Skocz do zawartości
Bloodneo

Jakiego radeona 7850 kupić :) (Wybór producenta)

7850 Radeon (Producent)  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którego producenta kart graficznych byś wybrał przy zakupie karty Radeon 7850

    • GIGABYTE RADEON HD7850 2GB DDR5 WINDFORCE 975MHz (3 gw)
    • SAPPHIRE Radeon HD 7850 OC 2 GB 920MHz (2 gw)
    • MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC 900MHz (3 gw)
    • HIS Radeon 7850 2GB 860 MHz (3 gw)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stoję przed wyborem karty graficznej dla mojego komputera który wystarczającą część czasu męczył się z kartą 8600GT xD. Kwota która przeznaczam do 1000zł + przesyłka. Rozdzielczość w jakiej będę grał 1920x1080. Wykorzystanie Battlefield 3 ^^

Zastanawiam się pomiędzy tymi kartami graficznymi :) Proszę o pomoc

 

1. GIGABYTE RADEON HD7850 2GB DDR5 WINDFORCE 975 MHz - 977zł

2. SAPPHIRE Radeon HD 7850 OC 2 GB 920MHz - 895zł ( tutaj zastanawia mnie gwarancja ponieważ czytałem iż Sapphire nie udziela gwarancji jeśli produkt nie został zakupiony u autoryzowanego sprzedawcy INFO)

 

Gwarancja traci ważność, nawet w przypadku zwrotu natychmiast po zakupie, gdy:

  • produkt został fizycznie uszkodzony lub zmodyfikowany przez Klienta,
  • produkt nie działa z powodu niewłaściwego korzystania przez Klienta,
  • produkt nie może być zweryfikowany jako artykuł firmy SAPPHIRE,
  • numer seryjny produktu oraz numer seryjny na dowodzie zakupu nie zgadzają się,
  • produkt nie został zakupiony u oficjalnego sprzedawcy firmy SAPPHIRE.
3. MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC 900MHz - 994zł

 

I czwarta opcja która znalazłem na allegro która mnie poważnie zastanowiła ponieważ jest to radeon 7850 z chłodzeniem WINDFORCE 3. Nie mogłem doszukać się informacji czy lepszy jest WINDFORCE 3x czy też 2x.

 

4. Radeon 7850 Gigabyte 2GB WINDFORCE 3x 975MHz - 999zł

 

5. Radeon 7850 HIS 2GB 860 MHz - 830zł

 

Moja specyfikacja:

 

CPU: Intel Core i5 2500k 3.3 GHz BOX

MOBO: ASRock P67 PRO3

GPU: Asus GeForce 8600GT /Core:540MHz/Memory:700MHz/Shader:1188MHz

DVD: Samsung SH-222AB/BEBE czarny OEM

HDD: Samsung HD502HJ

PSU: XFX Core 550W 80+ SLI PSU

RAM: Goodram DDR3 4096MB 1333MHz CL9.0 BOX

Obudowa: SilentiumPC Regnum L50

Monitor: LG E2370V-IPS

Edytowane przez Bloodneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem humanoidal, uwzględnię tego producenta w ankiecie :lol2:, poczytam trochę o tej firmie HIS nigdy się nią nie interesowałem.

Ostatnio zakończona aukcja Radeona Sapphire, napisałem do tego sprzedawcy aby dowiedzieć się dokładniej jak wygląda sytuacja z tą gwarancją producenta. Jeśli uzyskam odpowiedz zamieszczę ją na forum. Dodam że użytkownik nie występuje na allegro jako zarejestrowany sklep :)

Edytowane przez Bloodneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIS ma dość ubogie chłodzenie względem konkurentów. MSI z Twin Frozr i Gigabyte to konstrukcje chłodzenia sprawdzone w innych modelach. Co do Sapphire też wygląda solidnie (wersja OC).

