Skocz do zawartości
oicw

Coś nowego,pasywnego,zamiast starego GF7300GT...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałbym się zorientować,jaki będzie optymalny wybór dotyczący nowej karty graficznej,która ma zastąpić starego Galaxy Zalman edition GF7300GT PCIE DDR3 256MB/128bit( z tego co pamiętam jest to najmocniejsza wersja GF7300).Teraz co do nowej karty...musi spełniać kilka warunków:

-ma być w pełni pasywna(z tego powodu też właśnie chcę się pozbyć tego starego GF7300GT)

-ma mieć wydajność na takim samym poziomie(nie niższą),co mój stary GF7300GT,dlatego,że jest kilka starszych gier,w które od czasu do czasu lubię zagrać,a które jednak wymagają takiej wydajności)

-mile widziane wyjście HDMI

-istotne dla mnie,aby nie była prądożerna,czyli powinna być jak najbardziej oszczędna,jeżeli chodzi o pobór prądu.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe,nie wątpię w to,że urwałaby :rolleyes:

Jednak taka grafika odpada.Popełniłem mały błąd w tamtym powyższym poście,gdyż nie napisałem jeszcze z jakim CPU ma ta grafika pracować...a jest nim jednak leciwy już Athlon X2 4200+ (s.AM2).Z tego co się orientuję,to do niego GPU o wydajności na poziomie takiego właśnie GF7300GT DDR3,czy 7600GS to jest absolutny maks.Wszystko lepsze najzwyczajniej w świecie się będzie marnowało :wink:

Zresztą miałem już kiedyś Radeona 5770 do tego komputera...pozbyłem się go po tygodniu,gdyż musiałbym wymienić cały komputer pod taką kartę.

Może jeszcze napiszę,że w gry praktycznie nie gram,wcześniej korzystałem ze zintegrowanej grafiki na płycie głównej,a tego GF7300GT kupiłem tylko z jednego powodu,aby móc zagrać jak człowiek w Half-Life 2(oraz w EP1, i EP2).Komputer służy mi tylko do filmów(dlatego mile widziane HDMI,aby podłączyć go do telewizora ,w celu jakiegoś seansiku),oraz do przeglądania internetu.

No i na koniec budżet...400zł to przekracza chyba wartość całego mojego komputera(skrzynki),hehe.Powiedzmy,że budżet to..najlepiej tak do 150zł,a maks.do 200zł

Edytowane przez oicw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo a zastanowiłeś się po uj mu taka grafa? Jak do tej pory miał 7300GT to i pewnie reszta sprzętu też jest stara... i nie dosyć ze nie wykorzysta potencjału 6770 to i pewnie karta będzie droższa niż cały komputer.. no i jaki tam ma zasilacz.

 

Najtańszy, spełniający twoje kryteria:

ASUS GF210 512 S • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Ale też minimalnie wydajniejszy niż twoja 73GT.

 

Wydajniejszy:

Asus GeForce GT 520 Silent 1GB DDR3 /64bit/ DVI/HDMI [ENGT520 SILENT/DI/1GD3] - 179zł : Esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisał jaki ma komputer? Nie? Dopiero później dopisał. Dla mnie absurdem jest kupowanie takiego parcha za ponad 100zł, wolałbym tego 8800GT. Może później zechce zmienić bebechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mu po 88GT z gwarą 5 dniową? Te karty maja już to do siebie, że ze starości coraz więcej sztuk trafia do piekarnika. Kolejna sprawa to jaki ma zasilacz?

Dla mnie absurdem jest kupowanie takiego parcha za ponad 100zł, wolałbym tego 8800GT.

Dla Ciebie może ale dla zwykłego Kowalskiego, który nie gra w nic wymagającego te karty są świetne, mało prądożerne, wydajność wystarczająca + wparcie cuda, no i pełna gwarancja. Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi koledzy.

Więc tak:co do zasilacza,akurat na ten aspekt od dawna zwracam uwagę ,i choć nie jest to jakiś high end,to jednak nie jest też to no-name,czyli przysłowiowa chińszczyzna.Jest to starawy już,aczkolwiek solidny Fortron 350W FSP350-60MDN (rev 2.1 bodajże,ale to już szczególiki),w każdym razie pracuje u mnie już bezproblemowo od 5 lat.

A co do reszty konfiguracji to:

CPU-wspomniany już Athlon X2 4200+

GPU-tj wyżej,GF7300GT DDR3

Płyta główna-MSI K9N4 Ultra

RAM-1GB DDR2 800mhz kingstone

Karta dźwiękowa SB Audigy2

do tego 2x HDD (jeden 80GB na system,drugi 640GB na dane)

i standardowo napęd optyczny,to wszystko

wartość tego złomu(że tak napiszę)..nie wiem czy 400zł będzie to warte(bez dysków twardych)

Tak to wygląda Panowie.

