Skocz do zawartości
Oracle

Zestaw z używanych gratów do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poprzedni komp do biura złożony i śmiga.

Teraz przyszedł czas na "family tech support". Czyli zestaw po maksymalnych kosztach dla wujka.

 

Procesor płyta główna na pewno używka bo to ma pociągnąć Battlepierda III.

Generalnie mam 2 komputery i mogę wykorzystać graty z nich:

1. Stary komputer wujka:

Sempron 64

Jakaś płyta

Jakieś stare dyski

Obudowa

7600GS

Tragiczny zasilacz

Nagrywarka DVD

 

Pogrubione elementy wykorzystam dlatego nie będzie trzeba ich kupować.

 

Drugi komputer jest mój ale już go nie używam:

Athlon X2 4400+ na AM2

Jakaś kiepska płyta.

Dysk Samsung 640 z jednym badsectorem.

4GB Geil

Zasilacz Enermax 350W.

 

Generalnie myślę, że zasilacz ram można chyba wykorzystać. No ale właśnie co zrobić z resztą:

Procesor: Mój X2 - ok 80zł Albo pewnie Celeron DC GXXX za ~200zł. Myślę, że aż takiego procka nie potrzeba

Płyta główna: Albo ta płyta co mam ok 80zł, albo jakaś pod Celerona DC ~200zł.

Ram: Albo moje Geil Black Dragon DDR2 za 150zł albo Goodram za 80zł DDR3.

Dysk: Albo mój 640 z badsectorem albo jakiś nowy, ale nowy się bardzo teraz nie opłaca. Z tym badsectorem działał jeszcze 2 lata. Nie było problemów.

Karta graficzna: Trzeba kupić. Może HD44580? Na upartego mógłbym sprzedać swoją ale wywala artefakty co jakiś czas. Jeśli nie to jaką?

Zasilacz: Nie mam pojęcia jaki kupić. Enermax NAXN? Może ten który jest wystarczy?

 

 

W przypadku mojego zestawu zamknąłbym się w 400zł bez karty graficznej i zasilacza. W przypadku celerona DC to by było już 500zł bez dysku karty i zasilacza.

Trzeba liczyć na zasilacz minimum 100-200zł i karta graficzna też w tych okolicach.

 

Nie mniej jednak obowiązuje zasada, że im taniej tym lepiej.

Co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do BF3 wypada mieć 4rdzenie i karte Nvidii. X2 będzie zdecydowanie za słaby, celeron da rade co najwyżej na singla.

 

Najtaniej a jednocześnie z nowych części wyjdzie Athlon x4 na FM1 (~250zł) (typowy procek polecany pod tą gre)

Mobo do OC i jakieś chłodzenie - ale tu niestety nie jestem w temacie

 

dyski odśwież troche programem MHDD i zostaw jakiś o najlepszych osiągach.

reszta na sprzedaż.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz, że np podkręcony X2 będzie za słaby? Jeszcze zdefiniuj pojęcie za słaby bo ta gra nie wymaga jakichś kosmosów.

 

Właśnie skłaniam się ku X2 i lepsza grafika niż X4 i jakiś badziew za 100zł... Innej opcji nie ma. A wydaje mi się, że lepiej słabszy procek i lepsza karta graficzna niż na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF3 lubi przycinać (chwilowe freezy) jak się więcej dzieje na ekranie - najbardziej jest to odczuwalne w multiplayer.

Żadna 2rdzeniówka nie daje rady (bo BF3 to źle zoptymalizowana gra, podobnie GTA4 ;) )

no a A64 X2 zegar w zegar odstaje sporo nawet od leciwego E5200.

 

sprzedając to co masz kasy powinno starczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to raczej logika skoro rośnie popularność 3 i 4 rdzeni to robimy grę, która będzie zgrabnie je wykorzystywać, a nie uciskamy się do dwóch, a Ci co kupią nowy PC nie zauważą po co to zrobili. Zresztą mało mnie ta gra interesuje, jednak chciałem zapytać o to czemu Nvidia do BF3 - na AMD się grać już nie da? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz w to pograć na przyzwoitych detalach to potrzebujesz przynajmniej GTX 460.

