum i....napisał o jakim sprzęcie w ogóle rozmawiamy Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam i już poprawiam, jeżeli chodzi o sprzęt.

 

 

Co do sprawy.

 

Jednak nie da nic ograniczenie do 98%, w BF'ie 3, zużycie 97%, lecz rwanie nie ustępuje(Nie jest wszędzie lecz tylko w niektórych częściach mapy).

 

Co do temperatury. Na karcie(Referent) utrzymuje się na automatycznym dostosowaniu wentylatora ok.83C. Ustawiając wentylator na 70%, gdzie temperatura spadła do 69C, problem nie ustał.

 

Jakieś jeszcze rady?

 

P.S. Na razie większość tego typu rzeczy załatwiałem programem Dextory, naprawdę przydatny, można sobie ustawić granicę klatek/s, jednak mam dość za każdym razem uruchamiania go itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...