Skocz do zawartości
Eladril

Windows nie widzi sieci bezprzewodowych

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W wyniku nie wiem dokładnie czego, chyba deinstalacji programu kontroli rodzicielskiej, Windows XP (czyli wireless zero configuration) nie znajduje żadnych sieci. Znajduje je za to inSSIDer, program podobny do NetStumbler'a.. nie wiem co więcej mogę zrobić. Oto co spróbowałem:

- sprawdziłem czy wifi nie jest wyłączone na netbooku, skrótem fn+f9

- zreinstalowałem sterownik wlan

- chkdsk i sfc

- reset winsock i tcp/ip

- odinstalowałem karte w menadżerze urządzeń, i zresetowałem

- użyłem coś co sie nazywa 'WinsockxpFix', jak twórca programu twierdzi 'the last resort'..

- zainstalowałem ponownie tamten program, żeby sprawdzić czy nie przywróci jakichś kluczy rejestru

- działa internet z pendriva HSDPA

 

Możliwe że przypadkiem wyłączyłem jakąś usługe (przez services.msc), bo optymalizowałem system.. sprawdziłem jednak i powłączałem wydaje mi sie absolutenie wszystko co może być choć odlegle związane z działaniem internetu, więc już nie wiem :/

 

I [gluteus maximus]. Nie chce mi się formatować bo dopiero co miesiąc temu to robiłem -.-

 

Komputer: netbook samsung n145, karta wifi atheros 9285 (najnowsze stery), winxp sp3 pro.

 

Mówiąc nie znajduje sieci mam na myśli, że otwierając program (to co się otwiera klikając na ikonke w pasku) pokazuje 'no wireless networks were found in range' (mam xpka eng).

 

Co robić, halp :<

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w Start Menu -> Połącz z... -> Wszystkie połączenia -> Pklik na Połączeniu bezprzewodowym -> Właściwości -> zakładka "Sieci bezprzewodowe" (chyba tak się nazywa po polsku) i zaznacz "Użyj systemu Windows do skonfigurowania połączenia bezprzewodowego" (http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/wlan_client_configure.mspx?mfr=true) - jeśli zakładki nie widać, zrestartuj Wireless Zero configuration.

 

Zaznacz, jeśli nie jest zaznaczone, możesz odznaczyć, gpupdate, zaznaczyć, restart i jeśli nie pomoże, to znaczy że najprawdopodobniej masz konflikt w systemie bądź problem z pozostałością po sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już zaznaczone, a tego gpupdate.. nie wiem jak użyć, więc byłbym wdzięczny za instrukcje.

 

jeśli nie pomoże, to znaczy że najprawdopodobniej masz konflikt w systemie bądź problem z pozostałością po sofcie.

a wtedy co.. ? ;/ Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żadne oprogramowanie nie było potrzebne, nie używałem żadnego programu dotąd. przedtem działało jak powinno tylko tak jak napisałem chyba coś sknociłem, może program który używam do deinstalacji programów wyrzucił o klucz za dużo, nie wiem..

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to nie paczka tylko sterownik, instaluje sie 30 sec i tyle, nic więcej nie ma. Przedtem działało dobrze.

 

//edit

ok mam, faktycznie w osobnym folderze była jeszcze jedna instalka która 'pytała' czy oprócz sterów ma być klient więc ok, on już znajduje sieci - WZC nie, ale to spoko może nawet lepiej. dzięki wam za pomoc.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...