U mnie na HD 4850 chodzi na bardzo przyzwoitych detalach całkiem szybko. Nie na najwyższych ale na takich na których wygląda całkiem git.

 

Dlatego chce jakąś kartę w okolicach wydajności hd4850 za podobną cenę. Wtedy powinno śmigać. Podkręci się Athlona do 2x3Ghz i powinien dać radę. Na pewno lepiej niż karta graficzna za 100zł i Athlon X4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto sponsoruje?

Proc 270, plyta 200, ram 80, zasilacz 150, to już masz 700

Teraz za 300zł dysk i karta graficzna, ciekawe co kupie za tą cenę?

 

PS. Co się będzie dało będzie używka.

Edytowane przez Oracle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej podałem kartę graficzną. Zasilacz można Fortrona/Deltę z allegro za ok 75zł. Dysk jakiś na sata za 100zł też się wyhaczy używany.

 

Wszystko zależy, co kto woli. Gwarancja daje jakiś tam komfort psychiczny :)

Trzeba się też określić, czy ma być do 1000zł czy w okolicach 500zł. Jest to istotna różnica przekładająca się na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk przecież masz - zrobisz mu erase+remap w MHDD i gotowy do użycia

całkiem możliwe że to tylko bad logiczny (ale tu musiałbyś dać SMART, badsectorów jako takich widocznych być nie powinno, chyba że przekroczona jest ilość relokacji)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk przecież masz - zrobisz mu erase+remap w MHDD i gotowy do użycia

Przecież nie oddam swojego dysku 640GB za darmo :-| . Nawet jeśli ma jeden bad sector.

 

Gwarancja daje jakiś tam komfort psychiczny

Dysku SSD używanego bym nie kupił, ale jak do tej pory nie miałem problemów z używanym sprzętem. Często kupuje za pół ceny więc jak się zwali to i tak mogę kupić drugi i stratny nie będę. A już na pewno nie jak wymagania są wysokie a budżet ultra niski.

 

Zasilacz można Fortrona/Deltę z allegro za ok 75zł.

Faktycznie, lepiej zapłacić 75zł za niewiadomy zasilacz niż sprzedać wujkowi za 100zł Enermaxa Liberty 400W z odpinanymi kablami. To by wujek zrobił interes życia :lol:

 

Chyba się nie rozumiemy. Pierwszy komputer jest wujka i z niego biorę tylko nagrywarkę i obudowę. Drugi komputer jest mój i mogę co najwyżej odsprzedać wujkowi te graty taniej niż chodzą na allegro. Na pewno jednak nie oddam nie tak całkiem starych części za darmo.

 

Podsumujmy. Mam 1000zł i do kupienia wszystko co wyżej wylistowałem. Nowy procesor i płyta główna na pewno nie wchodzi w grę, bo zostanie co najwyżej 100zł na kartę graficzną.

  • Niestety AM2 nie jest rozwojową platformą ale kosztuje tylko 160zł za procesor i płytę główną więc raczej na pewno musi zostać.
  • Zasilacz też na 100% będzie ten enermax z mojego kompa bo nic sensownego w tej cenie (100zł) nie dostanę.
  • Dysk raczej na pewno ma jakiś problem logiczny bo nigdy nic z nim nie robiłem. Może wystarczy relokować sektor. Spróbuje MHDD.

    640 chodzą za 250zł mniej więcej. Załóżmy, że używany to 200zł. Z badsectorem 150zł i powinna być to sensowna cena.

  • Ram sprzedam ten co mam bo na co mi on. 150zł
Zostaje 440zł na kartę graficzną. Także można kupić coś do tych 350-400zł bo drożej to chyba nie ma sensu do tego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi komputer jest mój ale już go nie używam:

Athlon X2 4400+ na AM2

Jakaś kiepska płyta.

Dysk Samsung 640 z jednym badsectorem.

4GB Geil

Zasilacz Enermax 350W.

 

Faktycznie, lepiej zapłacić 75zł za niewiadomy zasilacz niż sprzedać wujkowi za 100zł Enermaxa Liberty 400W z odpinanymi kablami.

