Skocz do zawartości
ZATOICHI

Resetowanie się komputera przy uruchamianiu gry (podejrzewam zasilacz)

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczęło się od gry Diablo 3 (ale nie ona jest przyczyną), nastąpiło to nagle z dnia na dzień, tzn jednego dnia wszystko było dobrze, kolejnego dnia już źle, a więc po kolei:

 

2 dni temu włączam grę (Diablo III) i po paru sekundach juz na ekranie startowym black screen i reset komputera, włączam -ponownie i to samo , potem jeszcze raz i to samo (i tak pare razy)

 

-postanowiłem zrobic update sterowników do karty graficznej - to samo

 

-postanowilem przeinstalowac grę - ten sam efekt

 

-podniosłem partycję systemową z obrazu Acronisem i na nowo zainstalowalem grę na swiezej partycji - to samo

 

-postanowilem wyłączyć OC- procesora z 4,5 Ghz do standartowego (mam I7-2600K 3,4 Ghz do tej pory był stabilny jak skała na 4,5) - nic nie pomogło znowu zwiecha i reset

 

Gra resetuje komputer w roznym momencie, czasami juz podczas gry , czasami w menu, zazwyczaj następuje to po kilku sekundach (ustawienia gry 1900x1200 wszystko na high)

 

poniżej konfiguracja komputera:

 

procesor: INTEL Core i7-2600K 3.4->4.5 GHz (chłodzenie: Noctua NH-D14)

płyta: AsRock P67 Extreme 6 (B3)

pamięć: GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

karta: ASUS Radeon HD 6850 Direct CU 1GB (v.2)

zasilacz: TAGAN 480 UO1

 

Po przejrzeniu różnych dyskusji w necie postanowiłem zrobić test pamięci za pomocą programu MEMTEST 4.20 (oczywiscie cały czas mam wyłączone OC procesora), cały test przebiegł pomyślnie (zero błędów)

 

Kolejnym testem który uruchomiłem jest test POWER SUPPLY z programu OCCT, i co się okazało: komputer nie przechodzi tego testu, następuje reset komputera po paru sekundach testu (czyli po dokładnie takim samym czasie jak w przypadku gry Diablo 3)

 

Dodatkowo zrobiłem programem OCCT jeszcze testy:

 

CPU-OCCT: nie było zadnej zwiechy ani resetu komputera (testowalem kilkanascie minut)

 

CPU-LINPACK: nie było zadnej zwiechy ani resetu komputera (testowałem kilkanascie minut)

 

GPU-3D: nastąpił reset komputera ale po znacznie dłuższym czasie niż w przypadku testu POWER SUPPLY (po paru minutach nastąpił reset, w przypadku testu POWER SUPPLY reset nastąpił po kilku-kilkunastu sekundach)

 

dodam jeszcze że jesli ustawię grę na totalne minumum (ustawienia graficzne) i zmniejsze dla pewnosci jeszcze rozdzielczosc to gra chodzi i komputer sie nie resetuje

 

Teraz pytanie: co obstawiacie że jest uszkodzone? zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to może być jedna z opcji, ale równie dobrze coś złego może dziać z kartą graficzną.

Proponuje zainstalować gpu-z ustawic na zakładkę pomiaru temperatur i odpalić stresa w occt ew. furmarku zwróć uwagę nie tylko na temperaturę rdzenia ale również pamięci

 

Aha sprawdzałeś może czy owa sytuacja występuje także w innych grach?

Edytowane przez KawaiiPantsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem a dziś dostałem nowy zasilacz, po przejrzeniu tego testu:

 

Test 25 zasilaczy 650-750W - Jaki zasilacz komputerowy dla gracza | PurePC.pl

 

zdecydowałem się nie oszczędzać i kupić coś bezkompromisowego, wybór padł na tego Seasonica:

 

Test 25 zasilaczy 650-750W - Jaki zasilacz komputerowy dla gracza | PurePC.pl

 

Dołączona grafika

 

Po zamontowaniu zasilacza wszystko objawy ustąpiły, wszystko jest ok.

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...