 

Pewnie na Sapphire bym się zdecydował ze względu na korzystną cenę przy porządnym chłodzeniu jaki i renomę producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w ankiecie oraz w poscie

 

Link do tego samego sklepu ^^ też się nad tym zastanawiam imo chyba najlepszy wybór 3 lata gwarancji i dobre fabryczne oc na starcie :) tylko że SAPPHIRE podobno lepiej się kręci, czytałem na forach że do 1200MHz idzie spokojnie po zwiększeniu napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można tu INSTRUKCJA odblokowania karty do 1.3V, a tutaj FORUM gdzie opisują swój OC, jednak używać tych instrukcji na własne ryzyko sam tego jeszcze nie próbowałem jestem w trakcie czytania całego tematu. Poniżej zamieszczam efekty podkręcania karty PowerColor tutaj link. Zachęcam do przeczytania całego tematu :). Z tego co przeczytałem osoby tam kupiły w większości SAPPHIRE ale jakby kupowali jeszcze raz wybrali by MSI ponieważ lepiej się kręci :)

Dołączona grafika

Edytowane przez Bloodneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj użytkownik pokazuje efekt podkręcania swojego His 7850 IceQ X. Sposób odblokowania programu do podkręcania może się komuś przyda sam nie testowałem muszę zamówić swój egzemplarz 7850 ^^ teraz zastanawiam się między Sapphire i MSI, resztę już całkowicie odrzuciłem. Na MSI można osiągnąć zegar 1290MHz na Sapphire 1230MHz według podanych informacji na tym forum, jednakże wszystko zależy od egzemplarza jaki nam się trafi :(

 

oraz instrukcja z forum Overclockers UK Forums - Powered by vBulletin

 

Instrukcja 1

Instrukcja 2

 

Dodatkowo zamieszczam zestawienie kart w tabeli

Dołączona grafika

Edytowane przez Bloodneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj użytkownik pokazuje efekt podkręcania swojego His 7850 IceQ X.

 

Wcześniej była mowa o innym HD7850 od HIS, nie z chłodzeniem IceQ X. Przy obecnych cenach HD7850 być może jednak warto się nad nim zastanowić, jak patrzę po cenach w agito.pl i morele.net, to ceny tej karty zaczynają się od ~970 zł, 830 zł dla modelu HIS w Saturionie to sporo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Agito zmieniło cenę Sapphire na swoim sklepie z 909zł na 984zł LINK, i zakończyła się ich aukcja na allegro w której sprzedawali po 899zł + 15zł przesyłka za pobraniem. Dolar idzie w górę to i ceny windują ale aż 75zł w górę :blink:

 

Ten HIS się różni tylko chłodzeniem.

Edytowane przez Bloodneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich wcześniejsza aukcja była po 879 zł.

HIT Sapphire Radeon HD7850 2GB DDR5 BOX (2315843665) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Czyli w ciągu 10 dni cena 12% do góry. W tym samym czasie USDPLN z około 3,16 na 3,42. Czyli 8% do góry. Niestety z grubsza się zgadza, choć jak widać ciutkę sobie dołożyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie pytanie ile jesteś w tanie dopłacić za dobre chłodzenie. Jeśli chcesz podkręcać kartę to moim zdaniem ten HIS może mieć zbyt ubogie chłodzenie. Najtańsza sensowna opcja to min 50pln za używkę+ kłopot z zakładaniem..

 

Ale przy tej relacji, gdy Sapphire niedostępny, HIS kusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mzzk

Dzięki za zainteresowanie tematem humanoidal, uwzględnię tego producenta w ankiecie :lol2:, poczytam trochę o tej firmie HIS nigdy się nią nie interesowałem.

Ostatnio zakończona aukcja Radeona Sapphire, napisałem do tego sprzedawcy aby dowiedzieć się dokładniej jak wygląda sytuacja z tą gwarancją producenta. Jeśli uzyskam odpowiedz zamieszczę ją na forum. Dodam że użytkownik nie występuje na allegro jako zarejestrowany sklep :)

 

Witam,

czy dostał Pan odpowiedź wyjaśniającą sytuację z gwarancją na tego Radeona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem żadnej odpowiedzi, zadzwoniłbym do nich ale nawet numeru telefonu nie podali, ogólnie dziwnie mi to wygląda taki model Sapphire 920MHz cena zaczyna się od 1000zł. A nie chce mieć później problemów z gwarancją a nóż coś się zepsuje i co wtedy :blink:. Ogólnie wersja OC mnie nie interesuje bo sam ją podkręcę, jest to wersja kierowana bardziej dla osób które boją się podkręcać sprzęt.

 

Wysłałem jeszcze raz pytanie do tego sprzedawcy, jeśli ktoś posiada konto na allegro proszę o wysłanie pytania może w końcu dowiemy się czy wystawiają jakiś paragon zakupu, i jak wygląda gwarancja.

