Skocz do zawartości
ALIENQuake

Grafika dla Athlona 64 X2 3800+ lub upgrade po całości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

minęło sporo czasu od kiedy znałem wszystkie niuanse sprzętowe aby bez mrugnięcia okiem wybrać coś co jest najlepsze w stosunku cena/wydajność. Niestety ten czas dawno minął. W związku z planowany upgradem kompa mam pytania. Może zacznę od parametrów:

 

 

Procesor: Athlon 64 X2 3800+, nie wiem na ile do się go podkręcić

Płyta: ASUS A9N-SLI SE, nForce4

Pamięć: 1,5 GB

Grafika: GeForce 8600 GT

  • jaki masz zasilacz - marka, model/moc: FEEL II 400W
  • jaki masz system operacyjny – wersja, 32 czy 64bit, wgrane Service Packi: XP SP3+hotfix'y /W7 SP1+ hotfix'y
  • czy do kwoty, którą masz zamiar przeznaczyć na zakup nowych części można doliczyć sumę uzyskaną ze sprzedaży starych części: tak, ale nie wiem czy 50 zł za to uzyskam
Pytania są 2:

 

1. Jaka jest maksymalna grafika, którą warto tu wpakować ? Pożyczyłem od brata 9800 GT i wydajność wzrosła ale np: Tribes Ascend na max detalach nadal tnie. Chcę mieć taką grafę abym mógł komfortowo grać w 1024x768 (więcej mi nie potrzeba) ew jakaś najmniejsza 16:9

 

2. Jeżeli nie ma sensu kupować do tego zestawu grafę to zakładając, że:

  • czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia: tylko płyta, procek, grafa, pamięć i ew: zasilacz
  • do czego komputer będzie wykorzystywany: do gier, do szybkiego uruchamiania Visual Studio 2010 (XP)
  • jaką kwotę chcesz przeznaczyć: jak najmniejszą, za którą kupię sprzęt posiadający wydajność czyniącą zakup sensownym, wyrzucenie 1000 zł dla 20% wydajności więcej nie wchodzi w grę, albo 2x więcej wydajności albo wcale
  • czy części mają być nowe czy mogą być używane: nowe
  • czy będziesz podkręcał podzespoły: tak, o ile FPS'y mają skoczyć z 30 na 60, w przypadku skoku z 90 na 95 nie ma to sensu
  • w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać: 1024x768 (więcej mi nie potrzeba) ew jakaś najmniejsza 16:9
  • czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!): Nie
  • czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa: tak, tak, tak + cała reszta pobocznych podzespołów
  • czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego: obojętne/Wrocław
jaki zestaw obejmujący płytę, procek, pamięć oraz grafę byłby sens kupić. Proszę o zwrócenie uwagi na wpis w trzeciej kropce w punkcie 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez OC max. co bym włożył to 9600GT lub 9600GSO 384MB/768MB .

 

Po OC tego procka można się pokusić o HD4850 .

 

9600GSO 384MB to koszt ~130 zł , 9600GT ~ 150 zł , HD4850 DDR3 z allegro ~200zł , nowa HD4850 DDR5 ~ 270 zł .

 

Zasilacz do wymiany - proponuję Fortrona HLN 400W za ~80 zł z allegro albo tego Sivlerpower 500W za 115 zł .

 

Jak chcesz mieć sensowną wydajność to przesiadka na I3 2120 S1155 za 455 zł do tego Gigabyte GA-H61M-D2-B3 za 170 zł lub Asrock H61M/U3S3 za ~ 230 zł i Goodram 4GB DDR3 1333 mhz CL9 za ~70 zł .

 

Do całości Vertex3D HD4850 1GB DDR5 i podany SP 500W .

 

Ceny z morele.net .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest zajebiście zajebista odpowiedź ! Dzięki ! Mam X-Fi więc nie włożę ją do Gigabyte GA-H61M-D2-B3 ale już do Asrock H61M/U3S3 wejdzie bez problemu. Myślę, że kupię Vertex3D HD4850 1GB DDR5 + podkręcę procka i taki zestaw będzie czekał wymianę reszty podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rób tak - nawet jak dasz rade wcisnąć tą karte dzwiękową (chłodzenie vertexa jest spore) to udusisz grafike - a to bardzo "gorący" model (okolice 85-100*C)

Jak chcesz coś dokladać to http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b75-d3v-458746/

A procka nie podkręcisz ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście widać, że miejsca byłoby jak na lekarstwo. Wielkie dzięki za tą informację bo kupiłbym płytę do której nie mógłbym włożyć swojej karty dźwiękowej.

 

P.S. A czy płyty bez zintegrowanej karty graficznej nie są czasami tańsze ?

Edytowane przez ALIENQuake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...