Skocz do zawartości
PolandMET

Carbon mod - klawiatura i mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poniewaz chciałem nabrac wprawy przed oklejeniem elementów w aucie, postanowilem zmodowac klawiature i mysz.

Użyłem oryginalnej foli carbonowej 3M Di-Noc czarna błyszcząca oraz platynowa. Nie kupujcie jakiejs lewizny bo ona nie działa tak jak oryginalna 3M. Sam sie o tym przekonałem niestety.

 

A wiec oklejenie zajelo mi pare godzin zabawy w wycinanie, parzenie sobie palców suszarką oraz gniecenie i naciąganie folii wokół elementów. Efekt bardzo fajny choć oklejenie klawiszy to juz ekstremum wiec skonczyłem tylko na kursorach. Klawisze sa za małe i zbyt kanciaste.

 

Folia jest generalnie sztywna ale po podgrzaniu staje sie giętka i ciągliwa a następnie po schłodzeniu twardnieje co gwarantuje ze sie trzyma każdego kształtu. Po ponownym podgrzaniu znów staje sie plastyczna wiec można nanieść poprawki. Mysza daje teraz dziwne doznania :) bo folia ma wyczuwalną fakture.

 

 

post-7690-0-19308800-1335550395_thumb.jpgpost-7690-0-16626400-1335550398_thumb.jpgpost-7690-0-12910500-1335550402_thumb.jpgpost-7690-0-52845700-1335550406_thumb.jpgpost-7690-0-88593700-1335550391_thumb.jpg

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie uzywam kursorów na literach. Ciezko sie robi te klawisze bo trzeba trzymac palce pod suszarka i naciagac a to boli :) Jak bede mial carbon grafitowy moze sie pokusze o polepienie całego sektora od del/enter/shift/ctrl/alt po spacje i alt/ctrl/shift/caps/tab/tylda

A rolki nikt normalny nie oglada z 2cm :)

To tylko sztuka dla sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, dzięki za pomysł. Znalazłem w domu trochę czarnej Oracal i sobie przetestowałem.

Tylko zrobiłem deko inaczej - u Ciebie widzę, że docinałeś do krawędzi elementów, a ja zawinąłem folię do spodu. Nie widać dzięki temu starego koloru, a całość nie powinna się odklejać tak łatwo.

Nie chcę śmiecić fociami - jak ktoś chce, dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, sama folia może carbonu nie przypomina ale jest to mod i koniec. Może się podobać lub nie, a dramat to w tvp puszczają. Mogło być gorzej ;)

Jak dla mnie jest spoko, szkoda tylko, że ta folia wygląda jak wczesna plecionka włókna z przed 15 lat :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...