Skocz do zawartości
Jupik

Nowa grafika+procek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeszło mi przez głowę ostatnio aby zrobić mała modernizacje kompa tzn. dokupić grafike i procek.

 

W gre wchodzi niestety tylko socket 775 jezeli chodzi o procka, a wiec używane procesory, po głowie chodzi mi Q6600 taki jak ten np:

Najlepszy do OC ! Core 2 Quad Q6600 SLACR G0 Gwar (2290194944) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

A co do grafiki...

Myślałem o czyms takim :

!!OKAZJA!! Radeon 5830 Sapphire Xtreme GWARANCJA (2314207572) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Przy okazji... moze da rade sprzedać obecnego procka/grafe i cos za nie wyrwac, jak myslicie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Jupik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedając obecnie posiadane części i dokładając te ~800 zł jakie masz na modernizację można się pokusić o LGA1155 i to z i5 2500K, które są "masowo" sprzedawane przez osoby, które muszą mieć zawsze najlepszy sprzęt i właśnie kupują Ivy Bridge ;) Wydajność byłaby nieporównywalna, a i temperatury oraz pobór energii znacznie niższy. Wypada też wspomnieć, że za 260 zł można mieć Athlona X4 ma FM1 i choć cache L3 brak to nie ma tylu wad co quad i kosztuje znacznie mniej. W skrócie - upgread w te stronę to głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę Allegro, ale myślę, że 600 zł na spokojnie mógłbyś zgarnąć za CPU, GPU, MoBo i RAM chcąc sprzedać szybko. Gdybyś dał trochę czasu na znalezienie tych części osobom, które potrzebują to na spokojnie zarobiłbyś więcej, bo LGA775 nadal chwytliwe. Zaproponowałem taką opcję, bo reanimacje trupów lepiej zostawić wytrwałym, a skoro można mieć znacznie lepszy i nowszy sprzęt za podobną kwotę to nie ma co czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz autor i tak celuje w części także używane, więc można szukać i5 tak jak wcześniej wspominałem. W każdym razie nawet zostawiając obecne GPU ma około 1200 zł z modernizacji i sprzedaży LGA775 - 70 zł 4GB RAM, 338 zł P67 Pro3, w komplecie z płytą za 819 zł i5 2500K. Tak więc przy założeniu, że chce kręcić i nowych podzespołach wychodzi 1157 zł, a jeśli kolega zdecyduje się na używany sprzęt (raz jeszcze przypomnę, że wiele osób teraz pozbywa się SB i P67 dla IB i Z77) lub zrezygnuje z OC to w kieszeni zostanie jeszcze na znacznie lepsze i nowsze GPU. Za E8400 z komfortowym 4GHz, P5E i 4GB DDR2 1066 CL5 przyjdzie zgarnąć ~400 zł jak nic - wystarczy napisać na forach w dziale giełda PurePC, PCLaba i Benchmarka. Z GPU będzie gorzej, bo 512MB to nie wiele dziś, ale komuś kto grywa w niskich rozdzielczościach będąc ograniczonym przez monitor różnicy to nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...