@elomeloNie,komputera na pewno nie będę modernizował już,a na pewno nie całość.Choć szczerze mówiąc to planuję zakup jakiegoś SSD na system,oraz(co już będzie koniecznością) dokupienie RAM,kiedy to już zajdzie potrzeba przesiadki na Win7,8(?).Póki co jednak siedzę na XP 32bit,a ten ma wsparcie do 2014roku ,więc te 2 lata jeszcze posiedzę.

Pewno kiedyś,kiedy grałem w gry,komputer już dawno zostałby wymieniony :wink: Obecnie nie potrzebuję już takiej wydajności.

Jeszcze co do karty graficznej,i Waszego sporu-generalnie wolę nową kartę.Niedawno w tym moim GF padło wyjście DVI..teraz korzystać mogę jedynie z D-sub.A z tego co wiem,8800GT już też swoje latka mają :wink:

@master4life

Ciekawe te Twoje karty,właśnie za czymś takim się rozglądam.

Aha,co do producenta,nie ma dla mnie żadnej różnicy.Może być Radeon,a może być też GF.

Edytowane przez oicw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej GF, technologia CUDA zapewnia wsparcie przy dekodowaniu i obróbce grafiki(np photoshop) czy konwersji filmów, przy użyciu programu, który to wspiera i taki GT520 w tych aplikacjach będzie kilka razy szybszy niż twój procesor.

Przydałoby się również dokupić gb ramu, zawsze większy komfort no i odpali dual chanel.

 

Dysk SSD przy tym kompie może się marnować i nie rozwinie pełnej przepustowości, zbyt stary chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak taka grafika odpada.Popełniłem mały błąd w tamtym powyższym poście,gdyż nie napisałem jeszcze z jakim CPU ma ta grafika pracować...a jest nim jednak leciwy już Athlon X2 4200+ (s.AM2).Z tego co się orientuję,to do niego GPU o wydajności na poziomie takiego właśnie GF7300GT DDR3,czy 7600GS to jest absolutny maks.Wszystko lepsze najzwyczajniej w świecie się będzie marnowało :wink:

 

Zależy od konkretnej gry i ustawień jakości renderingu. Ja miałem Athlon X2 3600+ z Radeon HD4850 i po wymianie procesora na i5 2400 w niektórych tytułach przyrost jest relatywnie niewielki (zabawa w 1680x1050 8xAA+16xAF). ...a w innych wielokrotny. Wcześniej miałem tego X2 3600+ z X1950Pro i po wymianie na HD4850 było podobnie ... w niektórych grach przyrost całkiem spory, a w innych nie.

 

ps. reasumując sugeruję zakupić szybszą kartę graficzną, a nie jakoś bezsensownie się ograniczać ... akurat GF7300GT to straszny crap, więc pisanie że to max dla X2 4200+ jest bzdurą ... no chyba że grasz w 640x480 bez AA i bez AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD przy tym kompie może się marnować i nie rozwinie pełnej przepustowości, zbyt stary chipset.

 

SSD to czas dostępu a nie przepustowość. Oczywiście, że SSD zwiększy komfort użytkowania.

GF210 ma wydajność mniej więcej na poziomie GF6600 czyli zbliżoną do GF7300.

Jeśli chodzi o producenta GF210 to kup to co ma gwarancję 3 letnią.

GF210 jest mniej problemowe (chyba bezproblemowe) jeśli chodzi o współpracę z płytą z pcie 1.0, karty od HD5xxx mają co jakiś czas problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@master4life

Raczej GF, technologia CUDA zapewnia wsparcie przy dekodowaniu i obróbce grafiki(np photoshop) czy konwersji filmów, przy użyciu programu, który to wspiera i taki GT520 w tych aplikacjach będzie kilka razy szybszy niż twój procesor.

Wielkie dzięki,wezmę to pod uwagę.Pamiętam,kiedy to 2 lata temu właśnie specjalnie zmieniałem procesor na tego X2 4200+,aby mieć możliwość płynnego odtwarzania materiału 1080p,gdyż ówczesny mój Athlon 3500+(jednordzeniowy)nie dawał już rady w Full HD(przy 720p zużycie sięgało z tego co pamiętam ok.50%,jednak przy 1080 już często 100%).Dlatego kierowany sugestiami(m.in. z tego forum),zakupiłem najtańszy CPU,który będzie mógł samodzielnie przejąć rolę dekodowania materiału.2,2Ghz na rdzeń,jako właśnie to minimum,które będzie płynnie odtwarzało(bez pomocy GPU) Full HD-i sprawdza się znakomicie.Chociaż ponoć przy wysokim bitrate potrzeba znacznie potężniejszego CPU,lub dedykowanego do tego typu zadań,ale ja nie korzystam z takich materiałów :rolleyes:

Przydałoby się również dokupić gb ramu, zawsze większy komfort no i odpali dual chanel.