 

Widzę, że nasza dyskusja sprzyja wydajności. Rano zasilacz miał 350W teraz ma 400W. Jeszcze kilka postów i procesorowi przybędzie GHz, dyskowi GB.

Przecież nie oddam swojego dysku 640GB za darmo :-| (...)

 

Ram sprzedam ten co mam bo na co mi on. 150zł

 

To by wujek zrobił interes życia :lol:

 

Interes życia to ty masz zrobić na tym. Forum ma dostarczyć ci argumentów do przekonania wujka, że to od zrobił interes życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nasza dyskusja sprzyja wydajności. Rano zasilacz miał 350W teraz ma 400W. Jeszcze kilka postów i procesorowi przybędzie GHz, dyskowi GB.

Ta jasne, tak sobie to tłumacz :rolleyes: Co to zasilacza to dawno nie zaglądałem do tamtego kompa i nie pamiętam ile dokładnie. Okazło się że to jest Enermax Liberty 400.

 

Forum ma dostarczyć ci argumentów do przekonania wujka, że to od zrobił interes życia.

To pokaż mi zestaw, który mogę kupić tak, żeby zostało mi na kartę graficzną powiedzmy 300zł. Chętnie coś lepszego mu kupie bo mi to zwisa koło pen*sa co się z moim starym kompem stanie :lol: Uwzględnij koszty przesyłki jeszcze jak to mają być części z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P8H61-M LE R3.0 188zł

Intel Celeron G 530 153zł

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 70zł

Power Color AX4850 276zł

Sony AD-5280S-0B 57zł

 

Razem 744zł

Od ciebie zasilacz za 100zł i HDD 150zł.

W sumie 994zł

Przesyłka kurierska 16zł

Razem 1010zł, zestaw do [gluteus maximus] bo budżet przekroczony o 10zł a sponsorować nikt nie chce.

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/35?vs=406

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest to jakaś opcja. Tylko, że jeśli weźmiemy pod uwagę cenę oraz zasadę im taniej tym lepiej to:

 

Twój zestaw minus nagrywarka (już mówiłem, że biorę ze starego kompa) to będzie 950zł jakoś tak.

Gdyby do mojego zestawu dorzucić tą sąmą kartę graficzną ale używkę to wyjdzie 760zł.

 

Przedstawię dwie propozycje wujkowi i zobaczymy na co się zdecyduje.

 

Różnica w wydajności procesorów wg CPU Mark i tej strony:

Athlon @ 3Ghz - 1515

G530 - 2255

Czyli jakieś 50% różnicy. U mnie ten proc na tyle chodził więc u nich też tyle ustawie.

Chłodzenie mam jakieś tam lepsze bo OEMowe mi się gdzieś straciło.

 

No ale biorąc pod uwagę, że jeszcze trochę jest zapasu kasy można jakąś lepszą kartę kupić.

Na 99% multiplayer nie wchodzi w grę bo to ma być komp dla wujka (a konkretniej jego dzieci).

 

Może jakaś lepsza karta graficzna do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsza karta nie ma sensu, procesor jest tu wąskim gardłem - X2 będzie nawet tego radeona ograniczał. Pozatym po HD4850 na DDR5 warto brać dopiero HD6850, pomiędzy nie ma nic znacznie wydajniejszego - co najwyżej nowsze i mniej prądożerne.

A nagrywarke masz na Sata ? bo nowe płyty główne nie mają złącza IDE (dlatego Klaus ją doliczył)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie mają IDE. To jeszcze gorzej bo musiałbym nagrywarkę kupować.

4850 miałem jeszcze za czasów tego X2 i nie czułem, żeby coś ograniczał. Chodził dużo szybciej niż poprzedni 3850.

 

Poza tym, nie patrz na nówki. Kartę graficzną kupię używkę więc i coś starszego może być.

Ranking wydajności kart graficznych Geforce i Radeon - benchmark.pl

 

Widzę tam GTS 250 i GTS 450.

 

450 można wyrwać za 300 stówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6850

cena zależna od chłodzenia :)

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/0,0,,,,,,p,0,/1/?q=hd6850

Na upartego mógłbym sprzedać swoją ale wywala artefakty co jakiś czas

tak bardzo nie lubisz tego wujaszka ? :) Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...