Skocz do zawartości
patlik

Tuning chłodziarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

zrejestrowałem się koledzy na tym forum,ponieważ myślę ze możecie mi pomóc i odpowiedzieć na nurtujące pytania w sprawie mojej akwarystycznej chłodziarki.

Mam chłodziarkę akwarystyczną ,model haillea hc-150a, która bardzo dobrze chłodzi moją wodę w akwarium ok 250l.Jako że przesiadam sie niedługo na większe akwarium chciałbym się was poradzić czy mozna jakoś zwiększyć jej wydajność(wymiana sprężarki na większą?)tak aby pracowała z baniakiem 500l.Temp jaką muszę utrzymać w akwarium to 17-18stopni.

Niestety ten model nie jest w stanie mi tego zapewnić a kupująć następną to bym musiał wydać ze 3tys,jak nie więcej.

Tu macie linki do mojej chłodziarki jak wygląda z zewnątrz ,od środka oraz jej dane:

-http://www.arofanatics.com/forums/showthread.php?t=256498

-http://fillwithcoolblogname.blogspot.com/2011/03/tearing-up-and-fixing-your-hailea.html

Jeżeli uważacie że można coś zdziałać wymieniająć jej części na wydajniejsze ,to poproszę o linki elementów które musiałbym zakupić.

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że napisałeś ten post na właściwym forum?

 

Jeżeli jest to forum o chłodzeniu gazem to tak.Moja chłodziarka też ma kompresor na r134 i myślę(po przeczytaniu kilkunastu postów) że są tu bardzo doswiadczeni ludzie którzy mi coś doradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien kompresor na mocniejszy bo to tylko 1/10HP... no i tez mozesz pomyslec o innym gazie jak R134. Jesli woda w stanie poczatkowym przed chlodzeniem nie bedzie duzo cieplejsza niz temperatura zadana, to szybciej ja schlodzisz R404/R507.

 

Jesli nigdy nie miales doczynienia z budowa agregatow chlodniczych, to co z tego ze my Tobie powiemy co trzeba zrobic, jak tego nie ogarniesz sam?

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie będę tego robił sam.Oddam to dla speca,niech on mi to wszystko uzupełni,polutuje itd.Ja chcę tylko zakupić części z myślą ze napewno wydajność jej się poprawi i podoła moim wymaganiom.Możesz polecić jakąś sprężarkę?Czy sama wymiana sprężarki na mocniejszą już coś da.

Dodam jeszcze ze ta chłodziarka ma elektroniczny termostat z odczytem temp.Np ustawiam temp na 17st.to gdy woda osiągnie 18 to ona się włącza i zbija do tych 17 poczym się wyłącza.

Edytowane przez patlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...