Skocz do zawartości
Wiciu15

Tania karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam taniej karty dźwiękowej do 50 zł (oczywiście w tej cenie to używana) która by oferowała lepszą jakość dźwięku od zintegrowanego ALC889 i miała by więcej opcji konfiguracji (pewnie strace wsparcie dolby home theater, ale w tej chwili to właściwie tylko to mam, no jeszcze equalizer w iTunes :P ale on zostaje xD). Czy w ogóle w tej cenie będzie możliwe osiągnięcie czegoś lepszego od mojej integry?

 

Oglądałem SB0090, Audigy SE i Audigy 2 w stare soundBlastery nawet nie ma co inwestować pewnie :P Mój system to Windows 7 HP ale czytałem że na x64 sią specjalne modowane sterowniki wiec z tym nie będzie problemu, a nawet będzie to udogodnienie, bo ponoć mają więcej opcji konfiguracji.

Edytowane przez Wiciu15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź coś byle ze wsparciem dla EAX ;p każdy porządniej wykonany Creative będzie OK

 

tylko patrz czy idzie dostać jakieś sterowniki pod to dla 7demki :)

z SB0090 nie powinno być problemu.

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, i jeszcze jedno pytanie, czy audigy ma jakiś system a'la dolby home theater na mojej integrze? Bardzo polepsza to dźwięk, bo na 2 głośnikach emuluje dźwięk przestrzenny.

 

Poza tym ktoś napisał że na sb0090 te stery które dał KoVol nie działają :/

Edytowane przez Wiciu15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt zmieniający dźwięk mono/stereo na przestrzenny (5.1-7.1) w przypadku kart creative nazywa się CMSS (Creative Multi-Speaker Surround).

Te sterowniki co podałem modują kartę dźwiękową Audigy Value/se/ls I Live! na X-fi Extreme Audio. Ja osobiście polecam tą modyfikację bo sterowniki do starszych kart creativa dla systemów nowszych niż XP są po prostu beznadziejne.

Miałem kartę Audigy 4 i pod Windowsem 7 używałem sterowników Daniel_K które były dużo lepsze niż te ze strony producenta, ale w dalszym ciągu nie było to, to samo co pod XPkiem.

Creative Audigy SE ze sterownikami który modyfikują go na X-Fi gra nieźle, nawet bym stwierdził że lepiej niż Audigy 4 oczywiście pod Windowsem 7- po przekroczeniu pewnego pułapu głośności dźwięk stawał się bardziej zniekształcony, a bass mniej wyraźny. Oczywiście czegoś takiego na zmodyfikowanych sterownikach nie zaznałem...

 

Audigy SE i X-fi Extreme Audio wyglądają praktycznie identycznie ta pierwsza ma tylko mniej kondensatorów na wyjściach.

 

Audigy na zmodyfikowanych sterownikach obsługuje także EAX 4, ale obecnie gry nie korzystają już z tych efektów. A wszystko za sprawą Microsoftu który dość mocno namieszał w efektach dźwiękowych w przypadku Windowsa Vista i nowszych.

 

Augidy 4 posiadałem o oznaczeniu SB0610

Edytowane przez KoVol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BioPlayer

weź coś byle ze wsparciem dla EAX ;p każdy porządniej wykonany Creative będzie OK

 

tylko patrz czy idzie dostać jakieś sterowniki pod to dla 7demki :)

z SB0090 nie powinno być problemu.

 

 

a po jakiego grzyba ten EAX ? Przecież to już padło śmiecą naturalna specjalisto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są starze tytuły które wciąż z niego korzystają... Mówiąc o grach rzcz jasna, przy muzyce i filmach raczej nie ma to najmniejszego znaczenia, a w gry coraz mniej gram ostatnio... :<

Edytowane przez Wiciu15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniej karty dźwiękowej do 50 zł (oczywiście w tej cenie to używana) która by oferowała lepszą jakość dźwięku od zintegrowanego ALC889

 

Nie ma takich. To jest jedna z lepszych integr. Obiektywne pomiary RMAA potwierdzą moje słowa. Integry wymiękają jedynie przy słuchawkach {raczej tych cięższych do napędzenia} (zmienna impedancja i inne jazdy).

 

ps. jaki masz zestaw audio?

 

weź coś byle ze wsparciem dla EAX ;p

 

Każdy obecny Realtek wspiera EAX do wersji 2.0 ... a czy jest sens wyżej? Miałem EAX HD (Audigy) i nawet jak była gra która to obsługiwała, to były niezłe babole (Hitman 2 jeśli dobrze pamiętam - a może na "nieodpowiednie" gry trafiałem?) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie słuchawki, demony jakości to to nie są ale jakość oferują dość niezłą(philips SHP1900).

Skoro na tych driverach można osiągnąć jakość X-fi audio to chyba jednak warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ALC889 gra lepiej od Audigy@ X-Fi Audio. Sprawdzane na zestawie kolumn ze wzmacniaczem i Senkach 201.

Chyba że mam wadliwą SB, na dniach kupię drugą żeby sprawdzić, ale jak na ALC ustawiałem tylko EQ w presecie "przyjęcie" i kolumny grały świetnie, tak teraz na X-Fi nie mogę nijak tej jakości osiągnąć pomimo większej ilości opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...