Skocz do zawartości
MaciekCi

Restart po starcie.

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam dziwny problem, gdy uruchamiam komputer, włączają się wszystkie wiatraki itd. i po ~2 sekundach gaśnie, po czym znów mijają ~2 sekundy i startuje znowu, tym razem już do końca i śmiga jak ta lala. Może nie stanowiłoby to problemu, gdyby nie fakt, że blokuje mi to możliwość OC (zwiększenie BCLK o 1 MHz skutkuje failem). Coś ewidentnie dzieje się złego.

 

Jedyne co znalazłem w internecie w miarę podobnego to takie coś, jednak żadnych konkretów.

 

Zacznę od memtesta, na wszelki wypadek. Nie mniej jednak, nie wiem co dalej robić.

 

Komputer jak już się odpali, jest stabilny jak skała.

 

Temperatury wszystkie w normie, w środku budy ~ 31*C , na procesorze ~ 38*C.

 

 

i7 930 @ 3.1 GHz (zresztą na stock'u jest to samo) rev. D0

OCZ Titanium OCZ3T1600LV2G Triple channel

Asus P6X58D-E bios 0602

Seasonic X-750

 

Jakieś pomysły ? :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam dziwny problem, gdy uruchamiam komputer, włączają się wszystkie wiatraki itd. i po ~2 sekundach gaśnie, po czym znów mijają ~2 sekundy i startuje znowu, tym razem już do końca i śmiga jak ta lala. Może nie stanowiłoby to problemu, gdyby nie fakt, że blokuje mi to możliwość OC (zwiększenie BCLK o 1 MHz skutkuje failem). Coś ewidentnie dzieje się złego.

 

Jedyne co znalazłem w internecie w miarę podobnego to takie coś, jednak żadnych konkretów.

 

Zacznę od memtesta, na wszelki wypadek. Nie mniej jednak, nie wiem co dalej robić.

 

Komputer jak już się odpali, jest stabilny jak skała.

 

Temperatury wszystkie w normie, w środku budy ~ 31*C , na procesorze ~ 38*C.

 

 

i7 930 @ 3.1 GHz (zresztą na stock'u jest to samo) rev. D0

OCZ Titanium OCZ3T1600LV2G Triple channel

Asus P6X58D-E bios 0602

Seasonic X-750

 

Jakieś pomysły ? Dołączona grafika

 

Mój problem był podobny. Spawdz pamięci czy są dedykowane. Mam takie (HyperX KHX2000C9AD3T1K3/6GX). NIE są w spisie pamięci dedykowanych i one mi robiły to co u Ciebie. Przy okazji uaktualnij bios bo ten w opisie stary (aktualny to Version 0803) . Wczesniej wymieniłem zasilacz na mocniejszy, bo myslałem że stary padł. Jak obeszłem problem w swoim. Miałem wsadzone po jednej w każdym z trzech modułów (wtedy restarty i widział tylko 4GB). Zatem pierwszy moduł - dwie pamięci, drugi moduł pusty, w trzecim module jedna pamięć. System widzi wszystkie (czyli 6 GB) i po włączeniu w biosie X.M.P. wszystko zasuwa elegancko bez żadnych przykrości. Oczywiście ustawiamy zworki na Enable OV. Nie jest to defintywne załatwienie sprawy (nie zmieniłem pamięci) no, ale działa bez zarzutu w moim przypadku. Edytowane przez ksp01marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. :)

 

Co ciekawe, miałem ostatnio jazdy z kartą graficzną (GTX 470), więc ją podmieniłem na inną (GF 9500 , dzięki ryba !) i ... już nie ma "podwójnego włączania". Co ciekawe, po ustawieniu pamięci już mogłem sobie podkręcać, więc tu nie ma problemu, ale podwójny start był cały czas ... do czasu zmiany karty graficznej. Co ciekawe, karta graficzna u znajomego śmiga jak ta lala. Dołączona grafika Jaja.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie robiles zmiany w sprzecie, czy to sie tak samo zaczelo robic? Zmieniales tylko grafike czy jeszcze ramy?

 

Wiem, ze bios 0803 poplepsza kompatybilnosc z pamieciami, ale pewnie sie trzymasz wersji na ktorej najlepiej sie kreci ;)

 

Sprawdzales napiecie bateryjki?

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten problem jest mniej poważny niż problem z grafiką. Co do baterii, komputer po 2 minutach bez zasilania traci datę w biosie, ale nie mierzyłem jej miernikiem.

