Skocz do zawartości
Małpożer

MSI GT683/ GT780 czy cos innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam sie powoli do kupna laptopa do zadan wszelakich :razz: Dokladniej chodzi o laptop na studia, ale jego zadania nie beda sie na tym konczyc. Zalezy mi na czyms wydajnym, co w razie wyjazdow na dzialke pozwoli pograc w gry, poogladac filmy czy posluchac muzyki. Od razu pisze ze blyszczace matryce odpadaja. Braciak ma lapka HP z takowa... Najmniejsze zrodlo swiatla i nie da sie wytrzymac. I co najgorsze, bardziej odbija soba cale otoczenie niz wyswietla obraz :blink:

 

Przeszukujac allegro zwrocilem uwage na 2 laptopy MSI, tj. GT683 i GT780. Pierwszy to 15" a drugi 17". Z wygladu sklanialbym sie ku 780, ale obawiam sie ze jego wymiary sa z lekka zaduze do taszczenia go wszedzie ze soba. Oba podobno graja bardzo dobrze (jak na laptopy).

Mialbym pytania czy w GT683 da sie wylaczyc te podswietlenie co pokazuja na zdjeciach? Bo raczej choinkolaptopa niepotrzebuje.

Na kilku aukcjach allegro wyczytalem ze 683 ma matowa matryce a w recenzjach zwracano uwage ze jest blyszczaca, czyzby wystepowaly 2 rodzaje matryc w nich?

Co do GT780, podobno sa problemy z wentylatorem przy braku obciazenia, ktory co jakis czas sie zalacza. Zostalo to poprawione z kolejnym iwersjami sterownikow/biosow?

 

No i czy sa jeszcze jakies inne laptopy godne uwagi do maks. 4,2tys. zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupiłem GT780DX-441 nie narzekam. Poprawiona jest praca wentylatora gdyż pierwszy bios za to odpowiadał. lecz teraz go poprawiono i jest dobrze.

 

Naprawdę go polecam wiadomo że i5 ten co tam jest ogranicza 570M ale jeśli damy i7 byle którą i zrobimy OC 570M to prześciga 580M :) dużo można go rozbudować i to bardzo nawet wymiana karty graficznej. Przy 683 chłopaki często wymieniają matrycę lecz 780 jest ok tutaj masz bardzo fajną recenzję 780DX

Notebookcheck.pl: Recenzja MSI GT780DX

Lecz tutaj też mieli jeszcze ze starym biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przed miesiacem kupilem gt683dx z i7 i gtx570m,tzw."disco mode" oczywiscie da sie wylaczyc,gorna listwa przycisk na prawo ;-)

oprocz kiepskiej klawiatury nie mam czego wytknac,jestem naprawde pod wrazeniem nawet bf3 wszystko na high i zupelnie plynnie multi na 64 graczy(na ultra nie warto sie meczyc juz nie jest plynnie).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupiłem GT780DX-441 nie narzekam. Poprawiona jest praca wentylatora gdyż pierwszy bios za to odpowiadał. lecz teraz go poprawiono i jest dobrze.

 

Dobra wiadomosc. A jak z jego mobilnoscia? Bo z opisow wynika ze jest ~12cm dluzszy i z ~15cm szerszy. W sumie 0,5kg roznicy to dla mnie niewiele, ale wymiary sa juz sporo wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są nawet nawet spore ale do Gier idealnie :) A mobilność to do plecaka i wio w podróż :D

 

Wiesz 17" i wyjazd na dzialke to raczej nie problem. Obawiam sie za to ze na uczelni bieganie z takim koloskiem moze juz byc dokuczajace <_< Dlatego liczylaby sie dla mnie opinia osoby co sporo z takim laptopem sie przemieszcza, ale pewnie sam bede musial po sklepach polatac i znalezc ten model aby na zywo go obejrzec i ocenic mobilnosc.

W sumie niemoge zrozumiec czemu do 17" monitora (nie mowiac juz o 15") pchaja taka rozdzialke. Przeciez 1440x900 bylaby w sam raz (na moim starym LCD 19" mialem taka i bylo b. dobrze) i grafika od razu mialaby lzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie :D Ja tam na luzie w plecaku noszę go i na wykładach gram sobie itp. To już zależne od kwestii gustu. Ale do tej cany najwydajniejszy jednak będzie GT780 lub GT683 ale z GF 570M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety laptopy gamingowe nie nadają się do tego, żeby brać je na uczelnię.

 

Ja ogolnie duzy chlop jestem wiec 0,5kg w ta lub w tamta mi bez roznicy jesli o to chodzi. Jedynie troche obawiam sie wielkosci 17".

 

czemu nie :D Ja tam na luzie w plecaku noszę go i na wykładach gram sobie itp. To już zależne od kwestii gustu. Ale do tej cany najwydajniejszy jednak będzie GT780 lub GT683 ale z GF 570M

 

No nic, zostaje mi je gdzies w salonie obejrzec na zywo. A przede wszystkim sprawdzic wielkosc GT780. Przede wszystkim interesowalo mnie jak wyglada teraz sprawa z tym wentylatorem w przypadku GT780. A co do tego co pisales o i7 to moze pozniej wymienie procesor na niego w lapku, bo widzialem je na allegro po 350-450zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko o nim

Notebookcheck.pl: Recenzja MSI GT780DX

Wgranie nowego biosu poprawia pracę wentylatora lecz w późniejszych tych modelach już to nie występuje

 

Masz gabaryty jego to "wysokość x szerokość x głębokość (mm): 55 x 428 x 288" i waga 3.83KG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...