Skocz do zawartości
Gość mzzk

Monitor 22-24", do gier i biura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku lat pracuję przed monitorem 19" o rozdzielczości 1280x1024px.

 

Przyszedł czas na zmianę, szukam monitora panoramicznego do gier (50% czasu) i pracy biurowej (50% czasu). Mój budżet to max 1500 zł.

Chciałbym, żeby jak najmniej męczył wzrok stąd cieszyłbym się z dużej plamki.

 

Przeczytałem wiele postów z forum i widzę, że proponujecie monitor: Dell U2412.

Do pracy biurowej to pewnie rewelacja, ale czy proporcje 16:10 nie wpłyną negatywnie na komfort grania w tytuły takie jak: Stalker, Metro 2033, Wiedźmin 2, Fallout 3?

 

Czy na rynku są jakieś dobre monitory 22-23" o niższych niż Full HD rozdzielczościach (nie stać mnie na kartę za 1,5 tys zł która pozwoli na płynną grę na max detalach w 1920x1200px).

Chyba wolałbym niższą rozdzielczość ekranu, dzięki której miałbym większą płynność w grach.

 

Znalazłem dwie interesujące propozycje:

1. DELL 2209WA 1680x1050 e-IPS - niestety aktualnie nowe nie dostępne :-(

2. Monitor Dell E2210 22'' 16:10 1680x1050

3. Eizo FS2331 - tu obawiam się bardzo małej plamki

 

Czy możecie podzielić się opiniami na ich temat?

Z góry dziękuję za pomoc :-)

Edytowane przez mzzk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby jak najmniej męczył wzrok stąd cieszyłbym się z dużej plamki.

 

Też lubię duże czcionki i nie mam problemu z pracą na 21,5" 1920x1080 (wszystko po prostu powiększone do 125+ %). Rzeczy które się nie da powiększyć to mało istotne programy (pozostaje liczyć że kiedyś je twórcy dorobią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może 24" i 1920x1200pix - plamka 0,27mm? Wiem, że dla grafiki to katorga, ale w wielu grach po ustawieniu dajmynato 1680x1050 wielkiej straty jakości nie odczujesz a zawsze będzie te parę klatek więcej.

 

Mam na myśli Della U2412M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mzzk

w wielu grach po ustawieniu dajmynato 1680x1050 wielkiej straty jakości nie odczujesz

W Windowsie po zmianie rozdzielczości na niższą niż nominalna dla danego monitora pracuje mi się tragicznie, obraz jest nieostry, rozmyty.

W grach nie będzie podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała branża z intelem na czele dąży do tego, żeby zwiększać rozdzielczość, zmniejszać piksele, produkować wyświetlacze w standardzie retina, a wy tu piszecie, że boicie się rozdzielczości full HD w monitorze 23"

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem właśnie sprzęt komputerowy. Procek i5 2500k, grafika radeon 7870 i jeszcze parę podzespołów. W końcu przyszedł czas na monitor, a na niego nie mam już zbytwiele bo max 800 zł. Zastanawiałem się nad lg ips236v. Monitorek będzie służył głównie do giercowania, więc smużenie odpada... Jednocześnie chciałbym odejsć od matrycy typy TN, bo właśnie korzystam z philipsa 220ws i kolory oraz biel ma taką, że szkoda gadać. Czytałem rożne tematy w dziale monitory, ale nie wykrzesam z siebie mocy, żeby wpompować więcej w monitor, dlatego jeśli ktoś bedzie pisał "dołóż 200 zł, a bedziesz miał..." to zbyt wiele mi nie pomoże. Proszę o propozycje.

 

Zapomniałem dodać, że rozmiar to oczywiście 22-24"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...