 

Problem restartu po starcie był od nowości, teraz po wymianie grafy (i tylko grafy) to ustało. Jednak, tak jak mówię, mogę sobie śmiało kręcić i930, nie przeszkadza mi to restartowanie.

 

Co mnie zastanawia to to, że GTX 470 losowo się wywala - wywala ekran, następuje niewidzialny BSOD ( minidumpy są), albo czasem w trakcie pracy wywali ekran i już, amen, nie ma. Co ciekawe, na karcie ryby (9500GT) w ogóle tego nie ma ... A sam GTX 470 testowany u znajomego nie wykazał żadnych "zgubień" obrazu. Fuc**** wired ... Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, wygląda to na to, jakby "płyta główna się pokłóciła z grafiką" ... po 2 latach... WTF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniales MHz na PCI-E ?

Ja pamietam, ze jak mialem gtx 460 to on mial szopki. Chodzi all ok, wszystkie testy. Wlaczam desktop i umiera - mial problemy ze stabilnoscia przy zmianie zegarow z 3D na 2D - to mu wymusilem 24/7 zegary 3D i przestalo Dołączona grafika

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales, ze komp traci date 2 min po odlaczeniu zasilania - to nie jest normalne, a mialem przypadki, ze zdechnieta bateria na plycie powoduje szopki.

 

Napisz dokladnie jakie masz parametry OC procka i karty, najlepej fotki.

 

Czy uzywasz jeszcze jakichs softow do odczytu parametrow z plyty glownej?

 

Sprawdz jak sie komp zachowuje z 3 kosciami ram.

 

Jaki masz dysk?

 

 

bsody podaj tym http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ostatnio zaczął tracić datę, co ciekawsze, jeszcze tydzień temu jak przenosiłem komputer to po 24h nie stracił, a teraz traci ...

 

Ai Overclock Tuner.....................[Manual]CPU Ratio Setting......................[22.0]Intel(r) SpeedStep(tm) Tech............[Disabled]Xtreme Phase Full Power Mode...........[Enabled]BCLK Frequency.........................[193]PCIE Frequency.........................[100]DRAM Frequency.........................[DDR3-1544MHz]UCLK Frequency.........................[Auto]QPI Link Data Rate.....................[Auto]CPU Voltage Control....................[Manual]CPU Voltage............................[1.35375]CPU PLL Voltage........................[1.80]QPI/DRAM Core Voltage..................[1.25000]IOH Voltage............................[1.14]IOH PCIE Voltage.......................[1.50]ICH Voltage............................[1.20]ICH PCIE Voltage.......................[1.50]DRAM Bus Voltage.......................[1.64]DRAM DATA REF Voltage on CHA...........[Auto]DRAM CTRL REF Voltage on CHA...........[Auto]DRAM DATA REF Voltage on CHB...........[Auto]DRAM CTRL REF Voltage on CHB...........[Auto]DRAM DATA REF Voltage on CHC...........[Auto]DRAM CTRL REF Voltage on CHC...........[Auto]Load-Line Calibration..................[Enabled]CPU Differential Amplitude.............[800mV]CPU Clock Skew.........................[Delay 300ps]CPU Spread Spectrum....................[Disabled]IOH Clock Skew.........................[Auto]PCIE Spread Spectrum...................[Disabled]C1E Support............................[Disabled]Hardware Prefetcher....................[Enabled]Adjacent Cache Line Prefetch...........[Enabled]Intel(r) Virtualization Tech...........[Enabled]CPU TM Function........................[Enabled]Execute Disable Bit....................[Enabled]Intel(r) HT Technology.................[Enabled]Active Processor Cores.................[All]

OC Grafiki , jest to zdecydowanie najczęstsze ustawienie, na jakim pracowała grafika bez nadmiernego pocenia do benchy. Chociaż ostatnio latałem na Stock i efekt był taki sam.

 

Jedynie AIDA jeśli czegoś potrzebuję, a poza nią to nic, OC Guru, CPUZ i GPUZ.

 

Sprawdziłem to już wcześniej, zachowuje się tak samo z 6ma, 4ma, 3ma, 2ma i 1ną, jedynie dla 5ciu nie sprawdzałem. Dołączona grafika

 

EDIT : Czas spać, jutro o 10tej wstanę i będę go cisnął, przecież to trzeba znaleźć. Dołączona grafika

 

Dzięki za dzisiejsze rady, jeśli przyjdzie Ci coś do głowy przez noc (bo chyba lubisz nocami siedzieć ;) ) to śmiało pisz, ja wszystko rano posprawdzam. Dzięki ! :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...