Skocz do zawartości
magnesium

Dell XPS L702x

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zmiany lapa i wpadł mi w oko DEll http://www.x-kom.pl/p/71876-notebook-laptop-17,3-dell-xps-l702x-i7-2670qm-8gb-500-dvd-rw-1080p.html?agent=88535

Nie znam sie zabardzo na sprzecie, a wydając 4k chciałbym wiedzieć czy warto. Bede z niego korzystac na pewno do prac biurowych - dużo piszę, prezentacje pptx, prezi, obróbka grafiki, filmy - nie mam tv w domu więc musi miec 17", no i może czasem sobie ciupnę partyjkę w starcrafta2, diablo jak w koncu wyjdzie też byloby miło :D Da rade? EW. jakie macie inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz z nim za dużo latał po mieście (jego waga robi swoje), to dobry wybór. Tylko zwróć uwagę, że nie posiada on preinstalowanego systemu. Na za ok 4250zł dostaniesz model z odrobinę słabszym prosesorem, ale już z systemem win7 HP.

 

Nie jestem też pewien, czy to dotyczy wszystkich L702x, czy tylko tych najdroższych, ale mają 2 miejsca na dyski twarde - można wstawić SSD. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam.

Doskonała matryca, moim zdaniem jedna z najlepszych montowanych obecnie w lapkach. Bardzo solidne wykonanie - pokrywa i cały pulpit aluminiowe. Podświetlana, sztywna klawiatura. Jak na laptopa wyjątkowo dobre głośniki. GT555 w L702x to prawdziwy Gt555, a nie kastrat jak w większości lapków z tym układem (144 shadery, 192 bit). Jedyny minus dla kultury pracy - lapek ma takie sobie temperatury pracy i nie jest bardzo cichy - ale wszystko jest w normie, nie ma się co bać.

Drobna uwaga - wersja z i7 ma powiększoną baterię, co widać na 3-cim zdjęciu na X-KOM - jego tył jest przez to uniesiony, co pozytywnie wpływa na cyrkulację powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego della tylko, wziąłem z i5 bo podobno mniej się grzeje. 9 komorowa bateria trzyma jakieś 4-5 h przy pracy w wordzie i przeglądaniu netu, karta graf. dosyć wydajna i można sobie pograć w miarę komfortowo. Jedyny minus to podczas grania grzeje się obudowa w miejscu gdzie jest karta graficzna a pech chce że jest to miejsce gdzie leży nadgarstek lewej ręki. Generalnie ja polecam, jest to fajny sprzęt jak za tą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego della tylko, wziąłem z i5 bo podobno mniej się grzeje. 9 komorowa bateria trzyma jakieś 4-5 h przy pracy w wordzie i przeglądaniu netu, karta graf. dosyć wydajna i można sobie pograć w miarę komfortowo. Jedyny minus to podczas grania grzeje się obudowa w miejscu gdzie jest karta graficzna a pech chce że jest to miejsce gdzie leży nadgarstek lewej ręki. Generalnie ja polecam, jest to fajny sprzęt jak za tą kasę.

 

 

Mówisz, że się grzeje? to akurat słabo:/ Strasznie mnie to wkurza i dlatego m.in nie brałem pod uwage HPków, Miałem kiedyś i przypiekał po kilku h pracy :/ Nie chce sie na i5 decydować, bo skoro juz planuje wydac tyle kasy na lapa to chyba bez sensu ładowac w i5, a jest relatywnie nie wiele tańszy. Co do windy, mam oryginałke, więc to nie jest dla mnie argument :)

Edytowane przez magnesium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Dell nie parzy jak Pawulon :) To że temperatury są lekko wyższe względem konkurencji nie powoduje dyskomfortu podczas korzystania.

