Skocz do zawartości
Eladril

jak zmienic litere partycji systemowej, z poza Windows?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Przez ostatnie 2 dni meczylem sie przy zmianie OS na moim netbooku z win7 na winxp.. gdy juz w koncu tego dokonalem, utracilem dostep do WIN7 - to chyba przez to ze zniknela (ja jej nie skasowalem, nie wiem jak to sie stalo) 100mb'owa partycja ktora jest potrzebna do zbootowania systemu. Wiec.. przywrocilem ja programem EaseUS Partition Recovery. Nie zostala chyba jednak odpowiednio skonfigurowana (pojawila sie w ten sposob jako normalny dysk, a powinienem byl zmienic jej typ.. na jakis), o czym sie dowiedzialem dopiero "po fakcie" - gdy zostala odzyskana, zaden z windowsow sie juz nie uruchamial. Wiec ja usunalem, ustawilem XPkowa jako aktywna (bo przedtem jeszcze z tamta kombinowalem), teraz jednak przy starcie pojawia sie blad ze brakuje hal.dll . Do tej zmiany, gdy nie mialem dostepu do systemu, uzylem programu Windows 7 Recovery Disk, ktorego sciagnalem na innym komputerze (nie ma faktycznej plytki z calym win7). Teraz gdy wlaczam linie komend w tym programie, pokazuje partycje z WINXP na C (tak jak powinno byc) ale pokazuje ten blad co napisalem. Gdy wlaczylem recovery console xpka (z instalacji), to wykrywa jednego Windowsa na dysku G (to musi byc WIN7) do ktorego chce haslo ktore nie dziala chociaz zadnego nie ustawilem, i drugiego na dysku D - xpka. Recovery z win7 go widzi na c a XP na D .. probowalem boocfg /rebuild, fixmbr, fixboot, wszystko [gluteus maximus]. Nie wiem teraz co zrobic, nie mam dostepu do systemu.

 

win7 nie musi juz dzialac, chcialem tylko na niego wejsc zeby zrobic z jego poziomu backup danych ktorego nie zrobilem wczesniej, bo nie wiedzialem ze utrace do niego dostep. Moge(moglem) to tez zrobic z xpka, ale musialbym znow szukac sposobu na zrobie kopii zakladek firefoksa, bo odpalajac go ze sciezki tamtego systemu sie nie pojawialy..

 

Ok to juz cala tragiczna historia, sorry ze tak dlugo. Mam nadzieje ze pomozecie :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po coś się pchał w archaicznego XP'ka w ogóle? I to pewnie Win7 z oryginalną licencją, a Tyś kombinował..

 

Wyjmij dysk, podłącz go do PC i zrzuć co potrzebujesz, a potem zainstaluj na nim od nowa system skoro i tak Ci nie zależy.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce sie wdawac w dyskusje ale nie widze pojedynczej rzeczy w ktorej win7 bylby lepszy od xp.

 

zmieniam system bo na netbooku dziala zbyt wolno.

 

jak mam go podlaczyc.. przeciez to hdd laptopowy? poza tym jedyny komp do ktorego mam dostep, ten z ktorego pisze, to 8letni [gluteus maximus], z magistrala ata i dwoma portami usb 1.0..

 

musi byc jakies rozwiazanie.. !

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam go podlaczyc.. przeciez to hdd laptopowy?

 

Śrubokręt w łapkę, 1-2 śrubki i już masz dysk w wersji standalone. Co do drugiej części: Komputer sąsiada? Obudowa zewnętrzna na USB? Rozwiązanie zasugerowane wyżej jest zdecydowanie najprostsze.

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...