No tak.Kiedy kupowałem tą kostkę 1GB,miałem w planach na dniach dokupić drugą...a zostało bez zmian aż do dziś.Ale to najmniejszy problem dokupić drugą.

 

@tesel

Ja jestem otwarty na propozycje,także taki Radeon,dlaczego nie... :wink: Jednak kolega nad Tobą sugeruje jednak GF,jako lepszą kartę do takich zadań.

 

@Kyle

No wiesz,to już zależy chyba od wymagań konkretnej gry.Jedne potrzebują szybszego procesora,inne już nie koniecznie.Przynajmniej kiedyś tak było.A że ja od dobrych 5 lat grami się już nie interesuję(poza kilkoma tytułami,w które zagrałbym,jeżeli się w ogóle pojawią),więc nie jestem na czasie :)

ps. reasumując sugeruję zakupić szybszą kartę graficzną, a nie jakoś bezsensownie się ograniczać ... akurat GF7300GT to straszny crap, więc pisanie że to max dla X2 4200+ jest bzdurą ... no chyba że grasz w 640x480 bez AA i bez AF

Patrząc z perspektywy dzisiejszych gier,to już nie tyle crap,co prehistoria :wink: ,zresztą cały mój komputer nią już jest.Sam zresztą doskonale wiesz,jak w branży IT to wszystko się zmienia i starzeje.A z tym przeznaczeniem tych dwóch kart(polecali też 8600GT) do tego Athlona X2 4200+,to jest tak,że na forach komputerowych ludzie w tamtym okresie sugerowali,że będzie to optymalne połączenie.Dlatego też kierowałem się nim.Zresztą nie ukrywam,że czynnik cenowy też był dla mnie ważny.Tego GF7300GT kupiłem za 50zł blisko 4 lata temu,cena naprawdę przyzwoita za taką kartę(za ten model),za którą na allegro wołali po 70-80zł wówczas.Co do rozdzielczości:monitor to 19" 1440x900

Aha,jeszcze raz przypomnę,bo widzę,że ciągle przypinacie mi łatkę standardowego gracza,który szuka jak najlepszej grafiki.aby móc pograć w gry :wink: :

to nie tak-po prostu jest kilka starych gier,które elegancko chodzą mi na tym GF7300,i naprawdę,nie potrzebuję niczego lepszego.Ja grę uruchamiam raz na pół roku...i gdyby nie tych kilka gier,mógłbym siedzieć i na Radeonie X300.

@Klaus & master4life

Dysk SSD jako "przyśpieszacz" systemu-takie jest założenie.Z tego co kiedyś wyczytałem,to czas dostępu jest przede wszystkim tym "kopem" w dyskach SSD,który ma tak nieoceniony wpływ na szybkość pracy systemów.Z tym chipsetem-dzięki za wskazówkę,dowiedziałem się czegoś nowego znowu.

Dzięki,bezproblemowość to jest ogromnie ważny aspekt,bo nie chciałbym kupić karty,a po włożeniu w gniazdo zacząc się denerwować,gdyż komputer nie działa poprawnie...

Na koniec jeszcze napiszę,że gdyby nie głośność ,w ogóle nie wymieniałbym tego GF7300GT.Swego czasu myślałem nawet nad zakupem ustrojstwa,które zwie się Accelero S1,jednak cena jest nieopłacalna.Skoro mam dawać 80zł na chłodzenie do grafiki,która jest warta 30zł...to wolę już dołożyć 20zł i mieć nowe GPU z HDMI.

Edytowane przez oicw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również kierowałbym się ku GF, z ati oczywiście też nie ma problemów przy dekodowaniu/kodowaniu video(wszystkie modele HDxxxx poza 2900) chociaż tego oprogramowania jest oczywiście mniej - jednak cuda, "szejdery" etc. mogą się kiedyś przydać (jakieś HTPC czy coś, może do pary z kartą AMD coby liczyło Physix-a)

 

Największą wadą tych kart jest duża ilość pamieci ;/ i tak do niczego sie nie przyda a przy 32Bit systemie ogranicza nam ilość ramu ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...