 

Co się robi z tymi cenami ostatnio to wariactwo z 909zł na 1039zł w przeciągu 2 dni LINK chyba pozostaje mi poczekać aż dolar spadnie :(

Edytowane przez Bloodneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie HIS. Sam się zastanawiałem co kupić i wziąłem właśnie jego (kręcony bez zmiany napięcia 1103/1250-GScore 6290) AMD Radeon HD 7850 video card benchmark result - AMD Phenom II X4 955,ASRock A780GXH/128M score: P5504 3DMarks deko go Heniek hamuje ale z i5 rozwinie skrzydła,chłodzenie nie jest takie straszne jak niektórzy mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mzzk

Wysłałem jeszcze raz pytanie do tego sprzedawcy, jeśli ktoś posiada konto na allegro proszę o wysłanie pytania może w końcu dowiemy się czy wystawiają jakiś paragon zakupu, i jak wygląda gwarancja.

 

Zapytałem kilka dni temu i również nie dostałem odpowiedzi.

NIE POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z doświadczenie coś powiedzieć o tym Gigabyte Radeon 7850 2GB DDR5

 

Miałem go teraz przez weekend i na takim setupie jaki masz, tylko że z 8GB ram 1600 i 2500K@4,6GHz osiągnąłem na nim 6600 w 3dMarku. Podkręciłem go (bez zmiany napięcia) do 1095/1320 MHz. Był super cichutki a temperatury jak najbardziej akceptowalne (ale nie będę pisał dokładnie bo testowałem poza obudową). Także jakbyś się nad nim zastanawiał to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z doświadczenie coś powiedzieć o tym Gigabyte Radeon 7850 2GB DDR5

 

Miałem go teraz przez weekend i na takim setupie jaki masz, tylko że z 8GB ram 1600 i 2500K@4,6GHz osiągnąłem na nim 6600 w 3dMarku. Podkręciłem go (bez zmiany napięcia) do 1095/1320 MHz. Był super cichutki a temperatury jak najbardziej akceptowalne (ale nie będę pisał dokładnie bo testowałem poza obudową). Także jakbyś się nad nim zastanawiał to polecam.

 

Wow jak znalazłeś tak niską cenę tego Gigabyta, już dawno takiej ceny nie widziałem :) czekam aż spadnie trochę dolar bo widzę jak narazie leci w dół :)

 

A ja mam pytanie z innej beczki. Mianowicie która z tych kart jest najkrótsza (długość w cm)?

 

W poprzednich postach wstawiłem tabele wszystkich kart tam masz podane wymiary każdej z nich, w tabeli dimensions in mm, masz długość szerokość wysokość.Np taki sapphire ma 21 cm długości.

Edytowane przez Bloodneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak z tym HIS radeon hd7850? czy jest naprawdę głośny ? Wymieniam XFX 6870 ( wersja z zestawow komputerowych pure.pc) ze wzgledu na jego ekstremalna glosnosc nawet w iddle i zastanawiam sie czy nie wziac wlasnie tego radka , z testu http://blog.testfreaks.com/review/review-of-his-radeon-hd-7850-2gb-pcie-video-card/ wynika ze jest cichy ale sa tutaj opinie ze jednak nie , najgorsze jest to że nie mam skali porownania do tego xfxa ktorego mialem bo nie slyszalem tego His'a.

Edytowane przez bonco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak z tym HIS radeon hd7850? czy jest naprawdę głośny ? Wymieniam XFX 6870 ( wersja z zestawow komputerowych pure.pc) ze wzgledu na jego ekstremalna glosnosc nawet w iddle i zastanawiam sie czy nie wziac wlasnie tego radka , z testu http://blog.testfrea...cie-video-card/ wynika ze jest cichy ale sa tutaj opinie ze jednak nie , najgorsze jest to że nie mam skali porownania do tego xfxa ktorego mialem bo nie slyszalem tego His'a.

 

Zawsze możesz wymienić chłodzenie na takie Accelero Twin Turbo II tutaj masz link do testu a tu do sklepu cena około 170zł. Jakbym miał brać HIS to pewnie bym wymienił chłodzenie. Ja poluje na razie na tę kartę na dole :) Na forum overclockers jest najczęściej polecaną kartą graficzną do podkręcania. Czekam chociaż na lekki spadek ceny :(

 

Dołączona grafika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...