Skocz do zawartości
silverman

AMD Zacate - co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Składam prosty komputer biurowy z funkcjonalnością HTPC. Wybór płyty padł na AMD

ze zintegrowanym procesorem i gpu. Waham się pomiędzy dwiema płytami - polecanym Asrockiem a

MSI .

 

MSI ma usb 3.0, o rok dłuższą gwarancję, obsługuje ddr3 w 1333.

Z drugiej strony wszędzie polecany jest Asrock. Co wybrać z tych dwóch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem to pod uwagę, ale wychodzi drożej w zakupie, większy pobór energii (65w), poza tym mam ciasną obudowę IN WIN BM639 z zasilaczem 160W. Nawet nie wiem czy by się zmieściło z chłodzeniem procesora. Rozwiązanie AMD pasuje mi idealnie. Dodam jesczze, że póki co będzie to śmigać na win xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G530 "w stresie" pobierze ~15W więcej od E350 w zamian oferując ~3x wyższą wydajność :) TDP 65W mają wszystkie 2rdzeniówki SB z i3 i niektórymi i5 włącznie - co nie znaczy że pobierają tyle samo prądu :)

iGPU nie do wszystkiego da się zapędzić - nie zdekoduje ci takiego RMVB etc.

Tym bardziej na XPku :)

Gry na pewno będą bardziej grywalne na e350 - aczkolwiek szału nie ma.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem G530 będzie dużo bardziej wydajny w zastosowaniach biurowych, a e350 lepiej sobie poradzi w grach. Takie rozłożenie sił bardziej mi odpowiada (gram od czasu do czasu) a w codziennej pracy nie korzystam z zaawansowanych-zasobożernych aplikacji.

 

 

G530 "w stresie" pobierze ~15W więcej od E350 w zamian oferując ~3x wyższą wydajność :) TDP 65W mają wszystkie 2rdzeniówki SB z i3 i niektórymi i5 włącznie - co nie znaczy że pobierają tyle samo prądu :)

iGPU nie do wszystkiego da się zapędzić - nie zdekoduje ci takiego RMVB etc.

Tym bardziej na XPku :)

Gry na pewno będą bardziej grywalne na e350 - aczkolwiek szału nie ma.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja składałem Rodzicom komputer na AMD A6-3500 + Płyta Gigabyte na A75 i Ci powiem, że zarówno w aplikacjach biurowych jak i gry (sprawdzałem kilka) sprzęt sprawuje się wyśmienicie. Może pomyśl nad tym:

płyta - http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-a55m-s2v-410472/

procek - http://www.morele.net/procesor-amd-apu-x3-a6-3500-2-4ghz-box-fm1-65w-ad3500ojgxbox-414086/

tym bardziej że teraz wszystko jest w dobrej cenie

Edytowane przez Kr16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło parę miesięcy użytkowania zestawu opartego na AMD E-350 i muszę przyznać, że nie był to trafny wybór. Nawet XP chodzi mułowato, starym grom brakuje płynności. Czas na zmiany. W chwili obecnej przychylam się do rozwiązania Athlon A6-3500 + płyta Gigabyte A75N-USB3. Zastanawiam się również nas Cel G540 + Asrock B75M + zewnętrzna grafika Radeon HD 6670 1GB, ale nie wiem czy uciągnie to zasilacz 160W w mojej obudowie (linia 12V - 10A - 120W). Komputer do okazjonalnego grania, tani, energooszczędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xp chodzi mułowato na celeronie 2,4 a 7 płynnie na duronie 800 więc to akurat nic nie znaczy ;d a o jakie stare gry chodzi? aż cieka jestem aż cieka jestem

ten cel tak z 55 bym liczył pod pełnym obciążeniem(może mniej) + grafika, może na styk wejdzie ale bym nie ryzykował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...