Skocz do zawartości
Gość marantz5003

asus K50AB problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marantz5003

Podesłali mi laptopa z zainstalwoanym system vista. Komputer nie uruchamia się poniważ system jest uszkodzony i mam misję zainstalwoania na nim xp lub 7. I teraz tak: po włożeniu płyty z xp 32bit pojawia sie niebieski ekran ładują sie sterowniki itd i w momencie gdy powinno pojawić się okno z wyborem co dalej zrobić pojawia się czarne tło z migającym kursorem i po 5 minutach takeigo migania leci bluescreen. W biosie jest opcja ide-achci oraz native ide. Próbowałem dwóch dalej to samo. Gdy włożę płyte z windwos 7 komuter wgl jej nie widzi i botuje z dysku uszkodzoną vistę. Jakieś pomysły?

proszę o jakieś wskazówki w biosie nie ma za wiele opcji. vista zostala zainstalwoana w trybie achi natomiast xp nie chce ani w achi anie w ide..

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD bankowo sprawny?

 

 

-dograj xpekowi nlitem ahci driver do sb700 (chociaz po przestawieniu na IDE powinien ruszyć)

 

Co do instalacji w7:

-jestes pewien ze naped jest sprawny i czyta dvd? Jak wyjmiesz hdd to bootuje z płyty?

-jesli po wyjeciu hdd bootuje z plyty, skasuj partycje z dysku przy pomocy jakiegos narzedzia (np czyms z hirens boot cd, lub podepnij dysk do innego kompa i tam skasuj)

 

Anyway, czy błąd instalatora XP to 0x0000007B czy inny? W tych laptopach siedzi złośliwy mostek AMD, który lubi padać. Czy laptop nie ma problemów z rozruchem?

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Wyjąłem dysk i instalacja dalej zatrzymuje sie w tym samym miejscu, kursor miga przez 5minut po czym jest wszystko ok. Zrobiłem format dysku na moim kompie włożyłem i zaraz zobaczymy czy wszystko będzie ok.

post-174386-0-20540400-1335460620_thumb.jpg

Gdy dysk był wyciagniety instalacja przebiegała dalej do momentu tworzenia partycji. Po włożeniu z formatowanego dysku pojawia się taki ekran.

po wyjęciu dysku dalej nie botuje z płyty z windows 7 i piszę brak jakiegoś pliku boot coś tam, gdzie na stacjonarce rusza. może ten laptop nie obsługuje systemów 64bit?

Edit:

Podłączyłem dysk pod mój komputer i windows xp zainstalował się bez problemów więc przyczyna musi leżeć gdzieś w laptopie.

edit: na tym dysku z zainstalowanym xp laptop uruchamia się w trybie awaryjnym i jest ok.. I teraz instalacja ruszyła dalej lecz zatrzymuje się w miejscu gdzie komputer uruchamia się ponownie i startuje windows i jest czarny ekran a powinno pojawić się okno instalacji.

Edit. próbuję ponownie i laptop wyłącza się sam w losowych momentach instalacji

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...