 

jak podkręcisz grafę to robi się naprawdę gorąco. Zimą może się przydać ;)

edit:

Chciałbym dodać że system audio w tym laptopie jest absolutnie genialny, nigdy bym nie przypuszczał że to tak może grać :)

Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, że jeśli ktoś narzeka na kulturę pracy tego lapka to naprawdę chyba trochę przesadza. Biorąc pod uwagę co ma pod maską to nie ma absolutnie na co narzekać. U mnie przy przeglądaniu neta wiatraczki aktywują się raz na godzinę przez moment i znowu błoga cisza. Grafę można podkręcić do wydajności stockowego GTX 460M więc całkiem nieźle. Audio faktycznie bardzo dobre (najlepsze) jakie do tej pory słyszałem w laptopie. No i jakość zbudowania - po roku wygląda nadal jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

tez chciałem podłączyć się pod temat wyboru tego della, a dokładnie zastanawiam się nad modelem tym dell bez tv - bez karty tv ale z podświetlaną klawiaturą.

lub - dell z tv - z tv ale nie ma info nt podświetlanej klawiatury.

juz prawie jestem zdecydowany na tego z tv jednakże sprawa podświetlenia mnie spowalnia. nie ma nigdzie info.

będę również grać na nim. może nie na ultra detalach ale jednak.

i najważniejsze co mnie przykuło do niego - sensowne rozmieszczenie wejśc/wyjść z tyłu. to jest to czego chcę i kropka :)

 

jakieś podpowiedzi?

pozdrawiam

Edytowane przez DimSim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzi odnośnie czego? Z twojego postu nie wynika jasno co chciałbyś wiedzieć. Poza tym zdaje się, że wkleiłeś dwa razy tą samą aukcję. Podświetlana klawa fajna sprawa, mi tuner jest kompletnie zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem della l702x i7-2670qm geforce gt555m(3gb) i jestem bardzo zadowolony (3730zł)(podswietlenie klawiatury ma wlacznik/wylacznik na niej, po kilku sek nie uzywania klawy podswietlenie sie samoczynnie 'usypia') jak narazie gram w ac2 na full detalach i jest luz, wszystkim polecam :)

Edytowane przez Lessay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell L702x z i7, nie ma co kombinować. Masz i7, 4GB ramu, geforce'a 555, matrycę fullHD matową i do tego 2 miejsca na dyski twarde. Nic, tylko brać. :)

 

no całkiem dobra opcja. ale znalzłem takie coś klik. codziennie jakiś nowe model przybywa.

jak się ma grafika z tego laptopa asus, do tego z della?

Edytowane przez DimSim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho sam fakt błyszczącej matrycy go dyskwalifikuje ;) Do tego o ile Nv nie zmieniła marketingu to ta karta będzie słabsza. Porównując oba modele na bazie cyferek- 630 a 550. W asusie masz kartę z nowszej rodziny ale jest to najsłabszy model z nich. To tak jakby wziąć GF9300 zamiast 8800GTX do desktopa ;)

 

Ja mogę się mylić, ale tych parę głosów wstecz które polecają ci della chyba już nie. Więc odpuść poszukiwania i bierz dobrą sprawdzoną konstrukcję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o asusa zapytałem bo byłem ciekawy.

dell przemawia do mnie w 70 procentach umiejscowieniem wyjść z tyłu - sa po prostu genialne dla mnie. jestem lekkim pedancikiem i lubie ład i porządek.

natomiast wtyki po bokach mnie przerażają. no nie lubie ich i koniec Dołączona grafika

myśle że dell będzie finalnym rozwiązaniem.

jakby co będę tu dalej czytać.

Edytowane przez DimSim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że tak samo rozważałem zakup XPS-a lub Asusa i wybrałem jednak Della. Jakościowo naprawdę bardzo dobrze zrobiony lapek, wszystkie niezbędne porty, wybitnej klasy (jak na laptopa) nagłośnienie i co istotne: cisza. W Windowsie ten notebook jest cichutki jak mysz kościelna. Poza tym bardzo dobra gwarancja (naprawa na następny dzień roboczy u klienta w domu) i wydajność pozwalająca na grę w natywnej rozdzielczości, ze wszystkim efektami i to w nowe gry (Diablo). Bierz w ciemno, nie zawiedziesz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maSTHa212 - GT630 to rebrandowany 540 (w skrócie, to nie nowa generacja). A do zalet, jakie wymieniłeś, dorzuciłbym jeszcze 2 miejsca na dyski, lepszą baterię, wyższą rozdzielczość matrycy (w porównaniu do Asusa N76 oczywiście). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy dla mnie 2 miejsca w 17" to powinien być standard także byłem pewien, że Asus też tak ma. Bateria - sprawa względna, bo lapki typu DTR to nie maratończycy chociaż Dell na 9-komorowej leci około 5h bez żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...