Skocz do zawartości
vicks

IPS 22-23 cale bez LED!, może być MVA/PVA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam monitora który zmieniłby mojego wysłużonego samsunga 191T 19" na matrycy mva, szukam panoramy 22, jak starczy to może nawet 23 cale ;) Zastosowanie to głównie filmy, czasem jakaś gra i przeważnie internet, czyli standard ;) Wymagam przede wszystkim świetnej jakości obrazu, wyjścia HDMI, fullHD oraz braku podświetlenia led, zniechęciły mnie opinie w internecie o powszechnie występujących nierównomiernych podświetleniach matryc IPS LED, np. w tym LG na którego byłem chętny Monitor LCD LG IPS235V-BN 23 LED MONITOR (IPS235V-BN) - opis, informacje, dane techniczne produktu Czy w okolicach 600zł (jeżeli zdecydowanie warto to mogę dopłacić) kupię coś bardzo dobrego na ips bez podświetlenia led?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagam przede wszystkim świetnej jakości obrazu, wyjścia HDMI, fullHD oraz braku podświetlenia led, zniechęciły mnie opinie w internecie o powszechnie występujących nierównomiernych podświetleniach matryc IPS LED

No to trzeba będzie troszkę dozbierać do Nec'a pa231w :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nabylem model ips235 na ledzie i troszke widac male przswietlenie na czarnej tapecie, na odcinku okolo 5cm przy obudowie. Jednak jest to tak maly szczegol w porownaniu do jego zalet, ze mimo wszystko warto zakupic ten monitor, a uwierz mi, ze jestem dosyc wymagajacym urztkownikiem. Czas reakcji w grach rewelacyjny, zadnego smuzenia, kolorki bajeczne. Cena na allegro to tylko 655 zl. W zestawie kabeli dvi i dsub. Gwarancja door to door i zero wypalonych pikseli. Monitorek godny polecenia, a ten szczegol z przeswietleniem jest na codzien niezauwazalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba będzie troszkę dozbierać do Nec'a pa231w :wink:

 

PA231W jest na IPSie. Do domu lepiej EIZO FS2331. Równy, nie diodowy, łagodny. Chyba że budżet pozwala na lepsze, wówczas EIZO S2233W, S2243W itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PA231W jest na IPSie. Do domu lepiej EIZO FS2331. Równy, nie diodowy, łagodny. Chyba że budżet pozwala na lepsze, wówczas EIZO S2233W, S2243W itd.

 

A Pan dalej prowadzi krucjatę przeciwko IPSom w domu? :wink:

Edytowane przez Feldur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Pan dalej prowadzi krucjatę przeciwko IPSom w domu? :wink:

 

Jaką krucjatę? Są rozwiązania do domu i zdecydowanie nie do domu. Kupując kinkiet do sypialni też by się Pan upierał przy zastowowaniu lampy ulicznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest niby złego w IPS do domu?

 

Brak czerni, połyskujące narożniki, zła charakterystyka kontrastu w funkcji kąta. Te cechy są praktycznie niewidoczne w świetle dziennym, lub sztucznym standaryzowanym w zastosowaniach zawodowych. Jednak w domu, takie warunki praktycznie nie wystepują i monitor IPS-owy pokazuje wówczas cały szereg swoich wad zamiast zalet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak czerni, połyskujące narożniki, zła charakterystyka kontrastu w funkcji kąta. Te cechy są praktycznie niewidoczne w świetle dziennym, lub sztucznym standaryzowanym w zastosowaniach zawodowych. Jednak w domu, takie warunki praktycznie nie wystepują i monitor IPS-owy pokazuje wówczas cały szereg swoich wad zamiast zalet.

 

W rozmiarach 27"-30" owszem są. Przy 24" praktycznie problem nie istnieje. A sama czerń nie jest zła. Chyba że monitor nie schodzi poniżej 130 cd albo inne cuda wianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rozmiarach 27"-30" owszem są. Przy 24" praktycznie problem nie istnieje. A sama czerń nie jest zła. Chyba że monitor nie schodzi poniżej 130 cd albo inne cuda wianki.

 

Istnieje, istnieje. Choć, rzecz jasna, widoczność to też kwestia osobniczej wrażliwości. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje, istnieje. Choć, rzecz jasna, widoczność to też kwestia osobniczej wrażliwości. ;)

 

I to jest sedno całej dyskusji, jednych to będzie wkurzało, drugich nie

Nie zakładajmy proszę, że wszyscy należą do tej pierwszej grupy ;)

 

Może oledy zadowolą wszystkich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...