Skocz do zawartości
yuucOm

Samochód do 30 max 35 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie poszukuje dla mamy nidużego (coś ala kia ceed/ citroen c3 max) samochodu najlepiej nowy ale może być używany z mały przebiegiem do 30 max do 35 tyś złotych. Mama patrzyłą kia picannto nowe ale starsznie długo sie czeka na nie aby dostać z salonu - po za tym droga jak na ubogość samego samochodu ;). Macie moze jakies inne proopozycje poparte przykładami ? A i co bardzo ważne samochód powinien niedużo palić ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Alto, jak się dobrze potagujesz, za 29K dostanie się z klimą

 

Suzuki Alto - auta nowe w otomoto.pl - samochody nowe do konfiguracji lub gotowe do odbioru - konfigurator samochodów, ceny, dane techniczne, wyposażenie, zdjęcia, promocje

 

Mniejszy silnik = mniejsze OC, a moc taka sama. Kobiecie raczej bardziej się spodoba, niż pańdzia w starej budzie. Dla siebie wybrałbym pańdzię - jest długo na rynku, wiadomo czego się spodziewać a serwis pogwarancyjny - jakkolwiek częsty - jest tani. Kumpel miał służbówkę - miała 323000, zanim silnik się rozpadł. Ale wcześniej wymienione w niej zostało praktycznie wszystko :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Panda dużo pali jak na taki mały samochód :P. Alto fajna propozycja. Coś jeszcze macie na głowie. Może być używany z rok dwa lata ;). A coś ciut większego niż podane samochody ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spalanie zależy od wersji silnikowej raczej.

 

i od deptania pedalu, bo moja brava potrafi w miescie spalic 7 jak i 10-11, ale to zalezy od tego jak bardzo sie cisnie.

z lekcji nauki jazdy dobrze wspominam grande kropka, ktory i mial sporo miejsca, i jezdzil niezle a i spalal praweie tyle co nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie lookałem Ceed i i30 bo by mi najbardziej pasowały ale dla mamy za duże ;). Przekonałbym ją jakby mało paliły ale palą dużo jak na takie samochody.. dużo za duzo. Nowa jetta w tdi spalanie mieszane to zawsze koło 5 litrów ropy a samochód dużo cięższy i większy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panda 1.2 będzie dobrym wyborem, zwinne i ekonomiczne autko. Dobrze wyposażoną czteroletnią wersję można kupić za przyzwoite pieniądze. Koszty części niewielkie, trzeba uważać na wahacze z przodu, na naszych drogach nawet po 30-40 tyś mogą się wybić.

 

W tej cenie jest dużo samochodów do miasta, wziąłbym pod uwagę jeszcze Grande Punto 1.2/1.4, Suzuki Swift, Suzuki Alto, Skoda Fabia.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być małe, Citroen C2, Peugeot 1007, ma mało palić, 1,4 HDI.

 

Osobiście nie zwracałbym uwagi na spalanie. Auta z tego samego segmentu będą mieć zbliżone spalanie. Jak auto będzie jeździć np. 5km/2h przerwy i każde parę km z zimnego silnika to i uber ekonomiczny diesel spali 8l/100km co będzie b. dobrym wynikiem. Przy odcinkach kilkunastu km i bez stania w korkach, na światłach co 100m smarkate benzyny będą palić pewnie ok 5l.

Podstawa, żeby auto miało klimatyzację jeśli ma być do miasta.

Z nowymi autami w tej cenie jest problem ograniczonego wyboru, ewentualnie słabego wyposażenia.

Używki roczne rzeba będzie ostro przetrzepywać aby nie kupić czegoś poskładanego z trzech aut. Niewielu jest przecież chętnych na to, aby kupić auto za 40-50k pln a sprzedać po roku za 20-30tyś. Rozszerzyłbym zakres wieku używanych aut do trzech lat, aby było w czym przebierać, jeśli chodzi o egzemplarz.

 

Trzeba uważać na auta z nauki jazy i egzaminacyjne. Przewijają się tu propozycje fajnych aut a znanych z "elki".

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yaris?? w tej cenie można dostać 2 letnie z dobrym wyposażeniem i silnikiem 1.3

Jak by co to mogę co nieco o nich napisać bo zarówno mamuśka, jak i teściowa pomykają takimi:)

Edytowane przez enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie macie racje co do tych rocznych samochodów. Można rozszerzyć zakres do 3 lat ale max ;). C2 odpada bo za małe - coś jak c3 byłoby git z silnikiem hdi. A i mam pytanie - co sądzicie o kia picanto nowym z 2012 roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto ma być do miasta, to raczej nie diesel, bo pewnie nigdy się nie dogrzeje i będzie palił swoje, a i dla samego silnika zdrowe to nie będzie. Co innego mała benzyna, gdzie odpalanie i gaszenie nie jest dla niej takie straszne, no i zimą szybciej będzie cieplej w środku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macałem Kia Picanto w salonie. Bardzo fajne autko (strasznie mi się podoba), natomiast czuć róznicę w środku (jakość, wygląd) między np. modelem Rio, który stał zaraz obok. Całościowo wywarł pozytywne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być używany z rok dwa lata ;). A coś ciut większego niż podane samochody ? :)

 

 

 

Używany to chyba nawet lepszy pomysł, wspomniane alto z 2010 kupi się już za <18K, czyli spadek wartości porażający.

 

 

Swift, Grande Punto - typowy wybór. Fiesty i Corsy będą ciut droższe (albo ciut starsze).

 

Ogólnie Mitsubishi Colt to całkiem przyjemne auto, zapomniałem o nim wcześniej

 

 

Mitsubishi Colt 1.3 Intense, 2009r., 1332cm3, 95 KM - otomoto.pl

 

Kuzyna mojej lepszej połowy dwa lata temu nabyła roczną używkę, do dzisiaj jeździ bezproblemowo. Porządnie wykonane, stylistyka - zwłaszcza wnętrza - niekoniecznie powala, ale kobietom się podoba ;p Do wyboru 3 lub 5 drzwi i kilka silników, w tym diesel - co kto lubi.

 

Jak go kupiła, chciałem się przyczepić - ale naprawdę nie miałem do czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się przyczepił do ceny, trzyletni maluch za 32k? Nigga please ;)

 

Można nowszego taniej - ten był przykładowy i z niezłym wyposażeniem (w tym na alusach). Poza tym to mitsubishi - zawsze będzie ciut droższe niż korea czy włochy. Roczniki 2009 i 2010 - bardzo przyzwoite wyniki w raporcie Dekry, nudną, smutną, bezbarwną Fabię biją na głowę, Yarisę z resztą też.

 

Raport awaryjności DEKRA 2009 - awarie i usterki w samochodach w raporcie awaryjności DEKRA, najczęstsze awarie, naprawy, serwisowanie. Zobacz co może się zepsuć w Twoim samochodzie! MARKA.

 

Raport awaryjności DEKRA 2009 - awarie i usterki w samochodach w raporcie awaryjności DEKRA, najczęstsze awarie, naprawy, serwisowanie. Zobacz co może się zepsuć w Twoim samochodzie! MARKA.

 

BTW widać, jak w popularnych miesięcznikach motoryzacyjnych lobbing pracuje - wszędzie tylko Toyota i VAG, a jak się pokopie głębiej, okazuje się, że firmy mające jednocyfrowy % rynku dają więcej za mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...