Skocz do zawartości
alco81

czy są dwurdzeniowe procesory pod 478?

Rekomendowane odpowiedzi

dostałem do "unowocześnienia" muzealny eksponat z socketem 478, pamięci trzeba mu dołożyć bez dwóch zdań (to się da zrobić tanim kosztem) natomiast przymula jeszcze procesor, jedno-rdzeniowy, jedno-wątkowy pełny Pentium IV 2.4 (Prescott)

 

ten komputer zyskałby sporo życia, gdyby udało się wymienić procesor na dwurdzeniowy, jednak nie wiem czy takie istnieją, próbuje coś wyszukać w materiałach w sieci jednak sprawa zamiast się rozjaśniać robi się coraz bardziej mętna :(

Edytowane przez alco81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nadal będzie jedno-rdzeniowy, ale dwu-wątkowy... czy to będzie miało znaczenie dla "zwykłego" użytkownika nie korzystającego z zaawansowanych programów ??

Edytowane przez alco81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mając 100 złotych na temat nie poszaleję... tym bardziej, że około połowy chciałbym przeznaczyć na pamięć... obecnie jest tylko 512MB... tak więc jedynie wymiana procka "za kilka groszy" wchodzi w grę :)

 

albo macie jakiś inny pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upgrade pamięci i zostaw procesor. 512 to jest mało i drugie(czy ile tam planujesz ;)) tyle powinno dać wystarczająco odczuwalnego kopa. Ogólnie na 478 to za bardzo poszaleć się nie da. Tym bardziej, że P4 już masz, a nie jakąś padakę Celerona([Nieśmieszny joke]celerony na tamten socket liczyły wolniej niż ja na kartce[/Nieśmieszny joke]) - wtedy coś odczuwalnie lepszego byłoby w zasięgu ręki ;/.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...